Бизарно

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni je to ogromna glupost. Pravo znacenje kukastog krsta nije nacizam, nego je to gos'n Hica pokupio iz neke knjige.....
Kako neki ljudi volu da suketaju pa to je nesto....:roll:
Za Manhunt i slicne igre razumem, ali ovo.....
 
kukasti krst je samo jedna od modifikacija obicnog krsta koja je nastal usrednjem veku....najcesce su ih koristili viteski redovi(templari, tevtonci, hospitalci...) kao obelezje...
e sad sto je on to uz`o i staviJo na crvenu pozadinu da bi odma upalo u oci to je druga prica...
 
to nije nimalo cudno jer je u nemackoj zabranjeno bilo kakvo pokazivanje kukastog krsta.
a kukasti krst, ili svastika, je zabranjen zato sto direktno podseca na naciste i nacizam. te price da kukasti krst nije to, u ovom slucaju nista ne vrede.
 
Ćale:
Badava im trud...od istorije se pobeci ne moze...smradovi svapski...
Istina, ali ih vecina ne smatra da su oni krivi nego politicari i pojedinci kao sto su SS jedinice i ostali.
Ja licno mislim da je bilo mnogo vishe normalnih u toj nemackoj vojcsi tada....sta je jedan nemacki prashinar znao sta se deshava.....regrutovan protiv svoje volje treba da vodi bikte u ime nekih idiota.Imash za primer jednog vrsnog generala Romela koji je pokushao da ubije Hitlera i bio je protiv logora itd. Javno se protivio tome....
Okriviti celokupnu nemacku vojsku za dela u 2 Svetskom Ratu je isto sto i optuziti celokupnu nashu vojsku za masakr u Srebrenici na primer.
Mislim da je prepisivanje zlocina jednoj naciji, nesto potpuno suludo i nelogichno !Globalno gledano bilo je 90% normalnih i 10% idiota koji su napravili svo sranje.
Moji su bili Partizani u ratu...i prichali su da nema vece bagre od Rusa.Nemci kada su zauzeli teritorije nisu silovali...ako im se zamerish streljaju te i to je to......za razliku od Rusa koji su se izivljavali nad pokorenim stanovnishtvom.


A kukasti krst je zabranjeno prikazati u mnogim zemljama......znam da SAD isto ima tu zabranu...
 
@Muerte
slazem se sa tobom...i za ruse i za nemce i za romele....

ali mislim da krst nije zabranjen u usa.
stavise, sto se tice ove teme, mislim da je verzija US igre zabranjena u nemackoj....
 
ma Rommel je bio profesionalni vojnik....ali on je mastao da postane arhitekta koliko ja znam.....on je usao u rat kao profesionalac....i da je to bila Amerika on bi sa njima isao kao profesionalac........i on je po meni najbolji general u istoriji.......:)
 
Гледао сам неки документарац о Герингу,како су га обесили иако је он извршавао наређења само јер је Хитлер претио да ће му у супротном убити породицу.Додуше,тужиоци су били Јевреји...Слично је и са оним случаје у Хагу,али да не причам о томе,ово је тема за видео игре,а не за политику.
 
BTW Gering nije obeshen :D Otrovao se u celiji :)
A sto se tice kukastog krsta...i zabrane oni nisu normalni....pre svega sto je to kineski znak....samo su kraci u suprotnom smeru od ovog nacistickog.
Znam takodje da ima neceg drevnog u kukastom krstu...nije on tek tako slucajno izmishljen.
 
Khm.....bullcrap xD

key.jpg
 
Kukasti krst je izmisljen puno pre Hitlera i Nacional-Socijalisticke Partije. Svastika je reč iz sanskritskog jezika, a pojavljuje se u budizmu i hinduizmu i u jos mnogo religija i naroda
(kod Kelta, Slovena, Etruraca, starih Grka,Hetita,starih Egipcana, Indo-Arijevaca itd.) a Evropi se ponovo pojavljuje u 19.veku (ponovo ga je otkrio arheolog Hajnrih Šliman). Svastika predstavlja mnogo predmeta, naprimer, u Indiji predstavlja znak srece, u Starom Egiptu Sunčev tocak i Sunčev krst, u mitologiji severnih naroda Torov čekić i Odinov sveti simbol, u Staroj Grckoj slovo gama, u Zoroastrijskoj Persiji vatru i sunce, a pronađen je na svim kontinentima osim Australije. Jedino obrazlozenje zasto je Hitler odabrao taj znak je to da su ga koristili Arijevci, a Hitler je tvrdio da Nemci direktno poticu od njih. Inace pravi nemacki znak je nemacki krst ili gvozdeni krst koji koristili Tevtonski vitezovi i kasnije je bio najvredniji nemacki orden gvozdeni krst prve klase sa hrastovim listovima.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top