Америка "ослободила" Ирак

Amerikancima i Britancima će pripasti 75 posto iračke nafteHenry Kissinger, dugogodišnji kreator američke vanjske politike je rekao da je: "Bliskoistočna nafta prevažna da bi ostala u rukama Arapa"

Pred iračkom vladom, a kasnije i parlamentom bi se trebao naći zakon koji bi Amerikancima i Britancima trebao dopustiti da sljedećih 30 godina eksploatiraju iračku naftu, te da zadrže 75 posto prihoda od njezine prodaje, javlja Poslovni dnevnik. Kontrola iračke nafte se često navodila kao pravi razlog anglo-američke invazije na Irak, a ne nedokazane tvrdnje Busha o suradnji Saddama Huseina i al-Qaidi ili oružju za masovno uništenje. Irak prema posljednjim istraživanjima posjeduje rezerve od 112 milijardi braela ili 10 posto svjetskih zaliha nafte.

Prijedlog novog zakona je prije predstavljanja iračkim vlastima u srpnju bio predočen američkoj administraciji i Međunarodnome monetarnome fondu koji su ga podržali. Velike američke i britanske naftne kompanije poput ExxonMobila, Shella, British Petroliuma će moći eksploatirati iračku naftu i zadržati prihod, što je suprotno izjavama koje su davali američki predsjednik i britanski premijer koji su tvrdili da iračka nafta pripada iračkome narodu, te da novac od njene prodaje treba staviti u poseban fond za razvoj te države. Eksploatacija nafte u Iraku je u 12-om mjesecu 2006. godine dosegla najvišu stopu od kad su koalicijske snage svrgnule Saddama Huseina. Henry Kissinger, dugogodišnji kreator američke vanjske politike je rekao da je: "Bliskoistočna nafta prevažna da bi ostala u rukama Arapa".

---------------

bas "demokratski". Eto i posle me pitaju zasto se zalazem da mi Srbi primenimo iste "demokratske" metode prema Albancima. Pa ugledao sam se na Ameriku.
 
Jerry Ropero:
Amerikancima i Britancima će pripasti 75 posto iračke nafteHenry Kissinger, dugogodišnji kreator američke vanjske politike je rekao da je: "Bliskoistočna nafta prevažna da bi ostala u rukama Arapa"

Pred iračkom vladom, a kasnije i parlamentom bi se trebao naći zakon koji bi Amerikancima i Britancima trebao dopustiti da sljedećih 30 godina eksploatiraju iračku naftu, te da zadrže 75 posto prihoda od njezine prodaje, javlja Poslovni dnevnik. Kontrola iračke nafte se često navodila kao pravi razlog anglo-američke invazije na Irak, a ne nedokazane tvrdnje Busha o suradnji Saddama Huseina i al-Qaidi ili oružju za masovno uništenje. Irak prema posljednjim istraživanjima posjeduje rezerve od 112 milijardi braela ili 10 posto svjetskih zaliha nafte.

Prijedlog novog zakona je prije predstavljanja iračkim vlastima u srpnju bio predočen američkoj administraciji i Međunarodnome monetarnome fondu koji su ga podržali. Velike američke i britanske naftne kompanije poput ExxonMobila, Shella, British Petroliuma će moći eksploatirati iračku naftu i zadržati prihod, što je suprotno izjavama koje su davali američki predsjednik i britanski premijer koji su tvrdili da iračka nafta pripada iračkome narodu, te da novac od njene prodaje treba staviti u poseban fond za razvoj te države. Eksploatacija nafte u Iraku je u 12-om mjesecu 2006. godine dosegla najvišu stopu od kad su koalicijske snage svrgnule Saddama Huseina. Henry Kissinger, dugogodišnji kreator američke vanjske politike je rekao da je: "Bliskoistočna nafta prevažna da bi ostala u rukama Arapa".

---------------

bas "demokratski". Eto i posle me pitaju zasto se zalazem da mi Srbi primenimo iste "demokratske" metode prema Albancima. Pa ugledao sam se na Ameriku.


Американци су обични разбојници, криминалци и пљачкаши !
 
filatelista:
Hteo sam tražiti da mi se prevede, ne razumem, pa sam pomislio da će eremita, uvek se buni kad su "stranjski" izvori :lol: :lol:

Ви и не примећујете да, како време пролази, све више личите на ове ријечке болиде... и то не само по костиму...туга једна и погледати их.....













Kauboji i Beatlesi u salonu Grada

Rijeka, 3. rujna 2004.

Riječki country band "Crooks & Straigts", koncem srpnja, osvojio je 1. mjesto na Međunarodnom festivalu country glazbe "Picnic Country - European Country Music Contest" održanom u poljskom gradu Mragowu. U kolovozu, uspjehe riječkih kauboja slijedili su i riječki Beatlesi. Naime, "Beatles Revival Band" upravo se vratio iz Liverpoola gdje je, kao prvi hrvatski bend, u oštroj konkurenciji izborio nastup u završnici slavnoga "Beatles Week Festivala".
 
Какве везе с радикалима или било ким има то "откриће топле воде", јасно и с Јупитера, да су Амери напали Ирак заправо ради нафте, а не да би "донели слободу ирачком народу"?

А ради чега, наравно, имају "пик" и на Иран.
 
Norma Kampl:
Какве везе с радикалима или било ким има то "откриће топле воде", јасно и с Јупитера, да су Амери напали Ирак заправо ради нафте, а не да би "донели слободу ирачком народу"?

А ради чега, наравно, имају "пик" и на Иран.

Да, тако да ја после свега једино могу да закључим да и на Космету исто као и у Рударском басену Бор - ПОСТОЈЕ ОГРОМНЕ ЗАЛИХЕ ЗЛАТА - и да је зато олош каубојски бомбардовао Србију... и да зато и раде све ово што раде. :evil:
 
eremita:
Да, тако да ја после свега једино могу да закључим да и на Космету исто као и у Рударском басену Бор - ПОСТОЈЕ ОГРОМНЕ ЗАЛИХЕ ЗЛАТА - и да је зато олош каубојски бомбардовао Србију... и да зато и раде све ово што раде. :evil:
Pa za Amere u Irako se slazem al ti je poredjenje sa Borom imbecilno pa taj Bor niko nece da kupi na kraju ce ga uvaliti nekome a i od Trepce nismo bas ziveli ko seici dok je jos bila nasa.
 
B.A.L.:
Au bree,mnogo plitko razmisljas...
Kako ih bre ne ineresuje Bor,sta mislis da su resursi tamo iscrpljeni- :confused: presusilo... :lol:
pa ako pratis interesovanje investitora glede privatizacije RTBa i cenu koju je dostigao videces o cemu pricam ,nisam ja rekao da je rudnik potpuno prazan vec sam rekao da je poredjenje sa izvorima nafte na Bliskom Istoku imbecilno .
 
Obersturmfuehrer:
da, bas me zanima kako je eremita uspeo da procita ovo. rekao je onoj temi da ne razume hrvatski...

btw, ZIVELA SLOBODARSKA AMERIKA!

Ево због чега је насиље против ЛДПоваца ОПРАВДАНО па чак ПОЖЕЉНО!
Када они без длаке на језику и без стида подржавају империјализам и експоатацију туђега! Шта ту онда преостаје расправа? Са расправе треба прећи на песницу!
 
Ма битно је да је побијено 3000 америчких војника и да је још 5 пута толико рањено!
И због оваквих као што је овај ретардирани Обер морам да серадујем томе! (иако је то нељудски радовати се туђем злу, али, ето, морам да се радујем!)
 
wireless:
Ево због чега је насиље против ЛДПоваца ОПРАВДАНО па чак ПОЖЕЉНО!
Када они без длаке на језику и без стида подржавају империјализам и експоатацију туђега! Шта ту онда преостаје расправа? Са расправе треба прећи на песницу!
Ti mora da si bio jako ruzno ,nevaljalo i pokvareno dete kao mali i svi su te zbog toga tukli na ulici pa sada imas komplekse od toga i pretis preko sigurnosti neta :roll: ,bolje idi da razgovaras sa nekim psihicem o tome jer ti od ovoga nece biti bolje.
 
Хехе ти знаш све о мени??? А смисли бар нешто боље
И не претим ја ником него је чињеничко стање да ЛДП-овци нон-стоп провоцирају нормалнан народ и због тога врло често добијају батина
 
Све у свему: ДС доживљавам као политичке противнике, док ЛДП доживљавам као политичке непријатеље! Зато што су неурачуњиви недоказани екстремисти
Погледај по граду већ су им исцепани сви плакати по зидовима на све стране - народни револт!
 

Back
Top