Zasto ljudi vole istoriju a zasto ne?

tommy gun

Poznat
Poruka
9.136
Bas se to upravo pitam jer secam se u Osnovnoj malte ne svima iz mog odeljenja istorija je bila dosadna......meni je bila dosadna u pochetku ali kad sam u 8.razredu dosao do modernog doba onda mi je pochelo biti zanimljivo......U srednjoj skoli mi je bila sve zanimljivija!!!Dok se i tamo prichalo da je Istorija najgori predmet....eto zasto mi sad prichamo o istoriji!!!STA CE ONA NAMA U ZIVOTU????JEL CEMO MI DA SE VRACAMO U PROSLOST ILI IDEMO U BUDUCNOST????Mislim ja volim istoriju ali sma ovu temu otvorio da vidim sta misle drugi ljudi.....
 
tommy gun:
Bas se to upravo pitam jer secam se u Osnovnoj malte ne svima iz mog odeljenja istorija je bila dosadna......meni je bila dosadna u pochetku ali kad sam u 8.razredu dosao do modernog doba onda mi je pochelo biti zanimljivo......U srednjoj skoli mi je bila sve zanimljivija!!!Dok se i tamo prichalo da je Istorija najgori predmet....eto zasto mi sad prichamo o istoriji!!!STA CE ONA NAMA U ZIVOTU????JEL CEMO MI DA SE VRACAMO U PROSLOST ILI IDEMO U BUDUCNOST????Mislim ja volim istoriju ali sma ovu temu otvorio da vidim sta misle drugi ljudi.....

Ko nije imao prošlost, nema ni budućnost. Ko ovo reče, majku mu..:roll:
 
Све то стоји што сте написали али мислим да је код нас примарани мотив интересовања за историју бектство из реалности у неку давну прошлост. У тој прошлости смо били јаки, имали царевину, па и кад смо били под Османлијама имали смо чиме да се подичимо, а сада...сада нас сви ''освајају''. Не кажем да је то преовлађујућа ситуација али код млађих особа то је један од мотива интересовања за историју.
 
tommy gun:
Bas se to upravo pitam jer secam se u Osnovnoj malte ne svima iz mog odeljenja istorija je bila dosadna......meni je bila dosadna u pochetku ali kad sam u 8.razredu dosao do modernog doba onda mi je pochelo biti zanimljivo......U srednjoj skoli mi je bila sve zanimljivija!!!Dok se i tamo prichalo da je Istorija najgori predmet....eto zasto mi sad prichamo o istoriji!!!STA CE ONA NAMA U ZIVOTU????JEL CEMO MI DA SE VRACAMO U PROSLOST ILI IDEMO U BUDUCNOST????Mislim ja volim istoriju ali sma ovu temu otvorio da vidim sta misle drugi ljudi.....
dexy_srbija:
Moje mišljenje o tome je da svaki srbin,ma bilo koji čovek treba da poznaje svoju nacionalnu istoriju i bar da zna neki značajan događaj kao na primer:Kosovski boj - 1389.godine ili bar da zna ponešto o vladavini Nemanjića,....,Karadjordjevića.
 
dexy_srbija:
dexy_srbija:
Moje mišljenje o tome je da svaki srbin,ma bilo koji čovek treba da poznaje svoju nacionalnu istoriju i bar da zna neki značajan događaj kao na primer:Kosovski boj - 1389.godine ili bar da zna ponešto o vladavini Nemanjića,....,Karadjordjevića.

treba vishe furati srpsku istoriju kroz razne zabavne emisije na TVu
da bi bilo lakse za pamcenje onima koji nemaju vreme za citanje istorija itd.
kao sto rade ameri i ostali.

odlican potez je Crni Gruja ma koliko % nemao veze sa istorijskim cinjenicama opet
je inicijator toga da se neko zainteresuje za Srbiju toga doba.
 
Pa kao deca smo misljenja da je svet postao najdalje od dede, kada odrastemo interesujemo se vise i dalje .Sta je bilo, kakvi su ljudi bili,kako su ziveli i najposle dali su pravili vise gresaka nego sto ih mi sada pravimo /ne mislim u verskom smislu/.Recimo mene su fascinirali turniri, oklopnici, odela
tako da sam ostao zaljubljenik srednjeg veka.Imali smo fantasticnu nastavnicu koja je sve to docaravala kao pricu sto je najvise uticalo na nase interesovanje.Eto to su moji razlozi.Smatram da bi decu preko crtanaca trebalo zainteresovati za istoriju.Pre nije bilo naucno fantasticnih filmova nego istoriskih pa su nam i oni pobudili interesovanje.
Pozzzz .
 
tommy gun:
Bas se to upravo pitam jer secam se u Osnovnoj malte ne svima iz mog odeljenja istorija je bila dosadna......meni je bila dosadna u pochetku ali kad sam u 8.razredu dosao do modernog doba onda mi je pochelo biti zanimljivo......U srednjoj skoli mi je bila sve zanimljivija!!!Dok se i tamo prichalo da je Istorija najgori predmet....eto zasto mi sad prichamo o istoriji!!!STA CE ONA NAMA U ZIVOTU????JEL CEMO MI DA SE VRACAMO U PROSLOST ILI IDEMO U BUDUCNOST????Mislim ja volim istoriju ali sma ovu temu otvorio da vidim sta misle drugi ljudi.....
Ma ko to ne voli istoriju, ima da mu razbijem njusku ! :lol:
 

Back
Top