sukob u raju 2-trgovinski rat izmedju "pravoslavne brace"

serb_pagan

Domaćin
Banovan
Poruka
4.442
pravoslavna braca nastavljaju svoj ekonomski rat... :grin:

Belarus hits Russia with oil tax
Russian President Vladimir Putin and Belarus President Alexander Lukashenko
Relations between the two countries have soured in recent months
Belarus has imposed big taxes on Russian oil pumped through its pipelines to customers in Europe.

The move comes three days after Belarus reluctantly agreed to demands by the Russian state energy giant, Gazprom, to a doubling of gas prices.

Belarus says it will charge Russia $45 (£23) per tonne of oil.

Analysts said the move was unlikely to affect world oil prices but could cause short-term disruption to refiners in countries like Germany.

Every day Russia transports around a fifth of its oil exports - or one million barrels - through Belarus, mainly to refiners in Poland and Germany.

Experts said the move could disrupt the supply chain to those countries as they search for cheaper supplies.

Rows

The tit-for-tat tax move is the latest evidence of a souring in the relationship between the two countries over a series of economic disputes.

On 31 December, Belarus agreed to a huge increase in Russian gas charges - from $47 to $100 - after Moscow threatened to cut supplies if Belarus refused to agree new charges.

Announcing the tax, President Alexander Lukashenko accused Moscow of taking "extremely unfriendly steps" toward its neighbour.

"If Russia, choking on this influx of petrodollars ..., is still willing to make a scapegoat of Belarus ... then let's ask the Russian Federation -so huge and so rich - to pay us in full for our services," he added.

Russia unmoved

But Russian oil pipeline monopoly Transneft said it was "not worried" by developments as Belarusian authorities could not legally impose a new duty on oil shipments.

"Belarus cannot impose any export or additional transit duty, because the oil belongs to Russia," Transneft vice president Sergei Grigoryev told Reuters.

"As for the transit shipping fee, it's set by inter-governmental agreements, and therefore it cannot be changed without Russia's accord."

Russia has been accused of using its energy muscle to re-impose its will on what is sometimes called Russia's "near abroad" - the countries that were once part of the Soviet Union.
 
Свако ко мало мозак користи зна да је ово исфингирани сукоб како би се притисла Европа.
Преко Белорусије и ми и Немци и Италијани добијамо Руски гас и нафту, овај назови сукоб је створен да се уцењује Европа.
 
Hej bolje biti rusofil nego pedofil :D

Nego dzaba sto su se dezurni rusofobi okupili na gomilu i krenuli sa kenyanjem u ove kasne sate, posto uvazeni kolega pagan po obicaju prenosi neimenovane linkove sa vrlo diskutabilnim vestima.
Evo nesto cemu svi verujemo B92 ;) :

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=01&dd=01&nav_category=78&nav_id=225654
Rusija-Belorusija: Sporazum o gasu
1. januar 2007. | 13:03 | Izvor: Beta
Moskva -- Rusija i Belorusija potpisale sinoć sporazum o isporuci ruskog gasa.

Kako su naveli direktor Gazproma Aleksej Miler i premijer Belorusije Sergej Sidorski, Belorusija će u 2007. dobijati ruski gas po ceni od 100 dolara za 1.000 kubika.

"Cena gasa će od Nove godine biti 100 dolara, a ubuduće će biti izračunavana po formuli u ugovoru", rekao je Miler i dodao da će tako, uz postepeno povećanje cene do 2011, cena gasa za Belorusiju dostići evropski nivo.

"To su najpovlašćeniji i najpovoljniji uslovi u odnosu na sve druge zemlje SSSR-a", izjavio je Miler.

Sidorski je ocenio, kako javlja AFP, da je beloruska strana potpisala sporazum pod uslovima koji su za žaljenje.
U poslednjoj ponudi, Moskva je tražila da Belorusija plaća 105 dolara za 1.000 kubnih metara gasa za iduću godinu, umesto 46, koliko plaća sada.
Minsk ukazuje da treba da plaća mnogo niži cenu jer su Belorusija i Rusija delovi zajedničke ekonomske zone.

Inace cena za evropske zemlje je oko 350 $ dok je za neke druge bivse clanice SSSRa oko 315 $, dakle daleko skuplja nego za Belorusiju. E sad sto je Lukasenko malo razmazen pa zakera, je njegov problem.

PS kako Bush?
 
Jerry Ropero:
Aj ne lupaj pagane Rusi i Belorusi su postigli sporazum o novoj ceni gasa. Kako bese ona poslovica "ako smo braca , nisu nam kese sestre"? :D

Belorusija placa 100 dolara po kubiku gasa i ta cena je daleko niza od recimo 270 dolara po kubiku koliko placa Srbija recimo.
pusti ti te priche o kesama i sestrama...ovde je u toku mali trgovinski rat izmedju pravoslavne brace.. reci,ne stidi se,za koga ti navijash..kladim se da si lukashenkovac... :-D
 
Jerry Ropero:
pagane propustio si vest, jos jednom nemas pojma - Rusija i Belorusija su postigle sporazum o ceni gasa. Aj sad na spavanje lagano...
ovde je rech o tome da su postigli sporazum,posto je belorusija njima digla porez na prenos nafte...trgovinski rat se nastavlja...videcemo sledece korake..a i sami kazete kako ce im rusi do 2011. uvesti potpuno jednaku cenu gasa kao i ostalim zemljama...
 
Salvantis:
Taman posla, zasto tebi, u pitanju je samo jedna generalna konstatacija :D

A i zar nije tacna?
za koga? za ruse,za beloruse ili za vranjanske popove? pojasni mi malo tu "generalizaciju",ovo je ozbiljna optuzba i ako mislis da cu skrstenih ruku sedeti ispred monitora i slushati ovakve gnusne uvrede na moj rachun zajebao si se...pojasni ili se izvini...i shto stavljas smajlije pored rechi "pedofil"? jel znas ti o chemu uopste prichas idiote?
 
serb_pagan:
ovde je rech o tome da su postigli sporazum,posto je belorusija njima digla porez na prenos nafte...trgovinski rat se nastavlja...videcemo sledece korake..a i sami kazete kako ce im rusi do 2011. uvesti potpuno jednaku cenu gasa kao i ostalim zemljama...

A jel daje Amerika svojim saveznicima nesto za dzabe, ili ispod cene? Ja koliko znam ne daje. Pa sto bi to onda cinila Rusija?
 
serb_pagan:
za koga? za ruse,za beloruse ili za vranjanske popove? pojasni mi malo tu "generalizaciju",ovo je ozbiljna optuzba i ako mislis da cu skrstenih ruku sedeti ispred monitora i slushati ovakve gnusne uvrede na moj rachun zajebao si se...pojasni ili se izvini...i shto stavljas smajlije pored rechi "pedofil"? jel znas ti o chemu uopste prichas idiote?
Idiot ti mama koja te rodila, a to sto si se sam prozvao je tvoj problem, budalo iskompleksirana.
A sta ces ti da trpis me iskreno zabole, posto ti ovo nije tvoja sekta pa da nekome ovde pretis, jel ti jasno?
 
Salvantis:
Idiot ti mama koja te rodila, a to sto si se sam prozvao je tvoj problem, budalo iskompleksirana.
A sta ces ti da trpis me iskreno zabole, posto ti ovo nije tvoja sekta pa da nekome ovde pretis, jel ti jasno?
nije mi jasno...a ne pretim ja nikome i nikada...nisam ja takav igrach...al si ispao dzukela nevidjena..ko me *ebe,kad ulazim u diskusije sa nepismenim seljacinama...
 
serb_pagan:
nije mi jasno...a ne pretim ja nikome i nikada...nisam ja takav igrach...al si ispao dzukela nevidjena..ko me *ebe,kad ulazim u diskusije sa nepismenim seljacinama...
Jel to mislis na Elvisa ili Silent Boba, posto si sa njima bio u "diskusiji", ako se ova tvoja zlonamerna budalastina od teme, bez ikakvih navedenih izvora, uopste moze nazvati diskusijom? Pa nije lepo, pismeniji su od tebe sigurno :D

Inace "ko te *ebe" ne bi trebao da pitas mene, nego one tvoje iz stranke, recimo erasera; on sigurno zna odgovor :lol:
 
Salvantis:
Jel to mislis na Elvisa ili Silent Boba, posto si sa njima bio u "diskusiji", ako se ova tvoja zlonamerna budalastina od teme, bez ikakvih navedenih izvora, uopste moze nazvati diskusijom? Pa nije lepo, pismeniji su od tebe sigurno :D
:
******,ponasas se kao dzulov koji kad nema sta da kaze zalaje...sta da mislis za choveka kome je svaka replika najgora dziberska fora..razumem ja vas dzibere,al ajde nekom drugom valjajte te dzulovske fore...
 
serb_pagan:
******,ponasas se kao dzulov koji kad nema sta da kaze zalaje...sta da mislis za choveka kome je svaka replika najgora dziberska fora..razumem ja vas dzibere,al ajde nekom drugom valjajte te dzulovske fore...
Vidi pogane,
klasican primer dzulova koji laje, jer je istrosio neku jadnicku poluinformaciju sa kojom je hteo da leci neke njegove fobije i komplekse, je upravo ova tvoja "replika". Dakle nema boljeg primera za ovo sto si rekao:
******,ponasas se kao dzulov koji kad nema sta da kaze zalaje...sta da mislis za choveka kome je svaka replika najgora dziberska fora..razumem ja vas dzibere,al ajde nekom drugom valjajte te dzulovske fore...

Shvatas?
Ajde procitaj ponovo da bolje shvatis :D

Inace mnogo si nesto nervozan veceras, pa sikces ovde non-stop, a svakim postom ispadas sve veca budala :roll: .
Ne znam dal te uhvatila kriza, ili imas probleme u partiji (sto ti rece ne znas "ko te *ebe", pa si mLogo ljut i isfrustriran).
Nego bolje idi lezi, odmori malo, pa probaj da se malkice saberes do sutra (recimo svrati do mashana da ti uradi jednu terapiju, mozda ti pomogne :lol: )
 
Alekasandar2:
Свако ко мало мозак користи зна да је ово исфингирани сукоб како би се притисла Европа.
Преко Белорусије и ми и Немци и Италијани добијамо Руски гас и нафту, овај назови сукоб је створен да се уцењује Европа.

Nema tu ucene Evrope Rusija počinje da ceni svoje energente poništava loše ugovore potpisane za vreme pijanog Jelcina počinje da se ponaša domaćinski kao i sve druge zapadne zemlje zasto bi bilo kome davala gas gotovo besplatno po meni je kriminalno ovo uvođenje carine na tranzit Ruske nafte od strane Belorusije (to bi se moglo nazvati ucenom)
 
Jerry Ropero:
Aj ne lupaj pagane Rusi i Belorusi su postigli sporazum o novoj ceni gasa. Kako bese ona poslovica "ako smo braca , nisu nam kese sestre"? :D

Belorusija placa 100 dolara po kubiku gasa i ta cena je daleko niza od recimo 270 dolara po kubiku koliko placa Srbija recimo.

i posle Rusi nasha braca...

:D
rusofil, jel to drugo ime za mazohistu,
il za retarda??? :?
 
Prenebregava se činjenica da je uz tu cenu od 100$ (koja je bila 47$) za gas iz Rusije otišlo i 50% gasovoda u Belorusiji (kupio Gazprom). Što će reći sa sledećim tako bistrim potezom Belorusa, kad im ode i druga polovina gasovoda plaćaće oni punu evropsku cenu gasa jer neće imati šta da "zavrnu".
Stvarno, zar nisu oni braća i ta sranja, kakve sad ekonomske računice?
 

Back
Top