2 pitanja oko dvd filmova

Žex59168

Početnik
Poruka
37
1. Da li postoji program za rastavljanje dvd filmova(recimo ako na jednom dvd-u ima 2 filma) kako se to moze rastaviti.


2. Kako se mogu izbacivati reklame iz dvd filmova(recimo kad prerezujem sa orginala a tamo ima gomila reklama) pa me zanima kako se to moze izdvojiti.
 
2. Program koji potpuno izbacuje reklame pri rezanju, čak i masku za startovanje filma je DVDFab. Kada se nareže sa DVDFab-om na DVD -u je samo čist film. Trenutno mi nije instaliran, ali potraži. Postoji opcija za to što ti treba.

1. Milsim da to može isto sa DVDFab-om. Ubaci se svaki željeni Chapter posebno i program sam kreira DVD film.

Možda će ti biti problem što DVDFab nije besplatan. Ili možda neće. :D
 
Žex:
1. Da li postoji program za rastavljanje dvd filmova(recimo ako na jednom dvd-u ima 2 filma) kako se to moze rastaviti.


2. Kako se mogu izbacivati reklame iz dvd filmova(recimo kad prerezujem sa orginala a tamo ima gomila reklama) pa me zanima kako se to moze izdvojiti.


1 dvd shrink


2 dvd shrink


kada film prodje kroz dvd shrink 99,99%dvd plejera radi
 
nature:
1 dvd shrink


2 dvd shrink


kada film prodje kroz dvd shrink 99,99%dvd plejera radi
1. DVD Shrink NE MOŽE da rastavi DVD na 2 DVD-a.

2. Preko DVD Shrinka NE MOGU se izbaciti reklame, već samo odrediti stepen kompresije zapojedine delove DVD-a.


I da ponovim sve ovo radi DVDFab. Provereno.
A evo i vruuum je dao dobar predlog DVD2one. Mada taj program nisam probao kako radi.
 
FLUID:
Preko DVD Shrinka NE MOGU se izbaciti reklame, već samo odrediti stepen kompresije zapojedine delove DVD-a.
Nije tacno.
doduse ne znam sa kojom verzijom dvd shrinka si radio.
U njemu imas bas najjednostavnije namesteno izbacivanje svega i svacega.
On skenira DVD i u desnom delu ekrana ti da kompletan spisak svega i mogucnost stavljanja kvacice sta hoces a sta neces i lepo pise, meniji, dodatni delovi itd itd .
Primera radi ja sam tako narezao film koji je zauzimao oko 7GB. Bez gubitka kvaliteta i kompresije. Jednostavno sam stavio kvacicu na "movie only" i dobio sam oko 3GB cistog filma originalne velicine bez trunke kompresije.
 
FLUID:
1. DVD Shrink NE MOŽE da rastavi DVD na 2 DVD-a.

2. Preko DVD Shrinka NE MOGU se izbaciti reklame, već samo odrediti stepen kompresije zapojedine delove DVD-a.


I da ponovim sve ovo radi DVDFab. Provereno.
A evo i vruuum je dao dobar predlog DVD2one. Mada taj program nisam probao kako radi.
Ti onda nisi radio u DVD shrink-u. Moze da izbaci reklame, da razdvoji filmove, da spoji filmove i da uradi kompresiju. Osim toga zaobilazi zastitu na disku.
 
nidzesi:
Nemoj da pričaš... Dobiješ DVD sa IFO i BUP fajlovima... Samo narežeš preko Nera (DVD Video) i gledaš gde hoćeš...
Gde ti vide BUP fajlove nije mi jasno? IFO naravno da mora da postoji.
Ali obrati pažnju na tvoj odgovor postavljaču teme u stilu što jednostavno kad može komplikovano. Čovek traži program koji će sve odstraniti reklame i ostalo i NAREZATI samo film, a ti mu nudiš opciju da pokreće još jedan program, u ovom slučaju Nero, pa još da reže u DVD Video modu što u tvom prvom postu na ovoj temi uopšte nisi naveo. Kad bi rezeo kao data podatke ne bi dobio ništa. Da si bar lepo objasnio pa ajde i da se prihvati ovo tvoje rešenje. Ovako mu predlažeš najkomplikovaniji način za ono što je čovek tražio.

Iskreno nisam probao rezanje u DVD Video modu u Neru filma koji je pre toga skinut DVD Decrypter-om. Šta se u tom slučaju dešava sa titlovima? Da li je još neko probao ovo jer mi nije jasno da li Nero u DVD Video modu radi nešto što ne radi u DVD-ROM (ISO) modu?
 
tab503:
Nije tacno.
doduse ne znam sa kojom verzijom dvd shrinka si radio.
U njemu imas bas najjednostavnije namesteno izbacivanje svega i svacega.
On skenira DVD i u desnom delu ekrana ti da kompletan spisak svega i mogucnost stavljanja kvacice sta hoces a sta neces i lepo pise, meniji, dodatni delovi itd itd .
Primera radi ja sam tako narezao film koji je zauzimao oko 7GB. Bez gubitka kvaliteta i kompresije. Jednostavno sam stavio kvacicu na "movie only" i dobio sam oko 3GB cistog filma originalne velicine bez trunke kompresije.
Greška. Nisi odavno rezao izgleda. :D Kvačica nema ispred video zapisa već za svaki video zapis ponaosob postoje 5 opcije od kojih nije nijedna izbacivanje video fajla. Te kvačice postoje za audio fajlove i za titlove.

A evo nature reče ovako "a jesi li video opciju u dvd shrinku REAUTOR". E tu opciju nisam koristio jer sam vrlo brzo posle DVD Shrinka prešao na DVDFab, koji je po meni neprikosnoven. E sad opet moram da pitam, šta se dešava sa titlovima? Da li ih oni automatski idu sa Main Movie (kad se prevuče iz desnog u levi deo prozora) ili ih moraš pronaći i ručno ubaciti?
 
zlajat:
Ti onda nisi radio u DVD shrink-u. Moze da izbaci reklame, da razdvoji filmove, da spoji filmove i da uradi kompresiju. Osim toga zaobilazi zastitu na disku.
Dobro OK. Ti si radio, ti znaš sve. Ovde si došao na temu da odgovoriš čoveku šta misliš da je dobro rešenje za ono što je tražio, a ne da širiš neku demagogiju. Dakle, zagrej prste i iskucaj kako i šta treba da se uradi u DVD Shrinku da bi čovek znao. Meni ne treba.
 
FLUID:
Dobro OK. Ti si radio, ti znaš sve. Ovde si došao na temu da odgovoriš čoveku šta misliš da je dobro rešenje za ono što je tražio, a ne da širiš neku demagogiju. Dakle, zagrej prste i iskucaj kako i šta treba da se uradi u DVD Shrinku da bi čovek znao. Meni ne treba.
Ja demagog a ti decidirano tvrdis da ne sto ne moze, a nisi siguran?!
No da ne gubim vreme diskutujuci sa tobom:
Otvoris DVD shrink (koristio sam verzije 3.16 i 3.2). Ides na "Open disc" odaberes drajv sa kojeg radis, ili sa "open files" ako ti je film na hardu. Odes na "re-autor", filmovi ti se nalaze u "main movie" odeljku. Odaberes jedan i prevuces ga na levu stranu u prazno polje. Ispod imas neki plejer gde mozes da proveris sta si prevukao. Tu mozes da ucitavas i razlicite filmove iz razlicitih VIDEO_TS direktorijuma preko padajuceg menija gde ti i pise VIDEO_TS.Onda ides na opciju "Backup!", odaberes da li ces snimati na hard disk ili rezati na DVD (ako imas DVD rezac). Ako ides na hard disk, moras da odaberes direktorijum, ides na OK i to je to. Ako jhe film izvorno veci od 4,464 Gb, on ga automatski smanjuje na tu velicinu, naravno smajujuci kvalitet zvuka i slike, ali, iz iskustva govoreci, neces biti nezadovoljan rezultatom i ako budes primoran da smanjujes velicinu fajlova. Mozes i rucno da podesavas kompresiju, sa opcijom "compression settings", tako sto ces u padajucem podmeniju umesto "automatic" odabrati "custom ratio", sa nekim minimumom od 44,3% velicine. To uradis nakon onog prevlacenja odabranog filma pod opcijom "re-autor", a na dalje je procedura je ista. Jedini nedostatak ovog programa, po meni, je sto izlazni format koji daje je jedino video DVD; gde li bi mu bio kraj da ima opciju izlaza za DViX i mpeg? Bitno je istaci da je program apsolutno besplatan, nema nikakve aktivacije, registracije niti bilo kakvog vremenskog ili nekog drugog ogranicenja.

Nadam se da je ovo dovoljno.
 
Ljudi pomozite mi molim vas ja stvarno dugo ali dugo vremena provodim na netu i naucio sam dosta stvari ali ednu ne .Stalno skidam filmove sa neta i naravno nijedan nema prevod na srpski,a ja onda i skinem prevod,nadjem ga ali on ne ide dobro ili kasni ili obrnuto
 
ComyShaolin:
Ljudi pomozite mi molim vas ja stvarno dugo ali dugo vremena provodim na netu i naucio sam dosta stvari ali ednu ne .Stalno skidam filmove sa neta i naravno nijedan nema prevod na srpski,a ja onda i skinem prevod,nadjem ga ali on ne ide dobro ili kasni ili obrnuto
Probaj da ga sa Subtitle Workshop dovedes u red.
 
A evo nature reče ovako "a jesi li video opciju u dvd shrinku REAUTOR". E tu opciju nisam koristio jer sam vrlo brzo posle DVD Shrinka prešao na DVDFab, koji je po meni neprikosnoven. E sad opet moram da pitam, šta se dešava sa titlovima? Da li ih oni automatski idu sa Main Movie (kad se prevuče iz desnog u levi deo prozora) ili ih moraš pronaći i ručno ubaciti?



ubacuje i titlove.pozdrav
 
nature:
A evo nature reče ovako "a jesi li video opciju u dvd shrinku REAUTOR". E tu opciju nisam koristio jer sam vrlo brzo posle DVD Shrinka prešao na DVDFab, koji je po meni neprikosnoven. E sad opet moram da pitam, šta se dešava sa titlovima? Da li ih oni automatski idu sa Main Movie (kad se prevuče iz desnog u levi deo prozora) ili ih moraš pronaći i ručno ubaciti?



ubacuje i titlove.pozdrav
Hvala na odgovoru. Eto sad znam i to. NIje sramota neznati, ali je sramota ne naučiti.
Wink1.gif
 
nature:
A evo nature reče ovako "a jesi li video opciju u dvd shrinku REAUTOR". E tu opciju nisam koristio jer sam vrlo brzo posle DVD Shrinka prešao na DVDFab, koji je po meni neprikosnoven. E sad opet moram da pitam, šta se dešava sa titlovima? Da li ih oni automatski idu sa Main Movie (kad se prevuče iz desnog u levi deo prozora) ili ih moraš pronaći i ručno ubaciti?



ubacuje i titlove.pozdrav
Idi na customise tamo izaberes sta ti treba a sta ne !
 
Oko prevoda, ja koristim neki program subsync, nisam ga koristio mnogo, mora malo peške da se žulja kada se "sabija" ili "razvlači" prevod, ali odmah ima i neki plejer tako da možeš da vidiš da li si sve potrefio. Ja sam za X-man 3 imao film bez prevoda, prevod bog te pita odakle nabavio, pa se ti češi.
 

Back
Top