LJUBAV, NAVIKA .. PANIKA

NatasaNatasa

Elita
Poruka
15.620
Uvek se nekako bojim kad se zaljubim ili zavolim ... onog perioda monotonije ... koji neminovno nastupa posle odredjenog perioda. Živeti sa nekim je lepo, ali uvek me uplaši činjenica da sve, kad tad, postane neka navika, a život predje u jednostranost ....

Kako izbeći sve to ... ako zaista želite da sa nekim živite?
 
NatasaNatasa:
Teorijski moguće .. praktično .. ne bih baš rekla. Život ipak nije zabava.

Al si pozitivna....zasto ne bi bio? U stvari zasto uopste kreces od cinjenice da ce jednog dana postati sve sa njim dosadno i monotono. Mozda postane a mozda i ne postane, ali ako krenes sa tim stavom postace sigurno. Jedini nacin da sve to izbegnes je da se uopste ne upustas u vezu sa nekim. I sta si onda dobila - jedno veliko nista. Batali se mracnih misli o tome sta bi bilo kad bi bilo, i uzivaj sada i odmah. Niko od nas ne zna sta sve donosi sutra.
 
Kako izbeći sve to ... ako zaista želite da sa nekim živite?

Па не мора У ВЕЗИ нешто да вам се мења, нарочито не да на силу форсирате неке промене...
Али, кад живите зајендо заједно пролазите кроз многе промене: кућите се (то носи једну врсту проблема, али и уживања), онда трудноћа (такође), па порођај, па беба, па како беба расте и ви пролазите кроз различите фазе, па онда друга беба, па усклађивање, па онда посао, па евентуално напредовање у послу, па пубертет деце, па ваш климакс, па онда пензија, па постанете бака и деда...
Па живот је стално пун изненађења и промена! Још ако га мало зачините неким путовањима, дружењима, изласцима, личним усавршавањем, радом на вези и неговањем партнерског односа....
 
Au bre Hellen, pa gde je tu karijera?

2i23dkx.jpg
 
Hellen:
Па не мора У ВЕЗИ нешто да вам се мења, нарочито не да на силу форсирате неке промене...
Али, кад живите зајендо заједно пролазите кроз многе промене: кућите се (то носи једну врсту проблема, али и уживања), онда трудноћа (такође), па порођај, па беба, па како беба расте и ви пролазите кроз различите фазе, па онда друга беба, па усклађивање, па онда посао, па евентуално напредовање у послу, па пубертет деце, па ваш климакс, па онда пензија, па постанете бака и деда...
Па живот је стално пун изненађења и промена! Још ако га мало зачините неким путовањима, дружењима, изласцима, личним усавршавањем, радом на вези и неговањем партнерског односа....

Bas sam htela da napisem nesto u ovom stilu, mislim takodje da je stvar u prepustanju, odlucis se i udjes u nesto i teras...
To sto je neko sam ne znaci da mu nije dosadno :wink: , naprotiv, samo se dosadjuje sam...kada si sa nekim, mnogo su manje sanse da vam ne bude dosadno...
Valjda neke zene i histerisu toliko, da se muzevi ne bi dosadjivali, ali ja ne glasam za taj pristup :roll:
 
Mackic:
Al si pozitivna....zasto ne bi bio? U stvari zasto uopste kreces od cinjenice da ce jednog dana postati sve sa njim dosadno i monotono. Mozda postane a mozda i ne postane, ali ako krenes sa tim stavom postace sigurno. Jedini nacin da sve to izbegnes je da se uopste ne upustas u vezu sa nekim. I sta si onda dobila - jedno veliko nista. Batali se mracnih misli o tome sta bi bilo kad bi bilo, i uzivaj sada i odmah. Niko od nas ne zna sta sve donosi sutra.


Ja imam te neke lude strahove i nisam generalno optimista u životu. Stalno razmišljam 10 godina unapred i opterećujem se ...
 
O, pa lepo se opusti, od toga da budes freak control vajde nema. Zagorcaces zivot i sebi i ljudima pored sebe. Dosada i monotonija u odnosu zavisi od ljudi. Ako uspevas da ti ne bude dosadno ni samoj sa sobom sigurno nece ni u paru. Nije poenta nesto se strasno truditi i izmisljati novine, osoba koja je interesantna i zanimljiva, takva je i tokom godina. Budi ono sto jesi, a ako uhvatis sebe da te hvataju osecanja letargije i melanholije zapitaj se odkud to a nemoj da mislis da vam je odnos monoton.
 
A zasto bi se plasila navike?
Znam, svi redom pricaju kako je , eto, strasno kad ljubav predje u naviku....mislim da je to sve, nekako, neobjasnjivo!
Kad malo razmislis, shvatis da se naviknu jedno na drugo i oni kojima je ceo zivot dinamican i pun promena....sve je to ....sudbina...hocu reci, nema pravila, a ni nacina za izbeci...cini mi se da je jako malo stvari koje drzimo u svojim rukama.Nek' me neko ispravi ako gresim.
 
Ima neka stara Kineska pričica koja, koliko se sećam, kaže da je ljubav kao ranac (torba). Dokle god je nosiš u rukama, ne možeš ništa drugo u životu da radiš jer su ti ruke zauzete.Tek kad je staviš iza sebe na leđa oslobodiš se.....Ako je ova priča tačna onda ništa ne fali da ti ljubav postane navika!
 
NatasaNatasa:
Uvek se nekako bojim kad se zaljubim ili zavolim ... onog perioda monotonije ... koji neminovno nastupa posle odredjenog perioda. Živeti sa nekim je lepo, ali uvek me uplaši činjenica da sve, kad tad, postane neka navika, a život predje u jednostranost ....

Kako izbeći sve to ... ako zaista želite da sa nekim živite?
Pa ako si ti sama sebi dosadna, onda ce ti i zivot sa partnerom ubiti u pojam...

To je tako jednostavno. Sve delis, zivis zajedno... ne razumem kako moze da ti bude dosadno. Jedino ako zelis da ti zivot lici na neki Spilbergov film... stvarno ne razumem.
 

Back
Top