Kako bi reagovali, kad bi vas sin dobio na poklon lutku i kolica?

Моје девојчице су пре пар година добиле на поклон мачеве, штитове и викиншке шлемове и дан данас се играју њима са уживањем!
А сестрићи кад год дођу код нас разбијају се од играња барбикама!

Мислим да је баш лепо купити дечаку такву играчку!
 
Ubio bih ga od batina! Razmisljao bih kako je svojim ponasanjem doprineo da mu to poklone... Posle bih krivio sebe, jer sam ga pogresno vaspitao; a na kraju bih mu oprostio. Ipak je moj sin... drugaciji, ali moj.
Mada, ja sam se takodje igrao lutkama... ono, Nemaca i partizana. Bio sam zaljubljen u jednu lutku, bila je bolnicarka. Uh, ta mi je dupe pomerala...
I eto, danas mi nista ne fali... valjda.
 
Deca u prvim godinama najvise kopiraju roditelje. Mi smo bebu koristili slucajno, mama je pronasla moju bebu, koja je po cudu jos mogla da place kad joj izvadis dudu, a sin ju je presvlacio i ljuljao i govorio, kako to mama i tata rade sa njim. A da o kuvanju kave, rucka i ostalog na mom sporeticu iz pamtiveka i ne pricam.
U vrticu su se svi decaci igrali sa kolicima i bebama. Zasto su to igracke za devojcice?

Ako sam ja kao mala mogla da se igram auticima i pistoljima, pa valjda mogu danas decaci da se igraju bebama.
 
Nikada ne bih decaku (tudjem) kupila takav poklon. Jedino u dogovoru sa njegovim roditeljima. Ne bi mi palo na pamet, iako ne vidim razlog zbog kog se dete ne bi igralo sa svim mogucim igrackama koje postoje, bez obzira na pol. I moja devojcica se igrala automobilcicima i vojnicima koje sam joj kupovala. X-man i sl.
Ako bi neko mom sinu, u slucaju da ga imam, poklonio bebu i kolica, prvo bih pomislila da ti ljudi nisu normalni ili da je u pitanju neka sala koju ja ne razumem.
Hajde, Hellen, raspali, cekam te. :p
 

Back
Top