Licnosti WWII

Radivoje Kerovic.

Procitao sam knjigu o njemu. Vodja cetnika sa podrucija Majevice. Sacuvao hiljade Srpskih civila od strane SS-trupa (Nijemaca), tako sto je obecao Nijemcima da ih partizani nece napadati ako Nijemci postede Srpske civile. Mnogi su Srbi vec bili strijeljani, ali mnogi i nisu. Time je zaustavio strijeljane Srpskih civila. Nije bio na strani Nijemaca ali je znao da ako se okrene protiv njih, sav Srpski narod ce izginuti.

Proglasen je razbojnikom, izdajicom od Partizanske strane jer se usaglasio na mir sa Nijemcima. Partizani su i dalje napadali, i time provocirali dalja ubijanja od strane Nijemaca i medju Srbima. Ipak narod Majevice je zahvalan Radivoju, jer danas dan Srba nebi bilo na Majevici da nije bilo njega.
 
Band of Brothers kazes, serija jeste dobra ali opet su Ameri heroji. Ne mrzim ja Amere, ali zasto se svaka njihova uloga glorifikuje. Pogledaj ti statistike mrtvih boraca pa onda ti reci meni
 
'De s' komsho...

Je li, ko je kreator Blickriga? Mislio sam da je Guderian, ali sam nedavno chuo da je zapravo Manshtajn najzasluzhniji...


@tema
Hitler, verovatno. Chisto jer je promenio svet vishe nego ijedna druga lichnost dvadesetog veka.
Ako prichamo o vojskovodjama, ima ih... Vec pomenutima bih dodao Gotharda Hajnricija.
 
200px-Rommel_with_his_aides.jpg


Na suprotnoj strani, ali respekt...
 
'De s' komsho...

Je li, ko je kreator Blickriga? Mislio sam da je Guderian, ali sam nedavno chuo da je zapravo Manshtajn najzasluzhniji...


@tema
Hitler, verovatno. Chisto jer je promenio svet vishe nego ijedna druga lichnost dvadesetog veka.
Ako prichamo o vojskovodjama, ima ih... Vec pomenutima bih dodao Gotharda Hajnricija.

eej komso mali,sta ima
ma vidi...nezna narod,cuj..iz prve ruke
guderijan jeste,ali za tenkovske operacije...moj predpostavljeni:)
znaci,on se bavio upotrebom tenkova u tim,brzim prodorima
manstajn je bio za pesadiju,ali za brze desante i iznenadna i brza pojavljivanja
po meni,manstajn je pokazao najvece iskustvo u rusiji...najvece i najbolje operacije su bile pod njegovom komadom...sta god da je radio,uradio je kako treba
najpoznatije je bio desant na krim...gde je rusima,camcima zasao iza ledja i razbio ih
kad su nemci bili u corsokaku kods staljingrada
manstajn je dobio naredjenje da izvuce ljude iz okruzenja.....stigao je sa severa sa tenkovima i ljudstvom,i zaista stigao vrlo vrlo blizu da ih izvuce...kada je to video,zukov je naredio ofanzivu na svim frontovima,a narocito na lenjingradsom...tj frontu grupe armija A
pa je manstajn pod hitno morao da se vrati na sever da zaustavi ruse.....

sto se tice romela...nista specijalno u poredjenju sa drugima.......ali mit o njemu,su preneli anglosaksonci,koji su skloni davanja mitskih karakteristika jednom coveku...uglavnom vodji...bilo to general lee,bilo kaster...bilo romel
jedan covek bez kog vojska nebi mogla nista...takvi su
da je romel bio u rusiji,verovatno bi ostao anoniman
ali,posto je imao kontakt sa englezima....usao je u legendu
a evo i zasto........posle pucanja italijana u sahari...nemci salju pojacanja da pomognu zabare,koji su tako sramotno pukli,da je saa engleza zarobila 200.000 zabara
romel dovodi sa sobom oko 50.000 ljudi,mozda ne ni toliko,i odlicnu opremu...koju englezi tada nisu imali
krece u ofanzivu,i po svoj logici stvari ih gura ka kairu,jer je bio u prednosti,narocito sa tenkovima
tada su zabari jos kontrolisali sredozemlje,tako a englezi nisu imali dobar dotur opreme

englezi su od njega napravili mit,jer sta bi drugo njima bio razlog porazu,do iskusan komandant
general aleksander shvata,da i njima treba takav heroj,da povrati moral vojsci
i salju avionom nekog gordona,koji je trebalo da dobije komandu nad 8. armijom
taj igrom slucaja gine u avionskoj nesreci,i sudbina daje sansu,rezervi....generalu montgomeriju
kada je cica stigao u afriku,bio im je vise nego smesan...ali e ubrzo postavio autoritet,sto prethodni komandant nije mogao,i pokrenuo 8. armiju
u medjuvremenu,sredozemlje preuzimau englezi...i krece dotur robe
8. dobija nove tenkove,pojacanja,avijaciju i topove
sada je sve na montijevoj strani,jer nemci ostaju bez dotura robe
logicki...u plitkom engleskim mozgovima,on je novi heroj,veliki komandant i neko ko je izigrao romela....stice harizmu nad vojskom,koja ga je pratila do kraja rata
zapravo....sav je trik u kvalitetnom oruzju...da ti chicha kaze:ok:

sto se tice manstajna...on jhe poreklom poljak.....a manstajn mu je umetnicko prezime...nesto na foru ko klose i podolski:)

ah da...keselring....covek,koji je nasledio romelovu vojsku iz afrike...inace dobro utrenirane profesionalce
on je saveznike u italiji hebao u zdrav mozak
 
eej komso mali,sta ima

Opet lochem "Knjaz Milosh" i gledam Djokovica kako gubi.



ljuta mamba:
sto se tice romela...nista specijalno u poredjenju sa drugima.......ali mit o njemu,su preneli anglosaksonci,koji su skloni davanja mitskih karakteristika jednom coveku...uglavnom vodji...bilo to general lee,bilo kaster...bilo romel
jedan covek bez kog vojska nebi mogla nista...takvi su
da je romel bio u rusiji,verovatno bi ostao anoniman
ali,posto je imao kontakt sa englezima....usao je u legendu
a evo i zasto........posle pucanja italijana u sahari...nemci salju pojacanja da pomognu zabare,koji su tako sramotno pukli,da je saa engleza zarobila 200.000 zabara
romel dovodi sa sobom oko 50.000 ljudi,mozda ne ni toliko,i odlicnu opremu...koju englezi tada nisu imali
krece u ofanzivu,i po svoj logici stvari ih gura ka kairu,jer je bio u prednosti,narocito sa tenkovima
tada su zabari jos kontrolisali sredozemlje,tako a englezi nisu imali dobar dotur opreme

englezi su od njega napravili mit,jer sta bi drugo njima bio razlog porazu,do iskusan komandant
general aleksander shvata,da i njima treba takav heroj,da povrati moral vojsci
i salju avionom nekog gordona,koji je trebalo da dobije komandu nad 8. armijom
taj igrom slucaja gine u avionskoj nesreci,i sudbina daje sansu,rezervi....generalu montgomeriju
kada je cica stigao u afriku,bio im je vise nego smesan...ali e ubrzo postavio autoritet,sto prethodni komandant nije mogao,i pokrenuo 8. armiju
u medjuvremenu,sredozemlje preuzimau englezi...i krece dotur robe
8. dobija nove tenkove,pojacanja,avijaciju i topove
sada je sve na montijevoj strani,jer nemci ostaju bez dotura robe
logicki...u plitkom engleskim mozgovima,on je novi heroj,veliki komandant i neko ko je izigrao romela....stice harizmu nad vojskom,koja ga je pratila do kraja rata
zapravo....sav je trik u kvalitetnom oruzju...da ti chicha kaze:ok:

Hm... Poznato mi je da je Romel "naduvan" ali sam mislio da je to zapravo zbog Hitlera. Odnosno da je Nemcima bio potreban u to doba chovek koji bi bio novi Fridrih Veliki, fon Bliher, ili fon Moltke, chisto jer su Nacisti dosta pazhnje obracali na propagandu, a i trebao im je jedan idealan konkretan primer rasne superiornosti Arijevaca. Zanimljivo je da sam chuo da u Shtugartu, gradu koji je "povezan" sa Romelom, on ima status, maltene, svete krave.


Nego, shta mislish o pomenutom Hajnriciju?
 
Opet lochem "Knjaz Milosh" i gledam Djokovica kako gubi.





Hm... Poznato mi je da je Romel "naduvan" ali sam mislio da je to zapravo zbog Hitlera. Odnosno da je Nemcima bio potreban u to doba chovek koji bi bio novi Fridrih Veliki, fon Bliher, ili fon Moltke, chisto jer su Nacisti dosta pazhnje obracali na propagandu, a i trebao im je jedan idealan konkretan primer rasne superiornosti Arijevaca. Zanimljivo je da sam chuo da u Shtugartu, gradu koji je "povezan" sa Romelom, on ima status, maltene, svete krave.


Nego, shta mislish o pomenutom Hajnriciju?

vidi kako,on je jedan od gomile generala koji su se utopili u sirokom ruskom prostranstvu
poput leba i boka npr
pazi,on je bio mister fixer....znaci,nije bio napadac koga svi pamte,poput anrija,ronalda,ronaldinja....vec pozadinac,covek koji stoji pred golmanom
zato nije bio popularizovan,jer njegova upotreba je znacila da se povlaci,a ne jurisa...shvatas
pritom,bio je plave krvi....ozenjen jevrejkom....rodjak,blizak rundstetu...koji je ubrzo zapao u nemilost kod hitlera....razumes
a ponajvise to,sto nije vodio operacije napada,vec kada se sve razbuca,i treba da dse bezi...on je povezivao razbijene jedinice,uspostavljao rec...i vodio sistemsko povlacenje...uz borbu
pritom,bavio se fortifikacijama,rovovima...uopste sprecavanjem napada....defanzivom jednom recju
to...je nesto najteze a strane nas skolovanih vojnika
ali,vi klinci to gledate drugacije....aerickim,tupavim klincima,nije poznat,ni interesantan general koji je posle pucanja kod moskve povezivao jedinice i ponovo uspostavljao front
vec neki,oji je poput witmana sam skokao 25 tenkova..
razumes...jednostavno,nije komercijalan.....poput recimo klajsta...poput paulusa
eto....inace,zestrok profesionalac i majstor svog posla
 
vidi kako,on je jedan od gomile generala koji su se utopili u sirokom ruskom prostranstvu
poput leba i boka npr
pazi,on je bio mister fixer....znaci,nije bio napadac koga svi pamte,poput anrija,ronalda,ronaldinja....vec pozadinac,covek koji stoji pred golmanom
zato nije bio popularizovan,jer njegova upotreba je znacila da se povlaci,a ne jurisa...shvatas
pritom,bio je plave krvi....ozenjen jevrejkom....rodjak,blizak rundstetu...koji je ubrzo zapao u nemilost kod hitlera....razumes
a ponajvise to,sto nije vodio operacije napada,vec kada se sve razbuca,i treba da dse bezi...on je povezivao razbijene jedinice,uspostavljao rec...i vodio sistemsko povlacenje...uz borbu
pritom,bavio se fortifikacijama,rovovima...uopste sprecavanjem napada....defanzivom jednom recju
to...je nesto najteze a strane nas skolovanih vojnika
ali,vi klinci to gledate drugacije....aerickim,tupavim klincima,nije poznat,ni interesantan general koji je posle pucanja kod moskve povezivao jedinice i ponovo uspostavljao front
vec neki,oji je poput witmana sam skokao 25 tenkova..
razumes...jednostavno,nije komercijalan.....poput recimo klajsta...poput paulusa
eto....inace,zestrok profesionalac i majstor svog posla


E, eto, vidish, ja klinac se njega setio.
I znam da je bio poznat kao najbolji nemachki defanzivac tog doba. Recimo, zima 1942. ispred Moskve na -40 a Hajnrici drzhi polozhaj uprkos desetostruko brojnijim Rusima.

Inache, pored Hajnricija od nacistichkih vojskovodja cenim i pomenute Guderiana i fon Manshtajna, kao i fon Rundshteta.
 
I od ove proesesovske bratije niko da spomene vašeg voljenog Himlera...pa bio je efikasan...nemojte da ga zaboravljate...nije zaslužio da vam padne u zaborav. Ili Gering, ima li on zasluga za uspešne operacije Luftvafe ili nema, blickrig ne bi uspevao bez premoći u vazduhu, bez te atmosfere straha i panike koju su sejali nacistički avijatičari nad evropskim nebom...nemojte ih zaboravljati...koliko samo ljudi su umlatili, a vi ni da ih spomenete...
 
Realno, bio je potreban zajednichki napor 4 najmocnije svetske drzhave da bi se oni porazili...

Можда грешим, али да ли си у те четри најмоћније светске силе убројао и произвођаче шампањца за Трећи Рајх...

Они се превише напеше на почетку рата, па се унередише...
После су се одмарали посветивши се тако лепом хобију...
 

Back
Top