Ako neko ima pametan savet.......

ilona

Primećen član
Poruka
761
Zaista bi mi prijao svaki vas savet,pa ako neko moze da pomogne neka to i ucini.Dakle,imam ozbiljnu vezu od 4 godine,sa jednom prevarom iza sebe. Naime,ja sam ta koja je varala svog decka i to citavih devet meseci (sa izvesnim prekidima). Najgore od svega je to sto je tip sa kojim sam ga varala njegov brat od strica. U isto vreme njegov brat od strica je bio sa mojoj sestrom od ujaka.Malo je zamrseno,ali u svakom slucaju nas dve smo sestre a njih dvojica braca. Njihova veza,pri tome,traje oko dve godine. Ono sto smo nas dvoje imali nije pocelo seksom ili bilo kakvom strascu,vec nekakvom drugacijom vrstom prisnosti,prvo smo bili odlicni prijatelji da bismo tek onda presli na taj novi odnos.I sve vreme nase 'veze' smisljali smo kako to da kazemo nasim partnerima i kako da izadjemo iz te situacije a da njih ne povredimo. Rastali smo se pre pola godine jer smo pre toga pokusali da se vratimo na prijateljski odnos,naravno - bezuspesno.Nakon toga oboje smo nastavili svoje veze, i svoje zivote uopste,s'tim sto se njegov odnos sa mojom sestrom prilicno promenio. S'obzirom da su ziveli u razlicitim gradovima i vidjali se retko veza im je bila ' kad se vidimo-vidimo se',a nakon naseg 'raskida' prerasla je u jednu sasvim ozbiljnu vezu,vidjaju se vise puta nedeljno i ona sve cesce dolazi kod njega i ostaje po nekoliko dana i sl. Poenta jeste da je on,zbog njihovog takvog odnosa,odlucio da joj sve isprica,jer planira da je zaprosi i ne bi zeleo da pred njom ima tajne. Nas dvoje vec mesecima ne govorimo ali tokom naseg poslednjeg razgovora,kada sam ja spomenula mogucnost da njoj sve ispricamo (setiote se,tada nisu imali ozbiljnu vezu i lakse bi to prihvatila jer je i ona svrljala sa strane), on je to odbio i nije zeleo da kazemo ni njoj ni mom decku. A sada joj je sve sam rekao. Danas je ona dosla kod mene,rekla mi da sve zna,jako je povredjena,razocarana je u mene, bila je i tuzna ali i drska,i znam da je sada spremna na sve. Ono sto me najvise povredjuje jeste da joj je on otkrio tako vaznu stvar bez mene,a da se to ipak direktno mene tice,kao i to da postoje druge stvari iz njegovog zivota koje ja znam ali ipak nisam njoj otkrila. Jedna od njih je da on ima dete,jer njegova bivsa devojka nije zelela da abortira i onda ju je on ostavio potpuno samu da se sama izdrzava i sve ostalo.Ja to njoj nisam rekla, jer ne zelim da otkrivam nesto sto mi je on poverio kao tajnu i sto zna vrlo malo ljudi.Zao mi je sto ako je vec hteo da bude otvoren prema njoj,trebalo je da joj otkrije sve tajne,a ne bas ovu. I naravno,tu je moj decko...znam da je sada moja sestra u stanju da mu sve isprica. Ona mu je vec pre par dana nesto prebacila (tada ni ja nisam znala da ona zna istinu) i taj dan je bio nervozan i agresivan,tako da smo cak doziveli i saobracajku). Mislite li da treba da mu kazem pre nje? Ili da rizikujem,za slucaj da mu ona to i ne kaze? Zaista ne znam sta da uradim! Mozda bi trebalo da njoj saspem u lice istinu o njenom decku (tu je mnogo vise stvari osim onog deteta), jer se on potrudio ne samo da joj prvi kaze za nas vec i da nafiluje kako sam ja njemu dala povod za to i ja njega smuvala i td i td. I da li da kazem decku ili ne? Molim vas,ako imate resenje,sve opcije dolaze u obzir. I izvinite sto sam smorila ovolikim tekstom.Hvala,Ilona
 
Pazi da vidim da nije toliko ozbiljno pomislio bi da je u pitanju scenario za novu najgledaniju na svetu spansku seriju,ali ovako mogu samo da ti dam jedan prijateljski savet: pistolj u ruke i okoncaj ili sebi ili svima njima zivot (sem tvog jadnog nesrecnika koji nista ne zna )!!!
 
Pa i ne znam bas sta da ti kazem.valjda jos onda nisi trebala da ulazis u vezu sa njim , ali sta je tu je.Mislim da ti je za sada najbolje da kazes tvom decku , ipak je bolje da cuje od tebe.A sta ce biti..? :roll:
Ne mislim da treba da budes ti ta koja ce njegove licne stvari da pricas njoj, to ipak ostavi njemu. Mozda je i previse sto si uopste ulazila u bilo kakve odnose sa njim, a to bi vec bilo previse. A sto se tice toga sto je sam odlucio da jojkaze to je bila jegova odluka Na kraju vi i niste bili prisni u poslednje vreme da bi on tebe obavestavao, mozda je imao potrebu to da joj prizna da ono kako kazu ne bi bilo tajni..Tvoj momak ce to verovatno saznati pre ili kasnije , a veruj mi bolje je pre.. :!: :!:
 
Tacno sam znala da ce da lici na spanku seriju!!! i razmisljala sam upravo zbog toga da li da stavim na forum ili ne,ali morala sam.Ali dobro, bar sam se malo oraspolozila zbog te ideje sa pistoljem :) Sto se tice ovog ozbiljnijeg predloga cekam jos neke sugestije,ali izgleda da cu to morati i da uradim, ali nemam herca. Mislim da ce me ovaj moj ubiti istog momenta,tako da se opet vracamo na onaj pistolj :)U svakom slucaju puno puno puno hvala
 
Vrati mu milo za drago...
/me izuzetno osvetoljubiva..
biggrin.gif
.
 
Hvala vam sto u sred noci mislite na moje probleme,bar na trenutak. Ja ne mogu da zaspim, hvata me panika sto znam da moram da priznam,plasim se za svoj telesni integritet,a i ne raskida mi se. Mislim da cu jedva preziveti,a u gorem slucaju ponovo cu traziti od vas reci utehe u ovom forumu. Dakle,ako vas smorim a vidite neku temu koju sam ja pokrenula,samo sto dalje.Upozorila sam vas. 'Idem' da razmisljam kako reci decku,i kako dalje sa sestrom.Niko nju ni da pomene,a ja u oci ne smem da je pogledam. Eto,devojke,nemojte sebi nikada da dozvolite ovo sto sam ja dozvolila.Znam da sam kriva ali moram da se branim,pa sutra cu biti advokat nekom drugom,a sad ni sebe ne mogu da odbranim...ccc
 
ILONA...

Da sam na tvom mestu decku bi ispricala sve.Sta ce biti bice i moras se pomiriti sa time.Oprostice ti u slucaju, da je i on svrljao sa strane bez tvog znanja.A ako je bio veran, ne verujem da ce tako lako preci preko svega.Cak i da ti oprosti,celoga zivota ce ti prebacivati kada se god budete oko necega zakacili.U svakom slucaju je bolje da raskinete vezu,ako ti je bio veran i nije te varao. Kada upoznas novog decka, neces ponoviti istu gresku.
Tvojoj Sestrici bi trbala da kazes istinu u vezi deteta za koga ona ne zna,to bi bilo fer sa tvoje strane.Bilo bi veoma sebicno i ruzno da tako nesto sakrijes od nje.Zasto bi ti cuvala njegovu tajnu, kada on tebe nije ispostovao pa je otkrio nesto sto nije trebao.Ako je toliko voli i zeli da je zaprosi, trebao je prvo da joj kaze za dete koje ima sa nekom drugom a ne da je bio u vezi sa tobom.To je moje misljenje a ti radi kako ti nabolje odgovara.
 
pazi ja mislim da je ta tajna veza bila sasvim ok posla si za strascu prozivela si je bilo je lepo novo iskustvo itd itd i trebalo je tako i da ostane ali dobro sad kad je taj lik debil (cim ima takav odnos prema detetu). nemoj da mu pretish nikako! ne uvlaci se u to! a pominjesh telesni integritet, jel se ti to plasis nekih batina ne znam sta da ti kazem verovatno je pametnije da priznash sad kakva tu diplomatija ko s kim kako.....ne znam
 
ja sam stvarno sa iznenadjenjem citala text.
on je definitivno losha osoba i veliki egoiste koji gleda samo svoje d..p.e.on je htep sebe da zashtiti i tebi uvalio kosku.cuvaj ga se!a sa sestrom popricaj izvini joj se i zamoli je (ako trba moli je) da ti oprosti zashta jesi zaista kriva ali to je sada nebitno(to ne znaci da si losa),pokushaj da joj kazes sve shto ti je na dusi,mi zene ipak razumemo jedna drugu donekle...a njega pljuni kad ga vidish!!!ako zelish da sacuvash sadashnju vezu probaj kako sam ti rekla....nikad se ne zna , jer ti je situacija stvarno pomalo bezizlazna...ali ne daj se,bori se jer sve se moze reshiti!zelim ti puno srece i uspeha...cuvaj se...i javi shta je bilo!pozdrav
 
dragi biseru,
koliko god mi se svidja tvoje razmishljanje :D ,moram da te demantujem!ilona nije u poziciji da bilo shta uradi i narocito kaze sestri za to dete jer bi on tek onda mogao da joj uzvrati josh jace!on je imao na umu to(da ima dete i da ilona moze da ispricha sestri)i ocigledno je da ga nije mnogo uplasilo cim je rekao za njega i ilonu!mozda sestra i to zna!a sto se tice decka ne treba nista da prica jer taj debil cisto sumnjam da ce reci bratu u ili njena sestra jer verovatno ne zeli da se kachi sa bratom i da zavrshi zauvek sa njim(ako je iole dobar sa njim)mushkarci malo drugacije razmishljaju o takvim stvarima,brat bi ga otkacio zauvek!nek prica sa sestrom i zamoli je da je razume!
pozdrav biser i ne ljuti se na mene!
 
dejna skali:
dragi biseru,
koliko god mi se svidja tvoje razmishljanje :D ,moram da te demantujem!ilona nije u poziciji da bilo shta uradi i narocito kaze sestri za to dete jer bi on tek onda mogao da joj uzvrati josh jace!on je imao na umu to(da ima dete i da ilona moze da ispricha sestri)i ocigledno je da ga nije mnogo uplasilo cim je rekao za njega i ilonu!mozda sestra i to zna!a sto se tice decka ne treba nista da prica jer taj debil cisto sumnjam da ce reci bratu u ili njena sestra jer verovatno ne zeli da se kachi sa bratom i da zavrshi zauvek sa njim(ako je iole dobar sa njim)mushkarci malo drugacije razmishljaju o takvim stvarima,brat bi ga otkacio zauvek!nek prica sa sestrom i zamoli je da je razume!
pozdrav biser i ne ljuti se na mene!

Ne ljutim se zasto bi.Svako ima pravo na svoje misljenje.Ne verujem, da neko ko toliko voli svog decka moze da ga prevari sa nekim drugim.Bar ja to nikada ne bi bila u stanju da uradim.A i zasto bi,ako volim i znam ,da mi je ljubav uzvracena istom merom?Sada kada zna, da je varao sa njenom sestrom, a ima jos i dete sa drugom za koje ona neije znala,(ne zna jos uvek ili je mozda sada zanala),ne verujem da ce tek tako pristati da se uda za njega.Zbog cega bi njena sestra imala razumevanja za nju ,kada ona to isto nije cinila,dok je bila u vezi sa njenim deckom.Ne razumem, kako neko ne ume da se kontrolise i da ne vodi racuna o tome, da moze da povredi svoje bliznje. Sve je to zamrseno i tesko ce se resiti ovaj problem.Kao sto sam vec jednom relkla cak i da se oprosti recima,pamtice se.
Pozdrav!
 
1. SESTRA TI NECE LAKO OPROSTITI, POGOTOVU AKO SE UDA ZA TOG TIPA, STO JE I DOKAZ DA KRIVI TEBE.AKO GA OSTAVI MISLIM DA CE GA PREBOLETI, I MOZDA SE IZMIRITE KAD JE LJUTNJA POPUSTI.
2. TIP JE SLUCAJ DO...ETO TAKO TI JE TO-NEKOM POKLONIS SVOJU ISKRENOST, A ON JE ZLOUPOTREBI, I SIRI PRICE O TEBI, I TO BEZ RAZLOGA. PRE SVEGA MI NIJE JASNA NJEGOVA POTREBA DA JOJ SVE ISPRICA, TO ZNACI DA JE USTVARI PROBA, JER DA MU JE ZAISTA STALO I DO NJE NE BI JOJ ISPICAO NESTO STO SE TICE NJENE SESTRE, I DA JOJ TAKO UPROPASTI ZIVOT-DAKLE MOZDA TREBA DA JOJ TAKO PRIDJES I TO JOJ KAZES.O OSTALIM NJEGOVIM TAJNAMA NIJE TVOJE DA IH OTKRIVAS, TO SU IPAK NJEGOVE STVARI KOJE NEMAJU VEZE S TOBOM...
3. NE RASKIDA TI SE S DECKOM- SHVATI TO OVAKO- AKO JE SESTRA TOLIKO LJUBOMORNA RECI CE MU, ONDA JE STVARNO GADURA.AKO TE OSTAVI-PRIZNAJ SEBI IMA I PRAVO- JER NEGDE DUBOKO U SEBI IPAK TI NIJE STALO DO NJEGA, AKO JE NEKO, MAKAR I PPRIVREMENO ZAUZEO NJEGOVO MESTO.ZATO JE MOZDA ZA OBOJE BOLJE DA IDE, JER AKO NISTA DRUGO, MOZDA TI SE OPET `OMAKNE` DA GA VARAS U BUDUCNOSTI
 
Evo da vam se ponovo zahvalim za sve savete. Sto se tice tih prebacivanja vezanih za prevaru moram reci da jesam kriva,ali iskljucivo prema svom decku,a ne i prema sestri.Jer njihova veza nije cak ni licila na vezu,njih dvoje su se vidjali jednom u dve nedelje jer ne zive u istom mestu,a i kad su se vidjali nisu nikada ni izlazili zajedno vec su samo bili kod njega. I pored toga,ona je sve vreme imala druge tipove,jer je uvek imala devizu 'jednom se zivi',tako da je bila sa vise tipova za vreme nase 'afere'.Jednostavno,pricala sam hiljadu puta sa njom i tada to nije dozivljavala kao vezu vec cisto nesto neobavezno,a sada je ljuta i razocarana i namerava da se ipak uda za njega. Shvatite,njihova veza pre i ovo sto sada imaju ne moze da se poredi.Ja sam ga zausta volela i nas odnos se zasnivao na prijateljstvu sto je tek kasnije preraslo u ljubav,a njihov je bio cist seks. Tako da ste strane ne osecam odgovornost prema njoj jer je njihova veza posle mene kao sto vidite bolja nego sto je ikada bila. I to ne razumem,ali dobro. Znam da sad pravdam sebe....Sto se tice deteta ipak mislim da ne bi trebalo da joj ja to kazem zato sto za to zna zaista malo ljudi i to mi je rekao kao prijatelj prijatelju pa bi bas bila zloupotreba.Da sam osvetoljubiva verovatno bih joj rekla,ali jednostavno nemam srca da ga izdam. Ne zato sto smo nekada bili u vezi vec zato sto smo nekada bili prijatelji.I zato sto je on isto tako mnogo mojih tajni sacuvao i pomogao mi u najnezgodnijim situacijama.Javicu vam kako teku stvari.Pozdrav svima
 
ilona:
Evo da vam se ponovo zahvalim za sve savete. Sto se tice tih prebacivanja vezanih za prevaru moram reci da jesam kriva,ali iskljucivo prema svom decku,a ne i prema sestri.Jer njihova veza nije cak ni licila na vezu,njih dvoje su se vidjali jednom u dve nedelje jer ne zive u istom mestu,a i kad su se vidjali nisu nikada ni izlazili zajedno vec su samo bili kod njega. I pored toga,ona je sve vreme imala druge tipove,jer je uvek imala devizu 'jednom se zivi',tako da je bila sa vise tipova za vreme nase 'afere'.Jednostavno,pricala sam hiljadu puta sa njom i tada to nije dozivljavala kao vezu vec cisto nesto neobavezno,a sada je ljuta i razocarana i namerava da se ipak uda za njega. Shvatite,njihova veza pre i ovo sto sada imaju ne moze da se poredi.Ja sam ga zausta volela i nas odnos se zasnivao na prijateljstvu sto je tek kasnije preraslo u ljubav,a njihov je bio cist seks. Tako da ste strane ne osecam odgovornost prema njoj jer je njihova veza posle mene kao sto vidite bolja nego sto je ikada bila. I to ne razumem,ali dobro. Znam da sad pravdam sebe....Sto se tice deteta ipak mislim da ne bi trebalo da joj ja to kazem zato sto za to zna zaista malo ljudi i to mi je rekao kao prijatelj prijatelju pa bi bas bila zloupotreba.Da sam osvetoljubiva verovatno bih joj rekla,ali jednostavno nemam srca da ga izdam. Ne zato sto smo nekada bili u vezi vec zato sto smo nekada bili prijatelji.I zato sto je on isto tako mnogo mojih tajni sacuvao i pomogao mi u najnezgodnijim situacijama.Javicu vam kako teku stvari.Pozdrav svima
iskreno mislim da bi trebala da jpj kazes za dete jer u suprotnom da se sutra uda za njega i da sazna za dete i da sazna da si znala tek tada iskreno ti nebi oprostila i svasta bi ti i rekla. Ja sam bila iskreno u tvojoj poziciji samo bez tog deca oko deteta i toliko duge veze. Za godinu dve je krace trajala. Sve se zavrsilo tako sto sam i ja otkrila sve karte. Pa kad hoce da igraju sa otvorenim kartama ok. Prvo sam rekla tadasnjem moj decku. Pa posle sam ih sve skupila i...Mozda sam pogresila samo sto sam ih skupila sad bii samo sestru zvala rekla bi joj i trazila oprostaj jer ipak je sestra sestra. [/b]
 
Anonymous:
ilona:
Evo da vam se ponovo zahvalim za sve savete. Sto se tice tih prebacivanja vezanih za prevaru moram reci da jesam kriva,ali iskljucivo prema svom decku,a ne i prema sestri.Jer njihova veza nije cak ni licila na vezu,njih dvoje su se vidjali jednom u dve nedelje jer ne zive u istom mestu,a i kad su se vidjali nisu nikada ni izlazili zajedno vec su samo bili kod njega. I pored toga,ona je sve vreme imala druge tipove,jer je uvek imala devizu 'jednom se zivi',tako da je bila sa vise tipova za vreme nase 'afere'.Jednostavno,pricala sam hiljadu puta sa njom i tada to nije dozivljavala kao vezu vec cisto nesto neobavezno,a sada je ljuta i razocarana i namerava da se ipak uda za njega. Shvatite,njihova veza pre i ovo sto sada imaju ne moze da se poredi.Ja sam ga zausta volela i nas odnos se zasnivao na prijateljstvu sto je tek kasnije preraslo u ljubav,a njihov je bio cist seks. Tako da ste strane ne osecam odgovornost prema njoj jer je njihova veza posle mene kao sto vidite bolja nego sto je ikada bila. I to ne razumem,ali dobro. Znam da sad pravdam sebe....Sto se tice deteta ipak mislim da ne bi trebalo da joj ja to kazem zato sto za to zna zaista malo ljudi i to mi je rekao kao prijatelj prijatelju pa bi bas bila zloupotreba.Da sam osvetoljubiva verovatno bih joj rekla,ali jednostavno nemam srca da ga izdam. Ne zato sto smo nekada bili u vezi vec zato sto smo nekada bili prijatelji.I zato sto je on isto tako mnogo mojih tajni sacuvao i pomogao mi u najnezgodnijim situacijama.Javicu vam kako teku stvari.Pozdrav svima
iskreno mislim da bi trebala da jpj kazes za dete jer u suprotnom da se sutra uda za njega i da sazna za dete i da sazna da si znala tek tada iskreno ti nebi oprostila i svasta bi ti i rekla. Ja sam bila iskreno u tvojoj poziciji samo bez tog deca oko deteta i toliko duge veze. Za godinu dve je krace trajala. Sve se zavrsilo tako sto sam i ja otkrila sve karte. Pa kad hoce da igraju sa otvorenim kartama ok. Prvo sam rekla tadasnjem moj decku. Pa posle sam ih sve skupila i...Mozda sam pogresila samo sto sam ih skupila sad bii samo sestru zvala rekla bi joj i trazila oprostaj jer ipak je sestra sestra. [/b]
Ups,u brzini sam pozurila i poslala a nisam zavrsila. kao sto rekoh pozvala bih sestru i sve joj ispricala pa neka ona razmisli kako ce posle i sta ce. Bar bi mi sa jedne strane bila cista savest. Moj posle price bivsi momak posto je raskinuo cim je cuo, posle par dana se javlja i nudi mi brak. Mada sam ja dosta razmisljala o nasim odnosima, o nasoj vezi itd. jesam ga volela tad, jeste mi bilo dosta tesko kad smo raskinuli, ali kad je zvao nisam se pomirila sa njim. Jer kad se jednom prekine, i ako se vara uvek ce se varati ta osoba veruj mi iz iskustva ti pricam. Sto sr tice moje sestre i onog tipa, uzeli su se posle mesec dva, a razveli posle tacno 6 dana i posle trazila ona oprostaj od mene, sto mi nije verovala. Ja nemam sta da joj oprastam, ja sam ta kojoj treba da oprosti ona. Bez obzira sto sve to nije uspelo ili da je uspelo, njen decko je nje. Ali... razmisli i kreni u akciju da te jos vise ne povrede ida ne pustaju razne glasine o tebi Cao
 
Evo sad sam se videla sa svojim deckom i opet mu nista nisam rekla. Mozda sam samo sebicna i plasim se za sebe. ali ipak mislim da je zato sto ne zelim da raskinem sa njim. Veceras je opet bilo price o tome da pocnemo da zivimo zajedno (sto vec neko vreme planiramo),jer sam ja pri kraju faksa. Znam da bi sve to u trenu nestalo kada bih rekla istinu. Jedino mi je sada vazno da on to ne sazna od moje sestre,zato sto sam sigurna da mu njegov brat to nece reci (imao je pola godine da mu to kaze,pa ako je do sada cutao...ipak ni on ne bi hteo da se njihocv odnos izmeni).Ne znate kako mi je bilo veceras dok sam bila kod decka,pa smo gledali neku seriju zajedno sa njegovima i onda sam sve vreme razmisljala kako bih se osecala da njegovi saznaju za to. Mislim da bih se istog trenutka odselila odavde. Moja sestra trenutno ni ne zeli da prica sa mnom i sva odgovornost i krivica je na meni.Treba samo da bar jedan deo prebacim na njenog decka,pa bih mozda mogla da joj pridjem...
 
Anonymous:
ilona:
Evo da vam se ponovo zahvalim za sve savete. Sto se tice tih prebacivanja vezanih za prevaru moram reci da jesam kriva,ali iskljucivo prema svom decku,a ne i prema sestri.Jer njihova veza nije cak ni licila na vezu,njih dvoje su se vidjali jednom u dve nedelje jer ne zive u istom mestu,a i kad su se vidjali nisu nikada ni izlazili zajedno vec su samo bili kod njega. I pored toga,ona je sve vreme imala druge tipove,jer je uvek imala devizu 'jednom se zivi',tako da je bila sa vise tipova za vreme nase 'afere'.Jednostavno,pricala sam hiljadu puta sa njom i tada to nije dozivljavala kao vezu vec cisto nesto neobavezno,a sada je ljuta i razocarana i namerava da se ipak uda za njega. Shvatite,njihova veza pre i ovo sto sada imaju ne moze da se poredi.Ja sam ga zausta volela i nas odnos se zasnivao na prijateljstvu sto je tek kasnije preraslo u ljubav,a njihov je bio cist seks. Tako da ste strane ne osecam odgovornost prema njoj jer je njihova veza posle mene kao sto vidite bolja nego sto je ikada bila. I to ne razumem,ali dobro. Znam da sad pravdam sebe....Sto se tice deteta ipak mislim da ne bi trebalo da joj ja to kazem zato sto za to zna zaista malo ljudi i to mi je rekao kao prijatelj prijatelju pa bi bas bila zloupotreba.Da sam osvetoljubiva verovatno bih joj rekla,ali jednostavno nemam srca da ga izdam. Ne zato sto smo nekada bili u vezi vec zato sto smo nekada bili prijatelji.I zato sto je on isto tako mnogo mojih tajni sacuvao i pomogao mi u najnezgodnijim situacijama.Javicu vam kako teku stvari.Pozdrav svima
iskreno mislim da bi trebala da jpj kazes za dete jer u suprotnom da se sutra uda za njega i da sazna za dete i da sazna da si znala tek tada iskreno ti nebi oprostila i svasta bi ti i rekla. Ja sam bila iskreno u tvojoj poziciji samo bez tog deca oko deteta i toliko duge veze. Za godinu dve je krace trajala. Sve se zavrsilo tako sto sam i ja otkrila sve karte. Pa kad hoce da igraju sa otvorenim kartama ok. Prvo sam rekla tadasnjem moj decku. Pa posle sam ih sve skupila i...Mozda sam pogresila samo sto sam ih skupila sad bii samo sestru zvala rekla bi joj i trazila oprostaj jer ipak je sestra sestra. [/b]
Hvala ti sto si sa mnom podelila svoje iskustvo.Jedino sto ja ne verujem da bi se moj decko posle par dana pojavio sa idejom o braku. Mislim da bi me zauvek ostavio.Bas mi je drago sto si sve to napisala jer sam zaista mislila da se to nikome nije desilo.Hvala ti
 
ilona:
Evo sad sam se videla sa svojim deckom i opet mu nista nisam rekla. Mozda sam samo sebicna i plasim se za sebe. ali ipak mislim da je zato sto ne zelim da raskinem sa njim. Veceras je opet bilo price o tome da pocnemo da zivimo zajedno (sto vec neko vreme planiramo),jer sam ja pri kraju faksa. Znam da bi sve to u trenu nestalo kada bih rekla istinu. Jedino mi je sada vazno da on to ne sazna od moje sestre,zato sto sam sigurna da mu njegov brat to nece reci (imao je pola godine da mu to kaze,pa ako je do sada cutao...ipak ni on ne bi hteo da se njihocv odnos izmeni).Ne znate kako mi je bilo veceras dok sam bila kod decka,pa smo gledali neku seriju zajedno sa njegovima i onda sam sve vreme razmisljala kako bih se osecala da njegovi saznaju za to. Mislim da bih se istog trenutka odselila odavde. Moja sestra trenutno ni ne zeli da prica sa mnom i sva odgovornost i krivica je na meni.Treba samo da bar jedan deo prebacim na njenog decka,pa bih mozda mogla da joj pridjem...
gadna situacija, ali ona ce iz revolta ako ne reci onda sigurno prebacivari i tome slicno. Pa ce jos vecu svadju i nepoverenje ubacivati u vas zivot. I da si prebacila i svalila krivicu na sestrinog decka isto bi se ona ponasala veruj mi.Neznam koliko si ti sigurna u svoju ljubav prema tvom ili se plasis samo da ga neizgubis zbog svega ovoga. Moras napraviti paralelu izmedju straha da neizgubis nekoga posle toliko god. straha sta ce svi ostali da kazu jer kad si stupila u vezu sa tim njegovim bratom i sama si znala kakvu posledicu sve to ima. I Iskrene ljubavi. A taj njgov brat je najlukavije stvorenje iskreno i neverujem da voli tvoju sestru, ili je iskusava, a ta tvoja sesta da ima mozga nebi ostala sa njim ni minu vise.
 
ilona:
Evo da vam se ponovo zahvalim za sve savete. Sto se tice tih prebacivanja vezanih za prevaru moram reci da jesam kriva,ali iskljucivo prema svom decku,a ne i prema sestri.Jer njihova veza nije cak ni licila na vezu,njih dvoje su se vidjali jednom u dve nedelje jer ne zive u istom mestu,a i kad su se vidjali nisu nikada ni izlazili zajedno vec su samo bili kod njega. I pored toga,ona je sve vreme imala druge tipove,jer je uvek imala devizu 'jednom se zivi',tako da je bila sa vise tipova za vreme nase 'afere'.Jednostavno,pricala sam hiljadu puta sa njom i tada to nije dozivljavala kao vezu vec cisto nesto neobavezno,a sada je ljuta i razocarana i namerava da se ipak uda za njega. Shvatite,njihova veza pre i ovo sto sada imaju ne moze da se poredi.Ja sam ga zausta volela i nas odnos se zasnivao na prijateljstvu sto je tek kasnije preraslo u ljubav,a njihov je bio cist seks. Tako da ste strane ne osecam odgovornost prema njoj jer je njihova veza posle mene kao sto vidite bolja nego sto je ikada bila. I to ne razumem,ali dobro. Znam da sad pravdam sebe....Sto se tice deteta ipak mislim da ne bi trebalo da joj ja to kazem zato sto za to zna zaista malo ljudi i to mi je rekao kao prijatelj prijatelju pa bi bas bila zloupotreba.Da sam osvetoljubiva verovatno bih joj rekla,ali jednostavno nemam srca da ga izdam. Ne zato sto smo nekada bili u vezi vec zato sto smo nekada bili prijatelji.I zato sto je on isto tako mnogo mojih tajni sacuvao i pomogao mi u najnezgodnijim situacijama.Javicu vam kako teku stvari.Pozdrav svima

Sto se prebacivanja za prevaru tice,ti si krva i prema tvojoj sestri ne samo prema decku.To na sta je licila njihova veza, je bila cisto njihova stvar.To sto je imala i druge tipove pored svog decka, to se takodje tice nje a ne tebe.I to sto kazes da je njena deviza "jednom se zivi" ti je takodje sledis.Jer da nije tako ne bi pocinila takvu glupost.Mogla je neka druga da utesi njenog decka, nisi bas ti morala da budes ta,koja vec ima momka i to njegovog burazera.Ona je imala vise tipova za vreme vase afere,a ti si morala bas sa njenim deckom da je imas ,jer ti je mnogo dobar prijatelj.Draga moja, u danasnje vreme niko ne zeli da ti bude prijatelj,vec samo ljubavnik.Osim ako se ne poznajete od malena.To je ono pravo prijateljstvo izmedju muskarca i zene, kada odrastu kao braca,sve ostalo je prijateljstvo na distanci.
To sto namerava da se uda za njega, znaci da on nju ipak voli kada hoce da je ozeni, i zato joj rekao istinu o vama.Nije bio iskren u vezi deteta, jer se plasi da ce je zbog toga sigurno izgubiti.A ona najverovatnije ne zna za to dete ,jer se ne bi za njega udala.Bolje imati za pocetak sa nekim vezu koja se zasniva samo na sexu,nego upropastiti jedno divno prijateljstvo i varati decka sa njegovim bratom.Kada bi joj rekla za dete, to ne bi bilo iz osvete nego iz dobre namere.Dosta si pogresila u vezi sa ovim, ako bude kasnije saznala od nekog drugog, jos vise ce te prezirati.A sada moze da ti koliko toliko oprosti, jer ce shvatiti da joj ti ipak ne zelis nikakvo zlo,bez obzira na sve.U to da ti je pomogao u najnezgodnijim situacijama i ne sumnjam, jer si ti njemu pomogla dosta.Izvini,ali moram da ti kazem da si ti snosis veliki deo krivice u vezi ovoga.Ako svom decku ne kazes, to znaci da ti jos uvek nije mnogo stalo do njega i da ga ne volis toliko puno.Zasto! Jer nemas hrabrosti, da se nosis sa posledicama koje ti predstoje.Devojko draga,istina se kad tad saza ali u svakom slucaju je bolje reci nesto na vreme, da ne bude posle previse kasno.Sta ces tada uraditi ako budete u braku,imali dece?Kako ces tad izaci na kraj sa tim.RAzmisli malo bolje o ovom problemu, jer neko resenje postoji samo treba slediti put koji te vodi do njega.Ovo ti je sve zamrseno,ali neki izlaz mora da postoji.Na zalost ti ga sama moras pronaci.Pozdrav i tebi i javi da vidimo kako tece situacija ....
 

Back
Top