IMAMO LI MI BEND SVETSKIH RAZMERA?

....

dakle .... u ovom vremenu je nemoguce tako neceg biti .... jel nema leba ako se bavis rok muzikom ...
a i drugo ... ovi iz granda ...turbo folk ...
mnogo je lakse tu ...em se ne mucis a dobijas milione ....
i sta mogu dobri bendovi ... idi kod izdavaca ...a covek ( komercijalizovana budala ) ne zeli da im uzme album jer nema nikakve koristi od toga ....ko ce da kupi to ....doduse ima ..al malo vrlo malo njih ...
ne zele ovi folkeri da slusaju nesto sto ne razumeju :) oce ljudi da cuju malo tam tam pam dam vam ...
malo da vide vrckanje du.pe ...silikone ( ne si.se ).... i tako ...
 
Naravno da NEMAMO. Nekada sam bio veliki fan domace rok muzike (u globalu) i stvarno verovao da tu mnogo toga vredi, ali kako sam prelazio na stranu muziku, tako sam nailazio na sve nase manje ili vece hitove. Velika boljka malih grupa, lakse je drpiti nego sesti i odraditi nesto svoje. Cim osvanu na bilo kojoj domacoj TV stanici umisli da su profi muzicari, a od muzike... patka!
Kad u ona stara vremena nasi nisu mogli da se (iskreno receno) priblize zapadu (jedino u produkciji), sad tek ne mogu. A nije ni cudo kad uzmes svaki nas album, mozes naci kompletnu diskografiju od Bob Dylana do Public Image Ltd-a... da ne nabrajam dalje.

A uuuu, jos ova MTV Adria, pa sad ce svaka riba umisliti da je Madona, a svaki muckarac da je neki od clanova Duran Duran-a.

Budimo realni. Kod nas u zemlji najveci fanovi muzike (bila to rock, metal, pop, rap...) su uvek bili sa druge strane bine, a ne na njoj. Kad vidim naseg muzicara da izadje u papucama sa gitarom u ruci, i bradom masnom od slanine... muka mi je!!!

Ma bas me briga sta je sa nasom muzikom, kad naliti nesto dobro naravno da cu slusati, a da li ce biti svetskih razmera? F*ck that! 8-)
 
Vecina vas koji postavljate ovakva pitanja. . . Da li imamo bend svetskih razmera. . .
Malo pogledaj u proslosti koliko smo imali velikih bendova (za vreme stare YU) i koliko sada imamo velikih bendova i koliko sada ima velikih imena. . . Taj broj je naravno daleko manji nego pre (pre je bilo i vece trziste pa je bilo i lakse biti "velik" bend) ali opet takvi bendovi postoje! Dakle bendovi koji su veliki i koji u muzici koju prave znace nesto. Pa nije to bilo tako davno kada je Tornado bio prvi na mp3.com, nije to tako davno bilo kada su Goblini bili prvi na MTV u Italiji. . . Pa i iz novije proslosti, od svega par meseci kad je bio i Wasted u Engleskoj. . . Tamo behu i tri nasa benda, tako da velikih imena ima, samo sto su ta imena presitna za ljude kao sto si ti. . .
 
pricas a ne znas o cemu pricas...Ako nisi primetio pitao sam za misljenje ali posto si poceo da se bavis kritikom...mozemo i tako...kazes Tornado...zar u tom istom bendu koji si spomenuo ne peva ili sta god da radi i Filip Zmaher...ista ona minijatura koja se ranije nije skidala sa pinka i vukla se po nekim kvazi muzickim emisijama...za mene je on pop pevac...ali kao sto rekoh....tvoj nick sve govori...ljudi kao ti koji misle da su popili svu pamet sveta na osnovu licnog misljenja nisu vredni toga da ja zamaram celinu sake kucajuci ovu poruku...zato...
Drago mi je da smo popricali...nadam se da necemo vise....
 

Back
Top