Побиј, покрсти, протерај. Посебно 'демократи' нек погледају.

Љуба

Zainteresovan član
Poruka
188
"Побиј, покрсти, протерај" је документарни филм. Основна тема филма су логори на територији Босне и Херцеговине у време грађанског рата од 1992. године, као и страдање Срба заточених у тим логорима. Ово је, иначе, и први документарни филм који се детаљно бави темом страдања српских логораша у периоду од 1992. године до 1996. године. Свакодневна силовања Српских деца и жена, до смрти премлаћивања српских мушкараца. За Оџак и остале стотине концентрационих логора за Србе је "демократски" запад био свестан, али ништа није предузео. Поред основне теме филма, страдања српских логораша, филм се бави узроцима рата, континуитетом страдања Срба, улогом политичког и војног врха НАТО-а, целокупног "демократског" запада, ратом муџахидина против Срба у БиХ, агресијом Хрватске на БиХ, као и етничким чишћењем српске територије, и антисрпском пропагандом:
https://video.google.com/videoplay?docid=3483629315788255490&q
 
svetolik trpkovic:
Sto pa to je film za radikale jer se oni zalagali za iste stvari pa im ovi dodju ko ideoloska sabraca druge vere.

Побиј, покрсти, протерај је игнорисан од западних медија и политичара. Радикали нису почели рат. Радикали нису имали конц логоре. Радикали нису тражили бомбе на Србију као ћинћић. Радикалу Вучићу је велики део родбине поклан од усташа за време другог светског рата у Херцеговини. Радикали нису подржавали муџахедине, шиптарске терористе и усташе. То ради запад и 'демократи'.
 
Norma Kampl:
Тај филм уопште није нов. А колико знам, ни овде ниједна ТВ није хтела да га прикаже.

'Демократима' су небитна Српска страдања. Зелене беретке, усташе, муџахедини док кољу Србе. Све је то небитно за 'демократе'. Хаг ослободио насера орића, и поред Српских сведока. Смета им Шешељ. Не смета им усташа месић. Српски повратници у геноцидној творевини хрватској се хапсе и бију. Све је то прихватљиво за 'демократе'.
 
Љуба:
Побиј, покрсти, протерај је игнорисан од западних медија и политичара. Радикали нису почели рат. Радикали нису имали конц логоре. Радикали нису тражили бомбе на Србију као ћинћић. Радикалу Вучићу је велики део родбине поклан од усташа за време другог светског рата у Херцеговини. Радикали нису подржавали муџахедине, шиптарске терористе и усташе. То ради запад и 'демократи'.
Radikal Vucic je pre svega sisa i kesa jer jeu vreme ratova i onih u BiH i HR i kasnije nas Kosovu bio u najboljim godinama (od 20 do 30) ali u nijednom od tih sukoba nije imao muda da uzme pusku i brani svoj narod a debeli vojovoda od dijete je isao samo da huska i preti tj. da se slika po mitinzima a rata nije video kao ni Toma Grobar koji je o sopstvanom priznanju bio kuvar daleo iza linija fronta iako su i oni bili u dobrim godinama.Jedini uspeh Tme i Ace je bilo junacko oslobadjanje i osvajanje stanova od 100 kvadrata na Novom Beogradu dok su NATO bombe padale na nasu zemlju 99. A Muslimani imaju mudzahedine Hrvati ustase a mi imamo radikale ,i razne skorpije tigrove golubove i ostale zverke za pljacku i sejanje smrti sto se reci u svakom zitu ima kukolja.Nije mi bila namera da na ovojh temi o stravicnom stradanju naseg naroda pisem o radikalima ali je sam naslov temer postavljen provokativno i u srhu koriscenja zrtava u politicke svrhe sto je inace omiljena radikalska nekrofilska disiplina.
 
svetolik trpkovic:
Radikal Vucic je pre svega sisa i kesa jer jeu vreme ratova i onih u BiH i HR i kasnije nas Kosovu bio u najboljim godinama (od 20 do 30) ali u nijednom od tih sukoba nije imao muda da uzme pusku i brani svoj narod a debeli vojovoda od dijete je isao samo da huska i preti tj. da se slika po mitinzima a rata nije video kao ni Toma Grobar koji je o sopstvanom priznanju bio kuvar daleo iza linija fronta iako su i oni bili u dobrim godinama.Jedini uspeh Tme i Ace je bilo junacko oslobadjanje i osvajanje stanova od 100 kvadrata na Novom Beogradu dok su NATO bombe padale na nasu zemlju 99. A Muslimani imaju mudzahedine Hrvati ustase a mi imamo radikale ,i razne skorpije tigrove golubove i ostale zverke za pljacku i sejanje smrti sto se reci u svakom zitu ima kukolja.Nije mi bila namera da na ovojh temi o stravicnom stradanju naseg naroda pisem o radikalima ali je sam naslov temer postavljen provokativno i u srhu koriscenja zrtava u politicke svrhe sto je inace omiljena radikalska nekrofilska disiplina.

Не може бити твој народ никако Срби. Твоји су усташа Месић, зелене беретке и 'демократе' који покољ Срба подржавају. Ћилас је себи саградио зграду близу томиног стана. 'Демократи' а не радикали су за хапшење Српских хероја као Ратко Младић. Шешељ је посеђивао Србе у Крајини за време рата. Док је ћинћић молио да се бомбе бацају на Србију. Шешељ, Вучић и Николић су били у Србији. Николићев син на Косову.

Нисам радикал. Радикали нису за ликвидацију 'демократа'. 'Демократи' и усташе су иста врста. Тадић није посетио Братунац, али је обавезно посетио и оплакао оне који су одговорни за масовне гробнице Срба у Братунцу.

Нисам поставио у политичку сврху тему. Као што 'демократи' радe са Сребреницом. 'Демократи' и њихове лажи о Сребреници.
 
Љуба:
Не може бити твој народ никако Срби. Твоји су усташа Месић, зелене беретке и 'демократе' који покољ Срба подржавају. Ћилас је себи саградио зграду близу томиног стана. 'Демократи' а не радикали су за хапшење Српских хероја као Ратко Младић. Шешељ је посеђивао Србе у Крајини за време рата. Док је ћинћић молио да се бомбе бацају на Србију. Шешељ, Вучић и Николић су били у Србији. Николићев син на Косову.

Нисам радикал. Радикали нису за ликвидацију 'демократа'. 'Демократи' и усташе су иста врста. Тадић није посетио Братунац, али је обавезно посетио и оплакао оне који су одговорни за масовне гробнице Срба у Братунцу.
Jel sam ustasa ili muzdahedin a mozda i siptarski diler drogom ,dogovori se vec jednom sa sobom ? A u vezi ovih sto su bili u Srbiji za vreme rata bio sam i ja al ne u Dobanovcima 50 metara od zemljom kao i njihov vrhovni vodja Milosevic vec sam se slobodno setao ulicama a ni nikakav stan nisam prisvojio dok su bombe padale a vojska ginula kao radikali, tako da je meni savest cista
 
svetolik trpkovic:
Jel sam ustasa ili muzdahedin a mozda i siptarski diler drogom ,dogovori se vec jednom sa sobom ? A u vezi ovih sto su bili u Srbiji za vreme rata bio sam i ja al ne u Dobanovcima 50 metara od zemljom kao i njihov vrhovni vodja Milosevic vec sam se slobodno setao ulicama a ni nikakav stan nisam prisvojio dok su bombe padale a vojska ginula kao radikali, tako da je meni savest cista

Шешељ, Николић и Вучић су лажове већим делом бомбардовања били по Србији, а не у атомска склоништа, или по западу, тражећи као ћинћић да се бомбардовање Србије не прекида.

Ви 'демократи' сте гори од Милошевића. Док сте седели по кафићима и жалили се што не можете се возати колима. У исто време, конц логори за Србе по Босни вас нису занимала. Ваши протести против рата, су били да се слободно побије све Српско преко Дрине, само да вас 'демократе' не дираju по матици. Психопате немају савест.
 
Ovo je nastavak teksta o filmu sa sajta Svetlane Petrusic, koji je inace sada zatvoren:



"ПОБИЈ, ПОКРСТИ, ПРОТЕРАЈ"





"Побиј, покрсти, протерај" је политичко документарни филм. Основна тема филма су логори на територији Босне и Херцеговине у време грађанског рата од 1992. године, као и страдање Срба заточених у тим логорима. Ово је, иначе, и први документарни филм који се детаљно бави темом страдања српских логораша у периоду од 1992. године до 1996. године. Поред основне теме филма, страдања српских логораша, филм се бави узроцима рата, континуитетом страдања Срба, улогом политичког и војног врха НАТО-а, ратом муџахидина против Срба у БиХ, агресијом Хрватске на БиХ, као и етничким чишћењем српске територије, и антисрпском пропагандом.



Централни део приче је општина Оџак.

Оџак је једна од првих општина у БиХ са које су Срби 8. маја 1992. године били одведени у логоре. Начин на који су Срби били злостављани, од стране муслимана и Хрвата, представља прилог историји људске патологије.

Због традиционалне српске наивности, комунистичке заслепљености, као и недовољне бриге за сопствени народ, о страдању Срба, као и о губитку српске територије, светско јавно мњење такорећи ништа не зна.

Филм обилује документационим материјалом, као и исказима жртава ; завршен је новембра 2004. године.
Непосредни повод да се филм баш сада појави је споменик који су подигли српски логораши са општине Оџак 8. маја 2004. године, као и изградња нове општине Вукосавље, коју подижу српски логораши.



РЕЧ АУТОРА: Овај филм је моја побуна, мој отпор према свакојаком терору и тиранији, мој отпор према наметнутом рату, наметнутом миру и наметнутом забораву. Овај филм је одговор антисрпској пропаганди.
Једини мотив свих нас који смо радили на овоме филму је да филм служи истини.



Београд, децембар 2004. године
Аутор и копродуцент филма,
Светлана Петрушић,
новинар и публициста

Редитељ филма Ивица Видановић
Продуцент Душан Крстић - "Светлописно оделење"
 
Ej "alergicna" evo sta je tvoja Evropska unija...

zekaep1.jpg
 

Back
Top