Pacov kao kucni ljubimac, ima li neko??

neskafa

Početnik
Poruka
1
Iako je u inostranstvu sasvim normalno imati pitomog pacova za kucnog ljubimca, kod nas je to jos uvek tabu tema, uglavnom zbog predrasuda... Znam coveka koji ih prodaje na desetine ali ne znam kome i gde ti pacovi odlaze, pa me zanima ima li neko domaceg pacova i da li bi zeleli da razmene iskustva?!
 
Ja imam gebile, ili kako ih neki zovu "mongolske pacove". Sto se mene tice, sasvim je normalno imati pacova kao kucnog ljubimca, to je jako inteligentna zivotinja, mnogo inteligentija od hrcka, prepoznaje gospodara (za razliku od hrcka) i cist je ako naravno vodis racuna o higijeni kaveza i o dobroj ishrani. I jedan savet: najbolji je stakleni terarijum, plastika nikako! Ne preporucujem ni kavez, jer ce da rasipa okolo piljevinu i travu iz kaveza. ako te zanima, mogu da ti dam jos malo saveta o drzanju ovih zivotinja. Pozdrav!
 
By the way, gerbili se dosta razlikuju od pacova, ali neke njihove navike su jako slicne. Ja bih licno preporucila gerbile, jer nisu nocne zivotinje, nego uglavnom provode po 2 sata budni, pa onda 2 sata spavaju, i tako ceo dan i noc. Svi glodari prave JAKO PUNO BUKE, pa ako planiras da ih drzis u spavacoj sobi, to nikako ne preporucujem!
 
pas:
Imam hrcka vec godinu dana.I mislim da je ok kao kucni ljubimac.Da li neko zna kako da prepoznam koji je pol!

Ako ti treba za hrcka, dosta smo o tome diskutovali u temi "Ima li ljubitelja hrcaka", konkretano na ovoj strani:

http://forum.krstarica.com/threads/28692&page=4&pp=25

Generalno:
1)Ako je hrcak stariji od tri meseca, nema sanse da promasis. Muzjaka ces lako prepoznati, hrack ima testise vece od glave. (a ako ga iams vec godinu dana, nema sanse da promasis!)
2) Kod malih zivotinjica, gleda se ovako: gledas da li su otvori za pisu i guzu blizu ili su malo dalje jedan od drugog. Ako su veoma blizu, to je zenkica, a ako su relativno dalje jedan od drugog, to je muzjak.
3) Mzujaci su generalno dosta pitomiji od zenki, mozda mozes i po tome da vidis.

Pridruzi nam se ako volis hrcke :)
 

Back
Top