Flertovanje VS Tvrdjenje pazara

Konstrui$em situaciju... To ti je ono dodje$ kod babe na pijacu i kazhe$:

- Baba.. lepa ti ova paprika.. mozh' po 40?

E sad ako ona pochne da pricha kako si lep i mlad.. kako se dobro oblachi$.. kako je chula da si pazhljiv sa ostalim babama na pijaci i da si dobar kupac.. te da ne mozhe da ti da ispod 50 za kilo, to je flert valjda?

A ako ne krene da te hvali i da ti laska, vec ti kazhe kako je svaki dan zalivala papriku, pa dala silne pare za prskanje.. pa kopala 10 dana.. i da ne mozhe ispod 50 za kilo, to je tvrdjenje pazara!

Kako neisQsan kupac da proceni sutuaciju, nadmudri babu i dobije papriku za 40 dinara?
 
Tako što joj obeća da će q3.14ti i krastavac, a prvo je onako mazno priupita:

- Baba...a kol'ko ti staje krastavac?

2i23dkx.jpg
 
bicje da je u pitanju razmena robe... tako da u sushtini i ti mozhesh da hvalish svoj krastavac i podignesh mu cenu... pa ona pozheli da se menja, po principu"glava za glavu"... a ne da dizhe cenu svojoj paprici... jer ipak,od tebe ne mozhe dobiti dva krastavca... mozhda mozhe krastavac i auto... bundu ili neshto trecje... ali tu umecje svakog trgovca dolazi do izrazhaja... ne sme se zanemariti ni reklama, kao veoma bitan chinilac... pa ako drugi ne hvale tvoju robu, nemoj se libiti da se pobrinesh da za isto...
 
nikodim:
Pa zar flert vec sam po sebi nije tvrdjenje pazara?
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa sad sam tek shvatio sta Klik hoce da pita. U stvari, nadam se da sam shvatio...
Vidi, flert nije tvrdjenje pazara, tj. ne mora da bude. Moze da bude samo sportski, vid dokazivanja.
A tvrdjenje pazara lici na flert po spoljnim manifestacijama, ali za cilj definitivno ima neku semu, ako se posle svih tih igrica sve ispostavi OK.
 
Julian_Duranona:
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa sad sam tek shvatio sta Klik hoce da pita. U stvari, nadam se da sam shvatio...
Vidi, flert nije tvrdjenje pazara, tj. ne mora da bude. Moze da bude samo sportski, vid dokazivanja.
A tvrdjenje pazara lici na flert po spoljnim manifestacijama, ali za cilj definitivno ima neku semu, ako se posle svih tih igrica sve ispostavi OK.


Vidi... moze biti, doduse nikada nisam flertovao sa klikom, pa nemam pojma sta mu zapravo pada na pamet.
 
Opa 2 alfe.... :shock: :lol:

Devojke jel daje neka vise ili je prodato? :lol:

Nego razmisljam posto vas je dvojica da spustim cenu na 50 po jednom.... :razz: :lol:

@Click...moracemo da sazovemo ponovo komisiju i preispitamo odluku...cini mi se da su se malo uzyebali kod ocenjivanja... 8-) :razz:

@Koyote...Znam taj vic... :razz: ...hmm da mi je da ti vrcnem samo jednom u haljinici ispred te tvoje dignute njuske da vidis razliku izmedju princeze i prasice... 8-) :lol: :lol: :lol: ...
 
krvolok:
Dobrila, imaš mene, pa nemoj da tražiš preko 'leba pogače ... :-D


E pa sad je vec postalo gusto :lol:...Zene sto zaobilazite ovaj topik?...

Moracemo vas muzjake da vas bacimo u celjusti surove zenske komisije...da vas sazvacu...pa da vidimo koga ce da ispljunu kao pobednika :razz: :lol:

Jos par muskih glasova i otvaram anketu za alfa muzjaka krste... :lol:
 

Back
Top