Srećan/Zadovoljan muškarac...

moonja..:
a jel to znaci da kad je muskarac, onda je samo muskarac a nije covek?
zboonjen sam
i ja. rezon ti je ... izivini ali malo bzvz.

ajd pogl. samo nekoliko tema na ovo podforumu ... nemoćni muškarci, ugroženi muškarci, nezadovoljni muškarci ...pa vas pitam.. ima li srećnih/zadovljnih mušakraca i kako se to postaje ....

tema nije provokacija niti je usmerena protiv muškaraca, naprotiv ...
prosto me zanima ... šta je to što vas muškarce čini srećnim i zadovoljnim bićem/čovekom ...
 
....
Pa ovako....bio sam sretjan dok sam bio dete,znachi jedno 15 godina nisam.U tom periodu bilo je par prekida kada jesam i to kad sam bio kao"zaljubljen".
Ne secam se vishe kako to beshe,bash bih se iznenadio kada bih bio sretjan.....pomislio bih da sam poludeo.
Ne verujem da cu ikada biti zadovoljan.Uzivam u svom nezovoljstvu.Bolje biti nezadovoljan nego zadovoljan milostinjom....tako bar ja na to gledam.
 
To je zato što ti se razlikuju želje od onih kad si bio dete. Tad si bio sretan kad ti kupe igraču koju si želeo. U pubertetu si verovatno bio sretan kad si bio prihvaćen u društvu ili kad ti se obratila devojčica u koju si bio zaljubljen.
E sad, sa godinama se i stvari menjaju. Ne čine te iste stvari srećnim sa 20 i 40 godina a da ne govorim sa 60. :lol:

2i23dkx.jpg
 
Giguligu, ti se opet salis? Zezas nas?
Ja sam srecan muskarac, ako si trazila odgovor.
A postize se tesko...
Treba nauciti da zivis sa svojim nedostacima i da ih volis, treba da se naviknes da je ukazivanje na tvoje manjkavosti uvek za tvoje dobro, treba da naucis da citas znake, treba da naucis da prihvatas autoritet...
Treba da naucis da zivis u skladu sa sobom i sa Zenom kao vrhunskim bozanstvom.
A brak je idealan poligon za postajanje zadovoljnim muskarcem. Samo ozenjen covek je srecan covek! Sve ostalo je iluzija zadovoljstva...
Tu bih povukao paralelu sa religijom, koja kao sto znamo, onome koji joj se svim srcem preda, omogucava blazenstvo srece;
Dakle, stupanjem u brak, stupamo u svoju religiju. Dobijamo svoga boga, Zenu - jedinoga. I treba postovati Zenu. Zena je stroga, ali pravicna. Ona nas voli, cak i kad ne izgleda tako... Sve sto nam se ucini sumnjivim, treba pripisati Zeninoj promisli. Jer, ko smo mi, trunke vaseljenske prasine - pa da dovodimo u pitanje Zakon?
Treba pratiti ove instrukcije i jednostavno biti srecan/zadovoljan.
 
aha ipak si mene pitala, pa vako... kao dete sam se osecala ko neki zarobljenik, svi te neshto ogranichavaju i kad ti je sranje ne mosh nishta da uradish, a sad kad ti je sranje, kad si veliki :lol: dobijash odgovornost i kroz nju i slobodu... e ta varijanta mi je daleko bolja :D
 
Pored svih losih i dobrih perioda, problema, manjih i vecih iskusenja ja mislim da sam srecan i zadovoljan. Kako ? Uvek biti zadovoljan onim sto imas i uvek gledati da drugi budu zadovoljni oko tebe. Kako dajes tako i dobijas. U stvari, ja sam zahvalan Bogu za sve ono sto imam jer sve sto mi je trebalo u zivotu od Boga sam dobio i On me nije nikada ostavio niti se oglusio o ono sto sam trazio. Hvala Bogu!
 
Imam ono sto mi je potrebno, volim to sto imam... drugim recima, dostigao sam nesto od onog sto sam zeleo. Ostalo, pa ako prestanes da zelis ili sanjas nesto, nema svrhe ni ziveti... dakle, bez obzira na trenutno stanje, preporucljivo bi bilo kraickom oka sanjati nesto... kako bi zivot imao smisla.
 

Back
Top