Vraćanje podataka sa flopija ?

snejks

Elita
Poruka
17.871
Moram da postavim jedno pitanje , pošto imam jedan Veliki problem , danas sam otišao i poneo jedan flopi sa samo meni bitnim podatcima. Ubacio u jedan računar i odštampao sa njega jedan word dokument koji sam otvorio preko open offica 2.0 . kada sam se vratio kući flopy je bio mrtav za komp , rekoh da probam na još koji i svuda isto. na meni nepoznat način na njemu je sada samo Raw format datoteke bez ikakvih podataka. probao sam sa "Get data back" i on je video 8 fajlova koji su i bili na flopiju ali nije mogao da mi ih vrati, Ni "eazy recoveri pro" nije bio bolje srece . Ima li neko ideju ili savet kako da povratim podatke sa flopy diska??
 
UH.. ne smijem napamet da kazem, ali ako ti ista pomogne oko toga je Norton Commander for DOS..

Njega ces naci na netu, a radi dakle iskljucivo iz DOS-a..

Nisam nikada vracao ili nesto slicno radio na flopy disketama, ali kolliko se sjecam Norton Commander ili Volkov Commander mogu da ti pomognu po tom pitanju...

Mozda jos neko napise nesto vise sa vise iskustva po ovom pitanju...
 
Nije ti kriv Windows za to..

Stara boljka Flopy disketa jeste u tome sto se nikad ne zna dali ce ili nece da radi..

Koliko sam ih samo od muke slomio u jednoj ruci, pa mozes da zamislis kako mi je znalo proizvesti nervozu, a inace vazim sa lika sa jako dobrim zivcima.. Inace, kad sam se kotarisao Flopy disketa, moji zivci su sasvim bolji...

Naravoucenije.. Sve sto ti je vazno cuvaj koje kuda ali na flopy nikad...
 
snejks:
Samo mi nije najjasnije zašto mi je windows to uradio???? sa flopijem :(
Nije Windows, nego proizvođači disketa i uređaja. Ako baš moraš da koristiš flopi obavezno isti sadržaja bar na dve diskete, s nadamo da će bar jedna da bude u redu.

Inače probaj da pročitaš pomenutu disketu na više uređaja, možda se sa nekim od njih uspe da se dogovori, kao što je maksvel već napisao.
 
a sta radis kad hoces u DOS? ;)
JA se ne bih oslobodo floppy jedinice u racunaru za svo blago ovog sveta :lol:
Ne pamtim kad sam zadnji put ubacio floppy unutra ali sam bar siguran uz moju sistemsku disketu ako nesto prcne :lol:
jbs windows, uvek sam sve probleme resavao iz DOS-a :lol:
 
tab503:
a sta radis kad hoces u DOS? ;)
JA se ne bih oslobodo floppy jedinice u racunaru za svo blago ovog sveta :lol:
Ne pamtim kad sam zadnji put ubacio floppy unutra ali sam bar siguran uz moju sistemsku disketu ako nesto prcne :lol:
jbs windows, uvek sam sve probleme resavao iz DOS-a :lol:
Kada hoćeš DOS podigneš ga sa CD-a ili USB memorije, na prmer.

Floppy treba da je tu, ako baš ništa drugo ne pomogne, ali tada obavezno bar dva seta disketa kako bi sa velikom dozom verovatnoće bar jedan bio ispravan.
 
Naravno. CD.
Kako sam glup ;)
jednostavan odgovor neiskusnih. ;)
Cisto da znas.
U praksi sam 100 puta naletao na problem da kompjuter ne moze da boot-uje butabilan CD.
I sta ces onda?
Dosao si da sredis racunar kao ono prc. Ne mozes da povuces CD ;)
A ovo sad prvi put cujem da drzis USB flash ogromne memorije zbog 1.4MB prostora.
 
Ja svakako "preferiram" USB ma koliki bio, u odnosu na disketu.
Zivim od rada na racunarima ali evo vec godinama nisam upotrebio disketu ni u jednoj situaciji. Sve mi resava CD, USB po potrebi.
Ne vidim da ima smetnje da se nabavi USB taman kapaciteta koliko mi treba.
Evo sad skinuh neki XP Professional koji se instalise na USB, nisam jos probao.

Sve ovo govorim ako se radi o Windows OS. Za Linux nemam nikakva iskustva.
 
tab503:
Naravno. CD.
Kako sam glup ;)
jednostavan odgovor neiskusnih. ;)
Cisto da znas.
U praksi sam 100 puta naletao na problem da kompjuter ne moze da boot-uje butabilan CD.
I sta ces onda?
Dosao si da sredis racunar kao ono prc. Ne mozes da povuces CD ;)
A ovo sad prvi put cujem da drzis USB flash ogromne memorije zbog 1.4MB prostora.
Volem odgovore neiskusnih, šta ćeš...

Čudno je jedino da nisi naleto na diskete koje neće da se pročitaju, flopi uređaje koji ne rade i slično, pošto je jedino problem u podizanju sa CD-a izgleda.

Kada već ideš da sređuješ nečiji računar, u kompletu bi trebao da imaš i rezervni flopi i bar dva set disketa koje si proverio pre nego što si krenu i još mnogo toga...

Kada je problem skoro ne rešiv i deset USB flasheva ogromne memorije ćeš da držiš samo da bi problem rešio, ali to ne radi na računarima koji neamju USB port i/ili neće da se pokrenu sa istog. Ma ista priča kao ni oni koji neće da se pokrenu sa CD-a. Dakle, ništa bez flopija...
 
bojan p:
Čudno je jedino da nisi naleto na diskete koje neće da se pročitaju, flopi uređaje koji ne rade i slično,
Kako nisam, zato uvek imam tri flopija u torbici :lol:
bojan p:
pošto je jedino problem u podizanju sa CD-a izgleda.
Nije jedini ali kad nastane nije uopste jednostavno.
bojan p:
Kada je problem skoro ne rešiv i deset USB flasheva ogromne memorije ćeš da držiš samo da bi problem rešio, ali to ne radi na računarima koji neamju USB port i/ili neće da se pokrenu sa istog. Ma ista priča kao ni oni koji neće da se pokrenu sa CD-a. Dakle, ništa bez flopija...
Kao sto sam rekao. USB mi nikad nije ni padao na pamet, prvo zbog kapaciteta a donekle i razloga koji ti spominjes.
Ljudi nisu ni svesni koliko stari racunari jos uvek funkcionisu u firmama i bez USB-a i bez svacega.
Bre, pre mesec dana sam se olesio dok nisam nasao win95 jer na taj racunar ni 98 nije mogao da ide.
 
Tri floppyja, vrlo iskusno i oprezno. Video sam ja razne računare tako da me ništa ne može iznenaditi, te ne znam kako nisi u kompletu imao i Win95 instalaciju i to na disketama.

No da se vratimo na temu. Kvalitet današnjih floppya i disketa je generalno vrlo loš i to je razlog problema. Izgleda da za njih važi što starije to bolje kao i za vino.
 

Back
Top