Данас у 22:00 на FOX телевизији Шутановац-Вучић

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Alekasandar2:
Има сучељавање два представника.
Иначе Фокс није лоша телевизија, узели су кадар БК, и доста су им слични. За дивно чудо, вести нису анти-српска хистерија.

Не натрчавај Александре, тек су почели... и то притајено - ФОКС ће бити један од жешћих агитпроповских ТВ станица.
 
eremita:
Не натрчавај Александре, тек су почели... и то притајено - ФОКС ће бити један од жешћих агитпроповских ТВ станица.
И мени се чини да је тако.

Уосталом, неке ствари, већ и на први поглед. Рецимо, имају само латиницу.
 
Alekasandar2:
Фокс важи са конзервативну ТВ станицу, али остаје да се види.
Наравно да је Факс десничарска пропаганда, али не треба из тога да извлачиш закључак да ће на српској сцени
деловати против левичара из демократског блока (ДС-а рецимо).

Примарни интерес Вашингтона у нашој земљи је победа демократских снага над анти-демократским које ти подржаваш.
 
pajaci_385.jpg
 
Alekasandar2:
Ја би их упозорио да је Ћирилица једино законско писмо.
Да не скрећемо с теме, али морам рећи да то у овим случајевима (на жалост) није тако. Јер се у у Уставу помиње само службена употреба писма. А коришћење писама на ТВ спада у - јавну употребу, што је нешто друго.
 
Norma Kampl:
Да не скрећемо с теме, али морам рећи да то у овим случајевима (на жалост) није тако. Јер се у у Уставу помиње само службена употреба писма. А коришћење писама на ТВ спада у - јавну употребу, што је нешто друго.

Наш устав не познаје ЈАВНУ и СЛУЖБЕНУ употребу значи постоји Ћирилица као СЛУЖБЕНО писмо а латиницу чак и не помиње, стога изводимо закључак да Латиница као писмо у опште не постоји у Српском језику.

Наиме у члану устава који уређује језик, говори се о Сроском језику и Ћирилици, док за наш устав ЛАТИНИЦА НЕ ПОСТОЈИ.

То јест сведена је на ниво Кинеског и арапског писма.
 
Alekasandar2:
Наш устав не познаје ЈАВНУ и СЛУЖБЕНУ употребу значи постоји Ћирилица као СЛУЖБЕНО писмо а латиницу чак и не помиње, стога изводимо закључак да Латиница као писмо у опште не постоји у Српском језику.

Наиме у члану устава који уређује језик, говори се о Сроском језику и Ћирилици, док за наш устав ЛАТИНИЦА НЕ ПОСТОЈИ.

То јест сведена је на ниво Кинеског и арапског писма.
Ја се слажем с већином твојих ставова овде, али у овом случају не. (Уосталом ваљда је и природно да немамо о свему исти став, иначе, чему дискусије).
Ако нешто у закон није одређено, то јест, негативно је одређено, не може се тумачити као да "не постоји". Све што није забрањено дозвољено је.

Сем тога, употреба латинице остављена је на решавање - законима.

Иначе, моје мишљење је по овом питању генерално, познато. ја бих волела да свуда преовладава ћирилица. И у јавној употреби. Јер, мислим да је то за њено очување битније него и пропис о службеној употреби.

Али, наша реалност је и латиница. А нити је треба нити се може она укинути и избацити.
Барем, законским одредбама не. А ако се жели очување ћирилице, и да она опет преовлађује у јавној употреби, то се може постићи само неки другим, не репресивним методама. него, јединм читавим системом, полако и неприметно. А то би се све могло, само кад би било довољно воље, кроз многе институције, и на много начина (Слично донекле као и за проблем беле куге).
 
Norma Kampl:
Ја се слажем с већином твојих ставова овде, али у овом случају не. (Уосталом ваљда је и природно да немамо о свему исти став, иначе, чему дискусије).
Ако нешто у закон није одређено, то јест, негативно је одређено, не може се тумачити као да "не постоји". Све што није забрањено дозвољено је.

Сем тога, употреба латинице остављена је на решавање - законима.

Иначе, моје мишљење је по овом питању генерално, познато. ја бих волела да свуда преовладава ћирилица. И у јавној употреби. Јер, мислим да је то за њено очување битније него и пропис о службеној употреби.

Али, наша реалност је и латиница. А нити је треба нити се може она укинути и избацити.
Барем, законским одредбама не. А ако се жели очување ћирилице, и да она опет преовлађује у јавној употреби, то се може постићи само неки другим, не репресивним методама. него, јединм читавим системом, полако и неприметно. А то би се све могло, само кад би било довољно воље, кроз многе институције, и на много начина (Слично донекле као и за проблем беле куге).


Напротив, иако је претхопдним уставом била равнпоправна, новим једина, то се без репресивних законе неће учинити. Пошто нико нема намеру да поштује у употреби у опште ћирилицу, или мало њих то чини, потребно је да се законски кажњава употреба латинице.
Исто као у Француској где је изговорена страна реч на ТВ за коју постоји француска реч кажњиво са 200 Евра.

када је на једној конференцији Француски дипломата пожелео добродошлицу на енглеском гостима, Жак Ширак је демонстративно устао и напустио салу јер димпломата није користио- Француски.

у србији док не ребнеш по џепу нико неће да те слуша.
 
Alekasandar2:
потребно је да се законски кажњава употреба латинице.


у србији док не ребнеш по џепу нико неће да те слуша.
Ипак мислим да је ово неизводиво, и уосталом, контрапродуктивно.

Како рекох - постоје многе суптилније а систематскије методе, да се стимулише употреба ћирилице, а смањи употреба латинице.
(Па и сведе само на приватну употребу, временом, постепено. Али за то треба стварно један систематски дуготрајни рад. не може на жалост ништа преко ноћи.

А кажем, опет - на жалост - нмаш ни уставну, а ни законску основу за забрану.

Уосталом, ипак, зашто да идемо толико далеко, и правимо забране? И само дајемо повода да нам свашта спочитавају, кад се то, дакле, може постићи много суптилније. А опет је проблем главни што за то - нема воље.

Важније би било, кад се говори о забранама, забранити, рецимо, неке странке, које раде на директном растурању ове државе.
 
Alekasandar2:
Има сучељавање два представника.
Иначе Фокс није лоша телевизија, узели су кадар БК, и доста су им слични. За дивно чудо, вести нису анти-српска хистерија.
Znaci i Fox ce da bude politicko-informativna televizija :shock: ?????
 
Norma Kampl:
Ипак мислим да је ово неизводиво, и уосталом, контрапродуктивно.

Како рекох - постоје многе суптилније а систематскије методе, да се стимулише употреба ћирилице, а смањи употреба латинице.
(Па и сведе само на приватну употребу, временом, постепено. Али за то треба стварно један систематски дуготрајни рад. не може на жалост ништа преко ноћи.

А кажем, опет - на жалост - нмаш ни уставну, а ни законску основу за забрану.

Уосталом, ипак, зашто да идемо толико далеко, и правимо забране? И само дајемо повода да нам свашта спочитавају, кад се то, дакле, може постићи много суптилније. А опет је проблем главни што за то - нема воље.

Важније би било, кад се говори о забранама, забранити, рецимо, неке странке, које раде на директном растурању ове државе.

Наравно да би могло суптилније.

Влада Србије донесе одлуку о порезу на штампане медије који износи 50% од садашње цене. Пореза су ослобођени (на иницијативу удружења "ћирилица" рецимо) они медији који пишу на ћирилици.
 
Alekasandar2:
Има сучељавање два представника.
Иначе Фокс није лоша телевизија, узели су кадар БК, и доста су им слични. За дивно чудо, вести нису анти-српска хистерија.

Bem ti televiziju sa nacionalnom frekfencijom i onog ko im dodeli kad ja u Mitrovici treba svaki put da plesem sa antenom da bi nesto mogao da vidim
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top