zone alarm je penicilin

T

Tasaa

Gost
Od kad sampoceo da koristim XP (pre 2 meseca)
imamo sam ogromnih problema sa reklamama , spam-ovima
itd. Probao sam puno programa ali Zone-Alarm je najbolji. Koristim ga vec 20 dana - nijedan prozor , nijednu reklamu mi nije otvorio bez moje dozvole. Pored toga posto je on ujedno i FireWall i u tom polju besprekorno radi , prosecno oko 10-tak pokusaja upada imam dnevno ali Zone_alarm sve blokira.
Probajte uvricete se
 
a) Skines neku Mozilla-u, i zaboravis na popup-ove, spam & junk mail - besplatno
b) 1) Skines Sygate Personal Firewall (zatvara sve portove provereno) - besplaton
2) ili sam 'zatvoris' svoj sistem ako znas kako
c) Ne skidas gomilu beskorisnog softvera koji dolazi sa jos vecom gomilom adware-a i spyware-a.
d) Zivis lepo

Mada, sve te korake mozes zameniti jednim: Instaliras BSD ili neku bolju distribuciju Linux-a. Doduse, tada ces imati problema oko drajvera i programa koji ti mozda trebaju u svakodnevnom radu.

S' druge strane... ZoneAlarm kosta ~$40 godisnje, i jeste dobar firewall, ali te od spyware-a, adware-a i slicnih stvari nece uvek zastititi...

Zasto koristiti nesigurne stvari, a onda potrositi bogatstvo da dobijes privid sigurnosti, kad od samog pocetka mozes da stavis stvari koje su prakticno bulletproof?
 

Back
Top