Rusofobija?

Salvantis

Iskusan
Poruka
6.475
Interesantno koliko ljudi na ovom forumu ekstremno mrzi Rusiju i to uglavnom isti oni koji na sve moguce nacine pokusavaju da opravdaju svaku americku akciju, ukljucujuci i bombardovanje 1999. ili klanicu u Iraku.

Jasno je da mi Srbi jako volimo da se delimo, pogotovo izgleda po ovom pitanju, ali bas me zanima da li citava ova antiruska grupacija (da ne kazem rulja) ima makar jedan jedini polupristojan i koliko toliko racionalan argument zasto bi mi Srbi kolektivno trebali da patoloski mrzimo Ruse, pa cak i da sutra pod okriljem NATOa eventualno saljemo sinove (a mozda i cerke) da ubijaju i ginu na nekom novom Istocnom frontu?

Dakle ne govorim o tome da li TREBA da VOLIMO, nego zasto po nekima ovde (a vi znate ko ste ;) ) MORAMO da MRZIMO Rusiju?
 
Obersturmfuehrer:
niko ne mrzi rusiju...bar ne ja...ali se jako plasim saveza sa njom....
Ne znam za tebe, ali ja imam utisak da na ovom forumu ima poprilican broj onih koji je bas mrze. Samo se nadam da ce biti toliko iskreni da to i priznaju, posto je ocigledno iz njihovih stavova. A bilo bi jako dobro da makar probaju da daju nekakvo objasnjenje....

Sto se tice straha od saveza, ja se vise plasim uclanjenja u savez protiv Rusije :roll:
 
Pa cini mi se da preterana rusofilija kod pojedinaca izaziziva utisak da su oni koji bas ne dele takve stavove rusofobi.Necu da gresim dusu mozda zaista takvi postoje ali takvih je u sustini jako malo.
Moj licni stav je da nema "brace" vec samo interesa.
 
ne treba da je volimo ni da je mrzimo nego da utuvimo u glavu da ruse boli uvo za nas i da im nismo nikakva braca i da pocnemo da razmisljamo glavom umesto pravoslavljem.

saradnja u ekonomskom smislu da,ali neki savezi,polaganje nade u rusiju i slicno ne.
 
Obersturmfuehrer:
niko ne mrzi rusiju...bar ne ja...ali se jako plasim saveza sa njom....

Сада је Русија газда Србије.
У србији не постоји прозападна опција, већ отворено слуганство према Русији која демократску власт држи у шаци око нафте, гаса и Косова.
Русија би волела да Србија уђе у Еу и НАТО јер би имала на столу све одлуке НАТО пре него што буду донесене, и то ће вероватно Тадић достављати.
Русији чак не иде у прилог да СРС дође на власт јер би тада морала да гради партнерски однос са Србијом, а посебно на захтев сопствене јавности.

Изгледа шашаво, али САД би најрадије виделе СРС на власти а Русија ДС.
 
fortes:
Pa cini mi se da preterana rusofilija kod pojedinaca izaziziva utisak da su oni koji bas ne dele takve stavove rusofobi.Necu da gresim dusu mozda zaista takvi postoje ali takvih je u sustini jako malo.
Moj licni stav je da nema "brace" vec samo interesa.
A meni se cini da je bas to zamena teza. Stalno se cuju te optuzbe za "rusofiliju", ali se ne secam da je neko na temi posvecenoj cisto unutrasnjim pitanjima uploadovao 3-4 ogromne ruske zastave, kao sto su juce, na temi "gde je Srbijancima ponos" neki, iz samo njima znanih razloga, postavljali ogromne americke zastave.
Dakle ako ima rusofila, oni su mala deca za amerikanofile, sto je opet vrlo bolesno s obzirom na sve ono sto smo od amera pretrpeli (za razliku od Rusa koji nam sasvim sigurno nikada nisu naneli ni delic takve stete kao anglosaksonci).
 
Salvantis:
Interesantno koliko ljudi na ovom forumu ekstremno mrzi Rusiju i to uglavnom isti oni koji na sve moguce nacine pokusavaju da opravdaju svaku americku akciju, ukljucujuci i bombardovanje 1999. ili klanicu u Iraku.

ja ne volim rusiju, pa? moje pravo, imam svoje razloge.

ko to opravdava klanicu u iraku i bombardovanje? hajde nađi neki post, u kojem neki forumaš kaže da je kaže da je bombardovanje 1999 ok i opravdano.
 
Banshee:
ne treba da je volimo ni da je mrzimo nego da utuvimo u glavu da ruse boli uvo za nas i da im nismo nikakva braca i da pocnemo da razmisljamo glavom umesto pravoslavljem.

saradnja u ekonomskom smislu da,ali neki savezi,polaganje nade u rusiju i slicno ne.


Ako je tako kao sto ti kazes, zasto nas u nasim nastojanjima da sacuvamo Kosovo i Metohiju ne podrze recimo Nemci, Amerikanci ili Britanci - nego nas podrzavaju jedino Rusi?

Ko je ono bese rekao da ce staviti veto u Savetu Bezbednosti UN ako se pokusa progurati nezavisnost Kosova? Amerika? Britanija? Francuska? Ili je to bila ipak Rusija?

Vase "argumente" je vrlo lako razobliciti....
 
Jerry Ropero:
Ako je tako kao sto ti kazes, zasto nas u nasim nastojanjima da sacuvamo Kosovo i Metohiju ne podrze recimo Nemci, Amerikanci ili Britanci - nego nas podrzavaju jedino Rusi?

Ko je ono bese rekao da ce staviti veto u Savetu Bezbednosti UN ako se pokusa progurati nezavisnost Kosova? Amerika? Britanija? Francuska? Ili je to bila ipak Rusija?

Vase "argumente" je vrlo lako razobliciti....

o da...sve se zadrzava na reko-kazao...sve ce oni uraditi,sve ce pomoci,sve je super.pa cemo da vidimo sta ce da bude.

sa ovima makar znas na cemu si.a rusi su tu da se busaju.boli njih q za nas...al smo mi,ustvari vi slepi da vidite...
 
Elvin:
ja ne volim rusiju, pa? moje pravo, imam svoje razloge.

ko to opravdava klanicu u iraku i bombardovanje? hajde nađi neki post, u kojem neki forumaš kaže da je kaže da je bombardovanje 1999 ok i opravdano.
Dobro de, samo nemoj odmah da se nerviras i izigravas nekog agresivca ovde, niko te ne tera da kazes bilo sta ako ne zelis, a moje je pravo da pitam :roll: .

A ako neko na temi o srbijanskom ponosu postavlja 3-4 ogromne americke zastave, parole tipa "defend liberty" ili tako nesto, onda je valjda sasvim logicno za pretpostaviti kako podrzavaju politiku SAD. Ili po tvojoj "logici" nije tako :shock:

Sto se Iraka tice, takvih postova ima u ogromnom broju, samo nadji bilo koju temu o Iraku na ovom forumu, pa ces se uveriti i sam.
 
@Salvatis Kod ljudi na koje ti mislis ne radi se ni okakvoj Rusofobiji.Radi se pre svega o licemersvu,podilazenju i obozavanju dijametralno surotnih zemalja(pre svega politicki i ekonomski,a onda i istorijski i kulturno) koje ni u kakvom smislu nisu povezane sa Srbijom.
Najkrace receno takvi ljudi samo gledaju kakav ineres imaju,i sta za uzvrat dobijaju od zemalja sa kojima su u bliskom odnosu.
Problem je u tome sto takvi ljudi ne shvataju,da ni te zemlje Amerika,zemlje EU nisu nimalo naivne,pa i same znaju da mi zavisimo od njih i da odrzavamo kontakte iz cistog interesa sa njima.E onda dolazi do lupanja packi,stapa i sargarepe.umesto da mi igramo pametno i balansiramo u poltici,oni se sa nama igraju i dolazi do uslovljavanja.Da sutra dan kojim slucajem Rusija prestigne u ekonomskom smislu Ameriku,videce se i promena kursa i nacina poltickog razmisljanja kod takvih ljudi.
Cak ce da pocnu i da tvrde kako oni nikad nisu bili za EU i Ameriku,ili mozda jesu...ali se sada to promenilo.:wink:
 
Ма не мрзе они Русију, далеко од тога, они су само једноставно глупи
а Русију МРЗЕ Пољаци и остала католичка стока (нпр. западни Украјинци,...)
Русију највише мрзе покатоличени Словеи, а демократе не мрзе Русију, то је сувише тешка реч
 
Elvin:
ja ne volim rusiju, pa? moje pravo, imam svoje razloge.

ko to opravdava klanicu u iraku i bombardovanje? hajde nađi neki post, u kojem neki forumaš kaže da je kaže da je bombardovanje 1999 ok i opravdano.
Cim pocne rasprava o nekoj globalnoj politickoj temi,tu ste i vi pro-zapadnjaci.Da se razumemo,ja nemam nista protiv stanonistva Zapadne Evrope i polazim od toga da ne gledam ko je odakle.Ja sam samo protiv odredjenih struktura ljudi na zapadu.Pre svega kapitalista,vlastodrzaca,i ljudi koji kreiraju globalnu poltiku,pa cak i naroda koji takve podrzavaju.
Skoro u svakom postu gde se pominje Irak,Avganistan,Srbija,S.Koreja...tvoji istomisljenici i ti podrzavate poteze Amerike i zemalja EU.
Da sad ne nabrajam sta podrzavate:smrtne kazne vesanjem,bombardovanja,izladnjivanje ljudi u Hagu,ubistva u Hagu,eksploatisanje sirom sveta itd...itd...
 
Како, бре, Мачак, да неко мрзи Русију ? То ти је као да мрзиш рођеног брата. Откуд то иде ?
Него, "Русофоби" се мало фолирају, да нам "нервирају живце" ! Еј, пази, Москвич, Чајка, Волга, Лада ... јел има неки бољи ??
c031.gif
 
Ko god se petljao sa Rusima, zavrsio je jadan i bedan. Pocevsi od bivsih sovjetskih republika, pa preko svih okupiranih istocnoevropskih drzava.............od Bugarske do Istocne Nemacke........

Rusija je kako neka kuga ili guba, svaki kontakt sa njom dovodi do propasti .........

Daleko joj lepa kuca....pu,pu, pu.....

Ako mi bilo ko, da ovde primer jedne jedine drzave, kojoj je bilo kakav savez ili saradnja sa rusima doneo blagostanje, bogatstvo, razvoj ekonomije, srecu, demokratiju, mozda i promenim misljenje
 
Lacibg:
Како, бре, Мачак, да неко мрзи Русију ? То ти је као да мрзиш рођеног брата. Откуд то иде ?
Него, "Русофоби" се мало фолирају, да нам "нервирају живце" ! Еј, пази, Москвич, Чајка, Волга, Лада ... јел има неки бољи ??
c031.gif

Pa kolega da znas da je meni Mercedes mnogo drazi (a ni moja skodica nije losa), ali da ne rusim sad svoj imidz "rusofila" ovde :D
 

Back
Top