Srbija i Republika Srpska Hrvatskoj dužne dvogodišnju potrošnju struje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

tokyo

Iskusan
Poruka
5.694
Srbija i Republika Srpska Hrvatskoj dužne dvogodišnju potrošnju struje

Predsjednik Uprave HEP-a Ivan Mravak izjavio je kako će HEP intenzivirati pregovore o sukcesijskim sporovima s Elektroprivredom Srbije i Elektroprivredom Republike Srpske koje Hrvatskoj ukupno duguju 31,2 teravatsati električne energije, gotovo dvogodišnju potrošnju struje cijele Hrvatske. Do duga je došlo zbog energetske politike vođene u bivšoj državi prema kojoj je Hrvatska izdvajala novac za gradnju elektrana u drugim socijalističkim državama te dobivala kreditne ili vlasničke aranžmane u izgrađenim elektranama. Inače, HEP-u godišnje nedostaje 15 posto energije, što se planira riješiti ulaganjem u gradnju dodatnih 1150 megavata instaliranih kapaciteta (uz postojećih 4000 megavata), odnosno pet novih energetskih objekata u idućih sedam godina.

http://www.poslovni.hr/30161.aspx
 
Srbiji prijeti energetska kriza
Prema rezultatima ankete Energyobservera, energetska budućnost Srbije su obnovljivi izvori energije

Rezultati istraživanja beogradskog web site-a Energyobserver, pokazuju da zbog dugogodišnjeg neinvestiranja u obnavljanje postojećih i izgradnju novih energetskih objekata, kao i zbog neadekvatne cjenovne politike u elektroenergetskom sektoru, Srbiji u bliskoj budućnosti prijeti ozbiljna energetska kriza i veliki nedostatak električne energije.
Anketa koju je proveo Energyobserver (uzorak 1.512 osoba), govori da su stručni krugovi svjesni činjenice da Srbiji prijeti mrak, ukoliko hitno ne inicira izgradnju novih energetskih objekata. Prema rezultatima ankete energetska budućnost Srbije su obnovljivi izvori energije. Za mini hidrocentrale, energiju vjetra i sunca i biogorivo izjasnilo se 31,2 posto anketiranih. Na drugom mjestu prema osvojenom broju glasova nalaze se hidrocentrale (24,1 posto), a na trećem mjestu sa 21,7 posto glasova su nuklearne elektrane. (Bankamagazin)
 
Ја сам за комбинацију нуклеарне енергије и гигантских ветрењача.
Наиме ја би на граници са Хрватском изградио нуклеарне реакторе а поред поставио огромне ветрењаче, у ствари вентилаторене усмерене у правѕу Загреба.

Да спојимо лепо и корисно.
 
tokyo:
Srbiji prijeti energetska kriza
Prema rezultatima ankete Energyobservera, energetska budućnost Srbije su obnovljivi izvori energije

Rezultati istraživanja beogradskog web site-a Energyobserver, pokazuju da zbog dugogodišnjeg neinvestiranja u obnavljanje postojećih i izgradnju novih energetskih objekata, kao i zbog neadekvatne cjenovne politike u elektroenergetskom sektoru, Srbiji u bliskoj budućnosti prijeti ozbiljna energetska kriza i veliki nedostatak električne energije.
Anketa koju je proveo Energyobserver (uzorak 1.512 osoba), govori da su stručni krugovi svjesni činjenice da Srbiji prijeti mrak, ukoliko hitno ne inicira izgradnju novih energetskih objekata. Prema rezultatima ankete energetska budućnost Srbije su obnovljivi izvori energije. Za mini hidrocentrale, energiju vjetra i sunca i biogorivo izjasnilo se 31,2 posto anketiranih. Na drugom mjestu prema osvojenom broju glasova nalaze se hidrocentrale (24,1 posto), a na trećem mjestu sa 21,7 posto glasova su nuklearne elektrane. (Bankamagazin)

Čitam redovno "poslovni" jer je više članaka o Srbiji, nego o Hr, no nije važno.
Interesantno je što se brinu o srpskoj energetskoj situaciji, a sami su u govnima do guše, pa im treba 10-godišnje premošćavanje. Načekaćete se.
 
tokyo:
ah lako je govoriti kad smo vam izgradili i ono malo bede što imate za vreme Yuge
A što ne podelite svim radnicima akcije, no samo hrvatima.... To su izgrađivali svi, ne samo ovi što ostaše posle 1991. Nemoj molim te o hrvatskoj demokratiji i ljudskim pravima. Lopovska ste država do neba. Ja sam demokrata, ali ako ima zemlja sa kojom bih odnose sveo na najmanju moguću meru, onda je to HR.
 
filatelista:
A što ne podelite svim radnicima akcije, no samo hrvatima.... To su izgrađivali svi, ne samo ovi što ostaše posle 1991. Nemoj molim te o hrvatskoj demokratiji i ljudskim pravima. Lopovska ste država do neba. Ja sam demokrata, ali ako ima zemlja sa kojom bih odnose sveo na najmanju moguću meru, onda je to HR.

samo ih svedite veliki "demokratu"
jer Hrvatska je sljedeća 28. članica EU
pa će te ionaku u čušpajz sa albanijom montenegrom i moldavijom
one su vam ionako po mnogočemu bliže
 
gosn japanski glavni grad,
sta bi sa zlatom koje je podeljeno nakon raspada SFRJ. Podeljeno je prema nekim procentima po kojima je SCG dobila 41% mislim, zar sad nije logicno da ukoliko mi vama nesto dodjemo, da smo to prebili zlatom? Drzave su se raskusurile, a dugovanja ovog tipa nisu i nemogu biti nesto sto je sad iskrslo ili tek otkriveno, stoga ovo je jos jedna hrvatska frustracija postavljena na forum. Da postoji dug takav, onda biste vi dobili deo naseg zlata.
medjutim nit ste ga dobili, nit ste ga trazili
 
tokyo:
samo ih svedite veliki "demokratu"
jer Hrvatska je sljedeća 28. članica EU
pa će te ionaku u čušpajz sa albanijom montenegrom i moldavijom
one su vam ionako po mnogočemu bliže

I to je odgovor na sve, da ću u "ćušpajz". Pa ti ćeš još da se krčkaš sa nama u ovome svemu. To tebe više boli.
Znači, demokrate su oni koji tolerišu hrvatske svinjarije? Jak ti rezon, kompleks narode.
 
tokyo:
samo ih svedite veliki "demokratu"
jer Hrvatska je sljedeća 28. članica EU
pa će te ionaku u čušpajz sa albanijom montenegrom i moldavijom
one su vam ionako po mnogočemu bliže

uf uf uf faaaalte me usta da vas ne pocepam. Puna ti usta EU, a mislim da i sam osetis kako zvuci "28. clanica EU"... ni vi a ni mi necemo u skoro vreme dostici njihov standard pa i ako udjemo u EU, to ce biti na nivou rumunije i bugarske sad - 3. razredni

a kada se vec toliko busas, objasni mi nastanak moderne hrvatske drzave u XX veku? nesto je ne vidim na karti a ti?
srbi su i vama i slovencima i bosancima dali drzavu umesto da vam je otmu 1915 i zato treba da cutis a ne da lajes
 
SIGNATURE 350:
gosn japanski glavni grad,
sta bi sa zlatom koje je podeljeno nakon raspada SFRJ. Podeljeno je prema nekim procentima po kojima je SCG dobila 41% mislim, zar sad nije logicno da ukoliko mi vama nesto dodjemo, da smo to prebili zlatom? Drzave su se raskusurile, a dugovanja ovog tipa nisu i nemogu biti nesto sto je sad iskrslo ili tek otkriveno, stoga ovo je jos jedna hrvatska frustracija postavljena na forum. Da postoji dug takav, onda biste vi dobili deo naseg zlata.
medjutim nit ste ga dobili, nit ste ga trazili

to sa zlatom valjalo bi otvorit cijeli novi podforum da raspravljamo
al neka da ste i vi nešto dobili
vi zlato a mi hotele, apartmane na moru koji su bili sagrađeno od srpskih poduzeća ili bili pod njihovim vlasništvom
nego vratimo se mi na struju
to je ovdje tema

koji ste vi likovi
ja otvorim temu o dugu Srbije o struji
a vi o zlatu i neznam čemu sve još
ajd opet malo Jasenovac
čudno mi je kako još to niste spomenuli
 
SIGNATURE 350:
uf uf uf faaaalte me usta da vas ne pocepam. Puna ti usta EU, a mislim da i sam osetis kako zvuci "28. clanica EU"... ni vi a ni mi necemo u skoro vreme dostici njihov standard pa i ako udjemo u EU, to ce biti na nivou rumunije i bugarske sad - 3. razredni

a kada se vec toliko busas, objasni mi nastanak moderne hrvatske drzave u XX veku? nesto je ne vidim na karti a ti?
srbi su i vama i slovencima i bosancima dali drzavu umesto da vam je otmu 1915 i zato treba da cutis a ne da lajes

eto pa vi nemate uopće nikakvih argumenata pa mi sad tu prostirete neke stvari koje apsolutno nemaju veze s ovom temom
jadno od vas
šta drugo reć
 
jer da srbi nisu bili glupi, prihvatili bi londonski ugovor iz 1915, vi biste ostali pod cizmom austrougarske kao sto ste odveka i bili, srbija bi se prosirila.
vi slovenija i bosna ste jedine drzave u istoriji svetskoj, koje su rat izgubile a dobile nezavisnost i nisu placale stetu nikome.
ali srbi su bili naivni i verovali u nekakve bratske veze slovenskih naroda, dok ste vi i slovenci bili pametniji i kalkulisali ste da nam zabijete noz u ledja, to ste poceli da sprovodite u delo 1941. ubivsi mog pradedu u ime ustastva i stotine hiljada ostalih, a dovrsili 1995
 
tokyo:
to sa zlatom valjalo bi otvorit cijeli novi podforum da raspravljamo
al neka da ste i vi nešto dobili
vi zlato a mi hotele, apartmane na moru koji su bili sagrađeno od srpskih poduzeća ili bili pod njihovim vlasništvom
nego vratimo se mi na struju
to je ovdje tema

koji ste vi likovi
ja otvorim temu o dugu Srbije o struji
a vi o zlatu i neznam čemu sve još
ajd opet malo Jasenovac
čudno mi je kako još to niste spomenuli

mozda smo mi likovi ali si ti slep i glup.
zlato je novac. ti si zapoceo temu o dugovanju koju sam ti ja pobio cinjenicom da su se drzave vec raskusurale, i da taj dug postoji za njega bi se znalo onda i tada bi se uklopio u razduzivanje.
sam spominjes nekretnine po hrvatskoj koje je hrvatska drzava otela od pravih vlasnika, i ne vidim tvoj kredibilitet da pokreces pitanje nekog duga srbije ka hrvatskoj
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top