SPC i Milankovićev kalendar

Kako to "samo sto ne bacim bombu na patrijarha", kada sam samo napisao jedno zdravorazumsko zapazanje da mi uopste nije jasno zasto se SPC drzi julijanskog kalendara kada za to apsolutno nema nikakvog razloga? Tebi je to ekvivalent bacanju bombe????
 
kami83:
Naravno da ne,ljudi koji normalno kritikuju SPC nisu nacisti za razliku od Tome i Vucica...


Hitler je svojevremeno postavio standarde nacizma (antisemitizam, imperijalizam, agresija, genocid, diktatura i opresija neistomisljenika, ispiranje mozga nacije itd.). Dakle navedi nam neke od poteza, govora, intervjua itd. koji ukazuju na to da su Vucic i Toma nacisti!
 
Eraserhead:
najbolji su mi ovi agresivni branitelji crkve koji sve druge nazivaju sektama i svaku kritiku tumače kao "bacanje bombe".

Pa organizacije kao sto su Jehovini Svjedoci, Sajentoloska Crkva, Hara Krisna itd. nisu ni kod nas a ni u svjetu priznate religije vec sekte/kultovi. Kako to treba docekati te vase kritike koje obicno nose sa sobom "klerofasistika SPC" "fasisti" i slicno? Te otrcane fraze koje koristite u nedostatku bilo kakvih argumenata i bilo kakvog znanja, nailaze na odgovor primjeran kritici.
 
Chávez:
Није ми само јасно зашто атеистима смета календар, који год био, који користи СПЦ.
Problem je u tome što će 2100. julijanski kalendar početi da zaostaje za gregorijanskim još jedan dan, znači razlika će sada biti 14 dana.
2101. Božić će pasti 8. januara, a moju slavu sv. Simeuna, te godine će moji unuci (i ne samo moji) umjesto 16. februara, slaviti dan kasnije.

Tako da je, bez obzira na sve, sa približavanjem te godine savim realno očekivati aktueliziranje kalendarskog pitanja u SPC.
 
Dobra je ona fora u filmu "Sivi kamion crvene boje",kad onaj pop (Bogdan Diklic) objasnjava zasto je nama pravoslavnim Srbima tako lose,a pravoslavnim Grcima dobro.:D:D:D:D
"Mi se Bogu molimo sa zakasnjenjem,pa nas ne cuje,nije tu". :lol:

No,ovo sa kalendarom i SPC je obicno sviranje qrcu. Pitanje kalendara UOPSTE nije nikakvo versko pitanje. Nego SPC,kao i ruska pravoslavna crkva drve ****, sto bi se reklo. Zato i jesmo zaostali.
 
kami83:
Zato sto valjda misle da im je tradicija i sustinski elemenat njihovog identiteta nesto sto je izmislio paganin Cezar...
HAIL TO THE CAESAR!!!! :grin:

julius-caesar.jpg
 
Korner zastavica:
Dobra je ona fora u filmu "Sivi kamion crvene boje",kad onaj pop (Bogdan Diklic) objasnjava zasto je nama pravoslavnim Srbima tako lose,a pravoslavnim Grcima dobro.:D:D:D:D
"Mi se Bogu molimo sa zakasnjenjem,pa nas ne cuje,nije tu". :lol:

No,ovo sa kalendarom i SPC je obicno sviranje qrcu. Pitanje kalendara UOPSTE nije nikakvo versko pitanje. Nego SPC,kao i ruska pravoslavna crkva drve ****, sto bi se reklo. Zato i jesmo zaostali.

Верујем да ти се свиђа када 'рват Диклић игра православног свештеника а све у циљу ПРОПАГАНДЕ У ВЕЗИ КАЛЕНДАРА СПЦ... :roll: :roll: :roll:
 
eremita:
Верујем да ти се свиђа када 'рват Диклић игра православног свештеника а све у циљу ПРОПАГАНДЕ У ВЕЗИ КАЛЕНДАРА СПЦ... :roll: :roll: :roll:
Слажем се да је то у филму приказано ступидно.

Ипак, морам да те питам: откуд је Диклић Хрват? (Рођен јесте, колико знам у Хрватској, али је ваљда Србин Уосталом, студирао је овде, и овде ваљда живи).

А и да је Хрват, каве везе има? Мислим - шта год да је, то нема никаве директне везе с том, како рекох, заиста глупом опаском из филма.
 
Norma Kampl:
Слажем се да је то у филму приказано ступидно.

Ипак, морам да те питам: откуд је Диклић Хрват? (Рођен јесте, колико знам у Хрватској, али је ваљда Србин Уосталом, студирао је овде, и овде ваљда живи).

А и да је Хрват, каве везе има? Мислим - шта год да је, то нема никаве директне везе с том, како рекох, заиста глупом опаском из филма.

Навео сам да је 'рват само зато што ми је познато да драмски уметници последњих година ИПАК воде рачуна шта прихватају да играју и избегавају да буду искоришћени у било чије пропагандне сврхе - али ипак се неко нађе па "одради посао" - а посао и задатак је КАМПАЊА БЕЗБОЖНИКА ДА ВРШЕ ПРОМЕНЕ У СПЦ... по старим виђеним и добро испробаним рецептима... :roll: :roll: :roll:
 

Back
Top