Najbolja grafika, prica, igrivost, preporuka

denikarabenc

Primećen član
Poruka
559
Ovde mozete da date svoje misljene o igrici koja ima najbolju grafiku, pricu, igrivost, (ne bi bilo lose i obrazlozenje) i da date svoju preporuku za neku igricu. Po meni, igrice sa najboljom grafikom su oblivion, Gothic 3, F.E.A.R. i Doom3. Oblivion i Gothic su prelepe igice, svakom detalju je posveceno mnogo paznje, i jako lepo izgleda, ogroman prostor jako lepo izmapiran, F.E.A.R. ima jako lepu grafiku, svetlost je jako lepo odradjena, (kao i u gotiku, recimo, upalite baklju, i gledajte senku), ima dosta lepih detalja, slowmo je lepo odradjen (i graficki i sa igrivoscu), i Doom ima jako lepa prelamanja svetlosti, mozda i ne prevazidjena.
Sto se tice price, tu sam malo siromasan, jer ni jedna mi se nije svidela posebno. Mozda Gothic, jer su svi serjali povezani, i solidna tema, a mozda i San Andreas. Ne znam, ni jedna igrica me nije odusevila pricom.
Najbolju igrivost ima F.E.A.R., i Republic Commando (iz Star Wars serjala), Dobro je uklopljena pucnjava (i F.E.A.R.-u su bore prikazane najbolje sto sam video) sa delovima gde mozete koristiti i hladno oruzije u sred paljbe. U F.E.A.R.-u udarce s nogama, puskom, polu klizeci start... dok u Republic Commando je jako dobro kada mozete da udarite onom bodljom u sred paljebe, pa cete se cesto odlucivati i za udarce bodezom nego otvaranjem vatre. U Republic Commando-u je jos i sjajno uklopljena takticka sa obicnom borbm, gde morate koristiti i jedno i drugo da biste presli igricu sa najmanje muke.
Na kraju: preporuka. Pored gore navedenih igrica preporucio bih vam da odigrate Just Cause. Igrica na foru GTA, ali sa mnogo boljom grafikom, i interesantnim resenjima u raznim situacijama. Jako je lepo odradjeno sve sto se moze naci u igrici, a ima jako malo bugova (ja nisam naisao ni na jedan!).
P.S. Nemojte da vas mrzi da pisete, jer ovo moze da pomogne mnogima, a i ne bi bilo lose da se svi informisu (pa i potsete) za neke stare dobre igrice, ili nove dobre igrice :)
 
Ne verujem da ce ti dugo preziveti ova tema. presiroka je! i... koji ti komp imas... otkud ja mogu da znam koja je najlepsa igra kada nemam 4GB rama, geforce 8800, athlon 4500+...
probao sam da igram oblivion i ne zelim da ga kvarim igrajuci ga izmedju medium i low... cekam da uzmem neku jacu graficku karticu (mozda krajem godine)...
Neverovatno je da sa recimo 500e ne mozes da kupis komp i onda i igru koja je izasla istog tog meseca i da radi na max... Al ja zato imam 20ak starijih odlicnih igara (od 2003 pa nadalje) koje igram, a kupujem i nove koje izlaze pa ako su prezahtevne igracu ih za koju godinu... i tako stalno dok ne dobijem na lotou.. nije losa fora za nase okolnosti....
malo sam skrenuo sa teme :)
Moja preporuka za igru= moje omiljene igre= Gothic 1, 2, HL 1, 2, Far Cry... nije los ni Prince of persia... FIFA (pogotovo u dvoje+)... ma ima ih puno ;) al eto da posaljem bar ovo pre locka :P
 
Zikica:
ma uzNes geforce 2 MX 400 sa 64 rama i cepas :lol:
ja sam sa njom cepao i princa persije 2 na high detaljima dok ostale kate sa128 i 256 mucile su se sa njim :shock:....
e mamu joj ebem- ta kartica je meni gurala far cry uz 1ghz i 256ram! sada 6600le ne radi kako treba.. Moze naravno sve na max, ali je grafika istripovana SKROZ! kad vec rekoh- jel zna neko kakvi su ono specijalni renderer-i u far cry-u (paradise, cartoonish itd...).. Meni uz njih pise: not supported? WTF?!
 
Konfiguracija

AMD 3600+ X2
Asus M2N-E
PQI 1gb 800mhz DDR2
ASUS NViidia 7600 GT
WD Caviar 160gb
Codegen 450W

Sto se grafike tice najbolje su mi sledece igre

- Far Cry - Svaki put se iznova zavidim grafici koju su uradili Crytec-ovci
- Oblivion - Bozanstvena grafika u ovoj fantasticnoj igri
- Call Of Juarez - Po pitanju kvaliteta grafike gadja mi se sa Oblivionom
- Prince of Persia - Warior Within
- Call of Duty 2
- Splinter Cell 3 i 4

Po pitanju gameplay-a

- Prince of Persia - Obozavam ono njegovo trcanje po zidu, najbolja akrobacija u svim igrama
- Call of Duty 2 - atmosfera je zaista neprevazidjena a uvodjenje smostalnog obnavljanja energije i izbacivanje Healt packova je tome izuzetno doprinelo
- Thief - Igra na igrama i po pitanju gameplay i po pitanju price, a tek glas Geretta i njegovi komentari su legendarni
- Splinter Cell - Prava igra za Ego manijake, upadnes u neku zgradu polovinu protivnika onesposobis polovinu pobijes i obavis zadatak a da te niko i ne primeti.
- Total WAR serijal - Zajedno sa civilizacijom glavni uzrocnik one more turn sindroma koji su dovodili do toga da sednem da igram igru ujutru a zavrsim ujutru ali sledeceg dana
- Sid Mayer Civilization - Isto vazi sto i za Total WAR serijal

Prica:

- Syberia, stvarno izuzetna prica sa ogromnim emotivnim nabojem
- Fahrenheit - Jedan od najboljh trilera koje sam "odgledao"
- Thief - prica o Geretu koja se proteze kroz 3 nastavka je za mene najbolji serijal ikada napravljen u industriji igara
- Silent Hill 2 - Ludo burazeru, ludo
 
polarnimeda:
Ne verujem da ce ti dugo preziveti ova tema. presiroka je! i... koji ti komp imas... otkud ja mogu da znam koja je najlepsa igra kada nemam 4GB rama, geforce 8800, athlon 4500+...
probao sam da igram oblivion i ne zelim da ga kvarim igrajuci ga izmedju medium i low... cekam da uzmem neku jacu graficku karticu (mozda krajem godine)...
Neverovatno je da sa recimo 500e ne mozes da kupis komp i onda i igru koja je izasla istog tog meseca i da radi na max... Al ja zato imam 20ak starijih odlicnih igara (od 2003 pa nadalje) koje igram, a kupujem i nove koje izlaze pa ako su prezahtevne igracu ih za koju godinu... i tako stalno dok ne dobijem na lotou.. nije losa fora za nase okolnosti....
malo sam skrenuo sa teme :)
Moja preporuka za igru= moje omiljene igre= Gothic 1, 2, HL 1, 2, Far Cry... nije los ni Prince of persia... FIFA (pogotovo u dvoje+)... ma ima ih puno ;) al eto da posaljem bar ovo pre locka :P
Nemam ni ja nesto bolju konfiguraciju od tebe. Ja imam P4 na 3GHz, Ge Force 6600GT, 1GB RAM, ne znam koju plocu, logitech misa, volan, genius zvucnike 5.1, logitech tastaturu... :)
Ima neki lik perverziju od racunara (nesto kao Tiberije, mada mu ne treba), i tamo sam probao neke igrice, i mogu da ti kazem da su te nove igrice fantazija(graficki), ali ne mozes prelaziti igrice na tudjoj masini...
 
denikarabenc:
Nemam ni ja nesto bolju konfiguraciju od tebe. Ja imam P4 na 3GHz, Ge Force 6600GT, 1GB RAM, ne znam koju plocu, logitech misa, volan, genius zvucnike 5.1, logitech tastaturu... :)
Ima neki lik perverziju od racunara (nesto kao Tiberije, mada mu ne treba), i tamo sam probao neke igrice, i mogu da ti kazem da su te nove igrice fantazija(graficki), ali ne mozes prelaziti igrice na tudjoj masini...
He- i ja imam genius 5.1... jedna od najpametnijih stvari koje sam uzeo, a svega 50 i nesto evrica.
 
Do danas sam imao
Geforce 440 MX
256 RAM
i ne znam koji procesor
i igrao sam salidno igre....dok nije dosao dan kad sma instalirao driver.....e onda mi nijedna igra nije se mogla igrati....majke mi....sve se zamrzne..i treperi
Dok danas nisam unapredio je sa
Ati Radeon 9550
512 MB RAM DDR
AMD Sempron(TM)2200+ radi na 1.49 GHZ
 
Uzmi decembarski broj sveta kompjutera, pa procitaj o testu izmedju SLI-a i Crossfire-a. nVidia je na boljem putu u optimizovanju grafickih da rade u SLI-u, nego ATI u crossfire-u, ali najbolje radi jedna jaka, nego dve slabije u sistemu dve kartice. Za te pare bolje da si uzeo jednu jacu graficku, nego dve u crossfire-u, jer za sada je jako losa optimizacija, a u nekim slucajevima jedna graficka usporava drugu, dok u svim aplikacijama (sem 3DMark-a, ali koja korist od njega?) crossfire radi kao jedna, i to cesto kao jedna slabija. Ako si se vec odlucio za dve, bolje da si uzeo SLI, ali najbolje jednu jaku za te pare, pa cepaj, jer ces tako mnogo bolje proci (i finansijski, a i sa zivcima, jer ces se mnogo jediti kad budes instalirao npr F.E.A.R., pa ti drug kaze da igra sa high detaljima sa jednom 9600, a ti sa dve igras na medium). Ovo je cisto dobronameran savet, nemoj da mislis nista drugo, ali nadaj se boljim drajverima, sta drugo da ti kazem... Nego, ovo je van teme!!!
 
e mamu joj ebem- ta kartica je meni gurala far cry uz 1ghz i 256ram! sada 6600le ne radi kako treba.. Moze naravno sve na max, ali je grafika istripovana SKROZ! kad vec rekoh- jel zna neko kakvi su ono specijalni renderer-i u far cry-u (paradise, cartoonish itd...).. Meni uz njih pise: not supported? WTF?!

Imas patch 1.04 za Farcry koji sredjuje te probleme(sve nvidia kartice imaju taj problem)
 
Grafika: The Witcher - posebno obratite paznju na Swamp - vodu, kretanje kroz vodu, kapi kise, lisce, senke drveca na vodi, znaci cudo jedno kako je lepo nacrtana igra.

Od starijih igara Vampires Bloodlines...

Inace, malo bih da vas nagovorim da kupite nove racunare jer je to stvarno velika razlika. Nove igre poput Witchera, Hellgate i dr. na 1-3 GHz, 1 GB RAM-a i nVidia 6600-6600GT i iste te igre na Q6600, 2 GB RAM-a i nVidia 8800GT su nebo i zemlja. Ne mozete da zamislite kolika je to razlika.

Prica: Fallout, Vampires, Baldur's Gate, Planescape Torment, Kotor, The Witcher...

Igrivost: Fallout...

Preporuka: sve vec pomenuto mada sam se ogranicio na RPG...
 

Back
Top