Koje zene dozvoljavaju da ih biju muskarci?

alya:
Slabe zene, koje nemaju samopouzdanje...


bobanms..:
Pa zene to vole

Fuj!
Pored svih finansijskih i emocionalnih zavrzlama evo još dva super razloga iz kojih se žene koje doživljavaju nasilje ne obraćaju nikome za pomoć. Lakše im je da svakodnevno budu ponižavane ali daleko od očiju javnosti nego da same sebe izlože na stubu srama tako što će nekome da povere svoju mučnu tajnu.
 
Не, ниси у праву. И ти, као и оне, робујеш патријархалној предрасуди! Зашто ОНЕ да буду изложене стубу срама???
То није ЊИХОВА срамота, него срамота мужа-насилника! А оне ћуте и трпе јер мисле као ти: да оне треба да се стиде, место да се јавно осуди насилник, а њима да се пружи емпатија и подршка.
 
E vidiš ja ne govorim sa svoje tačke gledišta već sa njihove (one, nažalost, obično jesu tako vaspitane). A još kad se na par mesta susretnu sa ovakvim komentarima.... njihovo samopouzdanje je već dovoljno poljuljano i u dobrom broju slučajeva one počnu da veruju u sve ono što im muževi govore (da su ružne, glupe, nesposobne da prežive bez njega, same krive što dobijaju batine).... ja sam i htela da ukažem na to da njima nisu potrebni ovakvi komentari već malo podrške.
 
Ne moj, da lupas parka....istina je, da postoje zene, koje se plase, da bi neko saznao, kako nju muz tuce...( Iako verovatno vec ceo komsiluk zna )...
Vise je onih zena, koje na neki nacin "opravdavaju" to sto ih muz tuce...izjavama tipa: Pa nesto sam mu rekla sto nebi smela, razljutila sam ga, nisam skuvala dorucak na vreme, pa me je istukao....???!!!! Ti mislis, da takve zene imaju samopouzdanje? Mislis, da takve zene cene sebe, mislis, da su jake, jer trpe svasta? E pa nisu jake, slabe su...imaju kompleks nize vrednosti, misle, da ne zasluzuju nesto bolje...kapiras...

I ovim nikoga ne vredjam...tim zenama treba pomoci i ubediti ih, da su vredne ljubavi i postovanja...!!!!
 
У праву сте, и Парка и alya.

То је нешто што вуку из своје примарне породице. Понекад чак његове батине доживљавају као пажњу (јер су у детињсву навикле да имају пажњу родитеља само када нешто скриве)...
Па ако их данима муж не констатује, а онда једном дође па их налема због пресланог паприкаша...онда су срећне што је приметио да постоје.

Као клинка често сам одлазила код једне другарице у комшилуку. Сви у комшилуку су знали да јој је ћале алкос и да редовно леши кеву. Кева је највише волела да ћерку пошаље у продавницу, или у другу собу да нешто ради, а онда нама, клинкама од 10-12 година, прича како је муж бије и да нам показује модрице и поломљене зубе. Чак је причала како он, кад је бије, размакне завесе да комшије преко пута пута могу да виде све.
Увек ме је збуњивао неки поносни тон у њеном гласу док нам је то причала. Они су и дан данас у браку, сад су већ баба и деда...и никад се није развела од њега.
 
parka:
@alya: Ma da, čim neko ima kompleks niže vrednosti sam je kriv - udriiiii slobodno.

Не, напротив (сад мислим да ти ниси добро њу схватила:lol: )...
Једноставно, то су најчешћи узроци зашто те жене трпе...али њима треба помоћи јер су тако васпитане или таквог склопа да никада саме неће смоћи снаге да се одупру.
 
parka:
@alya: Ma da, čim neko ima kompleks niže vrednosti sam je kriv - udriiiii slobodno.

A cekaj malo ko je kriv? vaspitanje, muz, svi su krivi...Ne nisu...oni su samo povod za jos tezi kompleks nize vrednosti, mozda i neke gore stvari....to ti je cak i neke vrste bolest...zena utripuje, da je debela, iako nije...a ovde zene misli, da nije vredna ljubavi, niceg lepog, iako ona jeste...

To treba, da se leci, da se pomogne zeni razgovorima....isto tako je jako bitno, da ona zeli pomoc, da je svesna problema...to je jako tesko prevazici, jer je ona ubedjena, da ne zasluzuje bolje....

Tema je kakva jeste, i ja sam dala svoj odgovor na pitanje, jer mi je bilo mrsko, da pisem eseje...odgovor nije bio uvredljiv, vec kratak....
 
I ti mene izgleda nisi skapirao...ne podrzavam batine, zaboga....? Niti zauzimam stav, da je onaj koga biju sam kriv, zato sto ga biju... :shock: :roll: Ta osoba jeste kriva, ali zato sto to dozvoljava...

Pitanje je koje zene dozvoljavaju, da ih biju....koji je razlog....? To, da imaju kompleks nize vrednosti!! Sto naravno ne opravdava nista....
 
Juce sam videla kako je lik isamarao zenu na ulici. Plakala je , a on je sutirao. Doslo mi je da je ja posle dotucem. Kakva blesaca. Sve vreme je pored nje bila neka sipka kojom je mogla da ga razbije, ali ona je samo cmizdrila i molila ga da prestane. Kad je prestao ona ga je zagrlila i poljubila. Povracalo mi se. Mislila sam da ce mu se naje...i majke ali ona ga je jos tesila sto ga je potresla. Uzas. I sta takvoj kokoski uraditi? Pa nista, nego mu dodati letvu da ga ne bole ruke dok je vaspita. Ostaje samo nada da ce ona jednom od tolikih batina da se probudi i shvati da treba da UZVRATI na isti nacin.
 
Е сад и ти! А шта мислиш шта би тој кокошки следило да га је ударила шипком???
Зар не схваташ да та жена живи заробљена, да НЕ СМЕ да се успротиви јер ће фасовати још жешће??? Можда ће је осакатити, можда свакодневно још жешће кињити, можда ће је убити???
Пробај мало да уђеш у њене ципеле, па ћеш све видети другим очима.
 
Kome da se zalim kad sam sama kriva. Ovde mogu da kazem. Uvek ga izazivam, ni samam ne znam kako, ali uspem. Jako se trudim da ga ne provociram, ali sta se desi, ne znam. zagori mi jelo, dodje komsinica, jednom je bas i majstor bio pa me je napao pred njim da ga varam. A nisam! Stvarno! Samo ne znam kako da ga uverim da nisam. Tera me da se kunem u decu. Svasta. I kad se zakunem, opet me bije. I treba kad zasluzim. Pre neki dan sam mu rekla da necu da izlazi vise vikendom i ako ide da mora da me vodi i opet guzva. Mislim da ga je iznerviralo jer sam spomenula fleke od karmina. Mozda i gresim jer je moj karmin takav. Gresim sigurno. sama sam kriva. A i ta kazem, ne vredi. Mama mi je rekla da njima slucajno ne dolazim. I jos mi je rekla da deci porucim da ne idu kod nje da placu kad me bije pa oni vide ako zasluzim. U pravu je. Ne trba drugi da znaju za nase probleme. Ako imate neki dobar savet, dobro ce mi doci. Ne mogu ja njega da bijem niti nista tako da mu uradim. volim ga i zao bi mi bilo.
 

Back
Top