GERICOM LAPTOP mnogo sporo radi

iuris

Početnik
Poruka
27
Imam Gericom laptop na 1.1 ghz, 128 mb RAM instalirao sam na njemu XP ali mi katastrofa sporo radi, kad se podigne sistem dok otvorim neki prozor ili neku aplikaciju cekam ga bukvalno po ceo minut, da li ce mozda bolje raditi ako instaliram Windows 98, ili Milenium, ili je nesto drugo u pitanju, jos jedan problem je taj da Kuler (mozda se cak stalno ne okrece) nesto zeza pa se brzo greje da li je to mozda glavni problem, ako neko nesto zna u vezi ovoga neka pise sto pre.

Pozdrav i hvala unapred.
 
Ja imam slican Gericom, samo sto ima 256 memorije, celeron 1.2 , 15'' monitor
XP na njemu radi odlicno, u granicama teoretskih mogucnosti hardvera koji bas i nije nesto.

Mozda je nesto hardversko otislo, sto rece GZ ali mozda je i nesto instalisano (ili nije instalisano)
Proveri da li si instalisao sve originalne drajvere za notebook, pocev od graficke, preko ploce, i svega sto si dobio uz notebook.
 
Imam Gericom laptop na 1.1 ghz, 128 mb RAM instalirao sam na njemu XP ali mi katastrofa sporo radi, kad se podigne sistem dok otvorim neki prozor ili neku aplikaciju cekam ga bukvalno po ceo minut, da li ce mozda bolje raditi ako instaliram Windows 98, ili Milenium, ili je nesto drugo u pitanju, jos jedan problem je taj da Kuler (mozda se cak stalno ne okrece) nesto zeza pa se brzo greje da li je to mozda glavni problem, ako neko nesto zna u vezi ovoga neka pise sto pre.

Pravac u servis za odrzavanje rachunara i lap top-ova.
 
codemaker:
Ja imam slican Gericom, samo sto ima 256 memorije, celeron 1.2 , 15'' monitor
XP na njemu radi odlicno, u granicama teoretskih mogucnosti hardvera koji bas i nije nesto.

Mozda je nesto hardversko otislo, sto rece GZ ali mozda je i nesto instalisano (ili nije instalisano)
Proveri da li si instalisao sve originalne drajvere za notebook, pocev od graficke, preko ploce, i svega sto si dobio uz notebook.

Imam sve drajvere, skinuo sam najnoviji za graficku sa njihovog sajta, i film kad startujem secka po malo.
Imamo sam ranije na njemu instaliran millenium i super je radio, ali sam ga tad prodao pa sam ga ponovo kupio. Jel znas mozda gde moze da se kupi kuler za njega.

I samo jos nesto jel je tvoj laptop dosta buchan, moj se bas cuje kad radi.
 
Za kuler nemam pojma, nije mi nikada zatrebalo. Hladjenje je mnogo lose reseno.
Leti moram da malo izdignem notebook da ima bolju cirkulaciju, jer mu se ventilator nalazi odozdo, tada radi bez problema na vrucini. Ako to ne uradim, pregreva se i ugasi nakon nekog vremena.

Film mi ne secka ni malo.
Sto se tice drajvera, ustanovio sam (barem za moj model, kupljen pre vise od 3 godine) da jedino drajveri koje sm na CD dobio pri kupovini, rade ok, sve sto sam jednom skinuo sa sajta nije valjalo.

Inace moj notebook se ne cuje dok radi.
Jesi li kupio novog Gericoma ili polovnog?
 
codemaker:
Za kuler nemam pojma, nije mi nikada zatrebalo. Hladjenje je mnogo lose reseno.
Leti moram da malo izdignem notebook da ima bolju cirkulaciju, jer mu se ventilator nalazi odozdo, tada radi bez problema na vrucini. Ako to ne uradim, pregreva se i ugasi nakon nekog vremena.

Film mi ne secka ni malo.
Sto se tice drajvera, ustanovio sam (barem za moj model, kupljen pre vise od 3 godine) da jedino drajveri koje sm na CD dobio pri kupovini, rade ok, sve sto sam jednom skinuo sa sajta nije valjalo.

Inace moj notebook se ne cuje dok radi.
Jesi li kupio novog Gericoma ili polovnog?

E konacno sam uspeo da ga namestim da radi kako treba, problem je bio hard disk, i dalje je bucan i greje se ali radi kako treba, cak mu i baterija traje 2 sata, u svakom slucaju hvala na pomoci

Pozdrav.
 

Back
Top