Gdje je Srbijancima ponos

rikir

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
257
Imam utisak, da je iz Srbije nestao onaj nacionalni ponos, koji je krasio vjekovima...Srbija danas zivi od raznih ultimatuma, pritisaka, ucjenjivanja sa zapada, veoma lose pri tom brani interese drugih Srba, onih u BiH, Crnoj Gori...svjedok sam bio, dok su 95-te godine NATO snage bombardovale Srbe u Bosni, Srbijanci su sjedali skrstenih ruku, nikom se glasa nije culo, a svi znamo kako Bosanci i Hercegovci, Srbi, gledaju na Srbiju. Isto tako, poslije Dejtona, prepustili su Srbe Esdaunu...a danas se utrkuju ovi iz Beograda, koji ce se prije nasmijati americkom ambasadoru, zemlji koja zeli odvojiti Kosovo od centralne Srbije...i svi cute, zadovoljno klimaju glavom
 
rikir:
Imam utisak, da je iz Srbije nestao onaj nacionalni ponos, koji je krasio vjekovima...Srbija danas zivi od raznih ultimatuma, pritisaka, ucjenjivanja sa zapada, veoma lose pri tom brani interese drugih Srba, onih u BiH, Crnoj Gori...svjedok sam bio, dok su 95-te godine NATO snage bombardovale Srbe u Bosni, Srbijanci su sjedali skrstenih ruku, nikom se glasa nije culo, a svi znamo kako Bosanci i Hercegovci, Srbi, gledaju na Srbiju. Isto tako, poslije Dejtona, prepustili su Srbe Esdaunu...a danas se utrkuju ovi iz Beograda, koji ce se prije nasmijati americkom ambasadoru, zemlji koja zeli odvojiti Kosovo od centralne Srbije...i svi cute, zadovoljno klimaju glavom
U ko da ste mi vi Bosanci i Ercegovci nesto bolji uvek ste cekali u sumi kad je neko njesra do kraja rata da vidite sta ce biti pa ste onda izlazili kad sve prodje a sada kad je vama dogorelo sad mi treba da vas branimo.
 
Понос:

када Демократе одустану од извоза оружја у Јерменију да се не би увредили руси.

Обновљени понос:

Када Руски амбасадор дође код Тадића да нам ипак да одобрење да извеземо оружје, а тадић се смеје од среће.

Србија није вазал запада него русије, без чијег одобрења Демократе не смеју да прдну да им Руси де би повећали цену гаса 200%
 
Najjaci primer ponosa su pokazali "ljuti krajisnici" , bezeci bez ispaljenog metka pred Hrvatima, obarajuci svetski rekord u trcanju i skidanju uniforme , istovremeno..........a danas opet mrse mooda o novim ratovima za Kosovo, Knin, RS........( seca li se neko, da su pre godinu dana oformili u Beogradu i "vladu u izbeglistvu"???)....

Srbijanci ce povratiti ponos, kada ne budu morali da crvene pred svojom decom, zato sto im elektrodistribucija i PTT seku zice zbog neplacenih racuna, kada budu mogli svoju decu da ponovo povedu na more, i kada budu ziveli zivotom dostojnim gradjana u 21 veku...........a vi i dalje tamburajte o ratovima, granicama, ponosima, guslama i vekovnim ognjistima......ebala vas vekovna ognjista, sto ne ostadoste, tako ponosni na njima???
 
inagadadavida:
Najjaci primer ponosa su pokazali "ljuti krajisnici" , bezeci bez ispaljenog metka pred Hrvatima, obarajuci svetski rekord u trcanju i skidanju uniforme , istovremeno..........a danas opet mrse mooda o novim ratovima za Kosovo, Knin, RS........( seca li se neko, da su pre godinu dana oformili u Beogradu i "vladu u izbeglistvu"???)....

Srbijanci ce povratiti ponos, kada ne budu morali da crvene pred svojom decom, zato sto im elektrodistribucija i PTT seku zice zbog neplacenih racuna, kada budu mogli svoju decu da ponovo povedu na more, i kada budu ziveli zivotom dostojnim gradjana u 21 veku...........a vi i dalje tamburajte o ratovima, granicama, ponosima, guslama i vekovnim ognjistima......ebala vas vekovna ognjista, sto ne ostadoste, tako ponosni na njima???
Pa zato sada se ponosno guze u redovima isped hrvatske ambasade za dokumenta sa mrskom sahovnicom za koja su se isto tako ponosno pre 15 godina zakleli da ih nece ni za zivu glavu nositi sve u svemu ponos do jaja
 
svetolik trpkovic:
Pa zato sada se ponosno guze u redovima isped hrvatske ambasade za dokumenta sa mrskom sahovnicom za koja su se isto tako ponosno pre 15 godina zakleli da ih nece ni za zivu glavu nositi sve u svemu ponos do jaja

Pre nekoliko meseci mi je jedan od "Ponosnih"...ali zaista sav ozaren i ponosan mahao pred nosom hrvatskom "putovnicom"........eto, kao on sada moze da putuje gde mi ne mozemo....

Mashala, "ponosni"....... :roll:
 
urospo:
Skupio se polusvet na ovoj temi i sprda se sa nesrecom tih ljudi, a i nacije uopste. Zato ce uvek biti isfrustrirani marginalci i nista vise.
To nije sprdnja maloumni nesrecnice vec istina koja najbolje odrazava nas epski ponos sto je i tema topica .Ne znam kada si se ti ispileo na ovom svetu ako si malo stariji sigurno se secas kako su jos 90. i 91. hrabri ponosni krajisnici vikali kako nikad nece priznati hrvatsku drzavu i hrvatsku sahovnicu na svojim licnim dokumentima sve uz rakiju i gusle vicucici a sada se isti ti ponosno trpaju da uzmu dokumenta sa mrskom im sahovnicom koju su odbacili pe 15 godina u konzulatima i predstavnistvima Rvatske drzave za koju su isto tako vrstali kako je nece nikada priznati .To su sve cinjenice koje govore o ponosu i to zalosne kakav je i taj ponos ,tako da ja nemam nameru da se sprdam na njihov racun mogu samo da ih sazaljevam.
 
Rainbow Six:
@urospo
Potpuno si u pravu! Uvijek im neko drugi mora biti krivac pa da se onda time kontinuirano tješe!
Shvatanje realnosti za neke bi bilo fatalan čin!!!
svaka cast za ovu poslednju recenicu pogdio si sustinu.Jedino mi nije jasna ova prva ko im je krivac ?:dal Sloba sto ih je zahebo ,dal mi iz Srbije sto nismo ratovali za njih ,dal sam povampirene ustese i vatikan i ko zna ko sve ne ?
 
svetolik trpkovic:
sigurno se secas kako su jos 90. i 91. hrabri ponosni krajisnici vikali kako nikad nece priznati hrvatsku drzavu i hrvatsku sahovnicu na svojim licnim dokumentima sve uz rakiju i gusle vicucici a sada se isti ti ponosno trpaju da uzmu dokumenta sa mrskom im sahovnicom koju su odbacili pe 15 godina u konzulatima i predstavnistvima Rvatske drzave za koju su isto tako vrstali kako je nece nikada priznati .To su sve cinjenice koje govore o ponosu i to zalosne kakav je i taj ponos ,tako da ja nemam nameru da se sprdam na njihov racun mogu samo da ih sazaljevam.

Jbg pa to je normalna reakcija kad te neko izneveri i proda.
 
rikir:
Imam utisak, da je iz Srbije nestao onaj nacionalni ponos, koji je krasio vjekovima...Srbija danas zivi od raznih ultimatuma, pritisaka, ucjenjivanja sa zapada, veoma lose pri tom brani interese drugih Srba, onih u BiH, Crnoj Gori...svjedok sam bio, dok su 95-te godine NATO snage bombardovale Srbe u Bosni, Srbijanci su sjedali skrstenih ruku, nikom se glasa nije culo, a svi znamo kako Bosanci i Hercegovci, Srbi, gledaju na Srbiju. Isto tako, poslije Dejtona, prepustili su Srbe Esdaunu...a danas se utrkuju ovi iz Beograda, koji ce se prije nasmijati americkom ambasadoru, zemlji koja zeli odvojiti Kosovo od centralne Srbije...i svi cute, zadovoljno klimaju glavom
O kom ponosu je ovde reč? Ja to ne bih tako nazvao. U Srbiji su u ovom trenutku Srbijanci u manjini tako da nema razloga da se prozivaju. Imajući u vidu da su se Hercegovci, Bosanci, Crnogorci i ostali Srbi lepo snašli u Srbiji dok su Srbijanci postali manjina nema razloga upućivati ovakvo pitanje manjini iako u svojoj zemlji.
Ovi iz Beograda su ovi iz Bosne , Crne Gore, Hercegovine a samo poneki Srbijanac.
 
kao prvo nisam iz BiH nego iz Crne Gore, a Srbi iz ove dvije drzave nisu nista manji Srbi od Srbijanaca, pogotovo iz CG, starije srpske drzave. Ponos je dobri moji, ono sto vi nemate, a sto Hrvati, Siptari...svi drugi imaju, jer znaju ciljeve za koje se bore....a vi se klanjate kome stignete
 

Back
Top