Neću TV pretplatu

Ona Marge

Veoma poznat
Poruka
10.591
Pa, zanima me,
da li placate TV pretplatu ? Da li je to normalno da ti neko nesto naplati dva puta. Ako ja placam kablovsku koja ima ugovor sa RTS om za prikazivanje njihovih programa, zasto ja moram da placam i tu pretplatu i RTS-u preko racuna za struju. A sta je sa Total TV koja takodje ima ugovor o prikazivanju RTS programa ? I sa kojim pravom oni meni mogu da naplacuju nesto sto ja necu , ne zelim i ne gledam.
Valjalo bi da mi odgovori i neki pravnik sta kaze zakon o tome.
 
A šta je sa ljudima koji nemaju TV? Npr. studenti u iznajmljenom stanu?

2i23dkx.jpg
 
Ja sam plavusa, nacrtaj mi.
Ako u paketu koji daje kablovska televizija postoji taj RTS, znaci da ga ja placam kada platim racun za kablovsku jer placam paket programa koji oni navedu. Zasto onda imam obavezu da placam jos jednom taj isti RTS, kada na primer ne moram da placam za HRT, RTL, MTV...ili neke od programa koji su inace skremblovani.
I kako to da mi onda ne salju racune i sve ostale televizije sa teritorije nase zemlje ?
I sta ako ja ne zelim da gledam nacionalnu TV ? Znaci li to da svi vi treba da platite kada ja napravim vatromet u mom dvoristu a niste bili tu i niste zeleli da ga gledate ?
 
Strane TV stanice placas preko racuna za kablovsku. Tvoj kablovski operater placa stanicama pretplatu umesto tebe. Za HTV ne znam, da li imas signal njihove nacionalke ili satelitske, posto HTV ima jak signal i domet, ali posto nisi u njihovoj drzavi, ne placas pretplatu za njihov program, sto znaci, da ga gledas gratis. Sve Srpske TV stanice, koje pored RTS-a pratis su komercialne i cilj jim je, da jih sto vise ljudi vidi, a financiraju se sami, marketingom.
E, nacionalnu TV ne pratis preko satelita, nego preko domaceg sistema, pa tako nije kablovska stanica, financira se iz proracuna i od predplate. Svaka drzava ima svoju nacionalnu TV koja se financira na slican nacin.
Mislim, da postoji mogucnost, da ti ljudi iz RTV-ja blokiraju primanje njihovih stanica, pa onda ne placas predplatu ali i ne gledas njihov program.
 
Kad bi postojala ta mogucnost da ne platim pretplatu za RTS, a da nastavim da gledam satelitske kanale, prva bih se prijavila. Ali, ne moze, RTS pretplata se placa uz struju, znaci po domacinstvu. Jedino, ako imas dva stana, placas samo jednom pretplatu.
 
Kako to mislis da mi onemoguce da gledam RTS ako ne placam? Ja sam na kablovskoj i ne verujem da kablovska moze BAS MENI da onemoguci signal za RTS a druge kanale mogu da gledam. Pa ako nas ima hiljade takvih, bas bih voleo da vidim kako ce to izvesti. Dakle to je glupost sa onemogucavanjem prijem RTS onima koji ne plate.
A ako imam nezavisnu krovnu antenu, ne platim pretplatu a ono ne mogu da gledam RTS odjednom, jer neki cika tamo okrene dugme za moj stan na adresi toj i toj, u gradu tom i tom, prozor treci sa desna... ?

Drugo, pretplatu ti apciguju preko struje. Probas da ne platis a tvoj dug za struju svakog meseca sve veci zbog one sume za RTS, na kraju ce ti budale doci na vrata i cvikati struju jer je dug prevelik, a nastao zbog neplacanja RTS dela racuna.

Za sada cemo placati nesto sto nam nije zelja da gledamo, hteli to ili ne, nazalost
 
ma stave mi đoku!
kad moram da budem prosta!
ja ne plaćam, nek dođu!
plaćam kablovsku i preko firme plaćam predplatu, samo nek mi se pojave!
i tako ne gledam to, ma negde mi je na 60 kanalu!
 
pred 10 minuta sam popunjavala uplatnicu da platim struju i bas prokomentarisala da mi idu na q sa tom pretplatom...
ma znate sta je pokvareno? sto ti kad platis racun za struju oni automatski odbiju 300 kinti na pretplatu.
sta to znaci? to znaci da ako je npr racun za struju 4000, a pretplata 300 din, ti kazes sad cu ja da uplatim samo 4000 za struju a pretplatu necu...
eee, sipak! oni tebi od te 4000 odmah 300 kinti skinu za pretplatu i ispada da si ti dao za struju 3700...i onda ti lepo dugujes edb-u 300 dinara...
a ti neces da dugujes za struju, nego hoces da dugujes za pretplatu...bRezveze
 
E, nacionalnu TV ne pratis preko satelita, nego preko domaceg sistema, pa tako nije kablovska stanica, financira se iz proracuna i od predplate. Svaka drzava ima svoju nacionalnu TV koja se financira na slican nacin.

Da samo sto smo mi u Srbiji.
Problem je kad gledas RTS idu relkame na svakih pola sata kao da je komercijalna televizija,mislim zasto onda placam
Kad pogledam film na HRT-u odmorin se jer nema prekida sa reklamama ni serije ni filmovi.
Obratite paznju ko ima kablovsku kad idu reklame na RTS a kad su na HRT neuporedivo.

Zato mi nije jasno zasto se zakon nepostuje.
 
trachara:
pred 10 minuta sam popunjavala uplatnicu da platim struju i bas prokomentarisala da mi idu na q sa tom pretplatom...
ma znate sta je pokvareno? sto ti kad platis racun za struju oni automatski odbiju 300 kinti na pretplatu.
sta to znaci? to znaci da ako je npr racun za struju 4000, a pretplata 300 din, ti kazes sad cu ja da uplatim samo 4000 za struju a pretplatu necu...
eee, sipak! oni tebi od te 4000 odmah 300 kinti skinu za pretplatu i ispada da si ti dao za struju 3700...i onda ti lepo dugujes edb-u 300 dinara...
a ti neces da dugujes za struju, nego hoces da dugujes za pretplatu...bRezveze


Neznam kako se to obracunava,ja sam nekoliko puta uplatila manje ali uvek su sve pare isle na struju a povecavao se dug za pretplatu.Sad sve placam ali mislim da odustanem.
Ako su nekom dosli na vrata iz Rts-a da traze pare nek javi da znamo sta nas ceka
 
prilično se neogovorno odnosim :? prema računima za struju,
te sam im nekako u dugu večito bar po 9000 dinara,
tačnije, i ne gledam samo uplaćujem po ustaljenoj šemi 4000 mesečno...
te lagano skidam dug...i čim siđem na nulu...ne plaćam.....dugo:roll:
priznajem kreten sam. znam.
ali mi nešto gušt da sam im dužna.
ostalo sve uredno plaćam. ali struja...mi kost u grlu.
daklen..pogledam pre neki dan račun(bacam ih bez gledanja), posle ma, bar 6 meseci...
kad dug za struju nekih 12000!
nemoguće!
e sad...
dug za struju mi je negde 8-9000
ali posebna stavka, na dnu strane je rtv predplata, koja se gomila svih ovih meseci!
dakle..ne skidaju oni rtv sa računa dok ne platiš svu struju!
zanimljivo!
mene zanima kome ja da se obratim, kada za istu adresu plaćam rtv preko firme?
to uredno plaćam, da me ne dr.kaju zbog 300 kinti mesečno:?
ali čemu duplo plaćanje?
i čemu kablovska?
ja samo kablovsku imam, ne gledam rts "direktno" a kabl plaćam.
m?
a reklame...zaista sramota. ne bi trebalo da ih ima, oni odlično namiču pare i na predplatu,
nema razloga da gledamo reklame sa dnevnikom...pa reklame pa žika, pa još malo reklame...
 
trachara:
ma kako su ti isle sve pare na struju? nemoguce, aj' bas proveri ...


Da sigurno,mada je meni najvecu dug bio 900 din za pretplatu znaci tri meseca.
Mada ja mislim da oni tu nesto muljaju,neka zavera protiv nas mucenika sto moramo da radimo i izdrazavamo ovu drazvu i skupstinu.

Znam da postoj mogucnost da trazis zahtev da te oslobode pretplate,ali neznam postupak.Kad je pocela naplata nesto malo je bilo na tv-u o tome,sad i oni cute i sisaju nas.
 
Pajamaco
Proveri kod svog racunovodje za firmu on bi trebao da zna sta treba da se oslobodis pretplate.

Inace i ja mrzim ovu nasu elektro distribuciju,lopovi samo taki.
Stalno kukaju za neku vecu cenu struje a kad prave cenu racunaju po ovoj najnizoj tarizi a crvenu zonu ne.LOPOVI ja gledala na tv-u bili iz edb-a i nisu mogili da objasne cenu eeeeeeeeeeeeeeeeee na televizoru bili i neznaju sami sebi da objasne kako oni dobiju tamo neku cenu strasno
 
A znate li da, ako imate registrovanu tezgu za prodaju bilo cega pa i zelenisa na nekoj pijaci, e, i tamo ce vam doci da platite racun za TV pretplatu. To se desilo na Subotickom buvljaku pre godinu dana, ne znam sta se izdesavalo dalje , ali znam da oni tamo nemaju ni struju sprovedenu do tezgi a kamoli antenu za TV.
 

Back
Top