Kafic za Srpsku Novu godinu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

slavishans

Poznat
Poruka
7.111
Razocaran organizacijom drugih za docek Nove godine,odlucio sam da potrazim lokal koji se izdaje za SNG,a prima 30 do 40 ljudi.Jednostavno zelam da napravim provod za svoje drustvo (odabrano) kako bi se svi okupili na jednom mestu i dobro se proveli.Molim sve one koji znaju neki lokal u NS da se izdaje tu noc da mi jave.Unapred zahvalan!
 
slavishans:
1.Osobe Pravoslavne veroispovesti
2.O ukusima je glupo raspravljati
3.Srecan ti Bajram Gwydione!!! :mad: :mad: :mad:

Zanimljivo. Koliko ja znam crkvenmi velikodostojnici su rekli da to nije versko pitanje. STa vise, u vreme kad je julijanski kalendar nastao pod uticajem paganskih ideja i u slavu Rima i njegovih paganskih imperatora, pravoslavlje, kao ni sam ohriscanstvo, nije bilo ni na pomolu.
Sta vise, Grgka pravoslavna crkva koritsi gregorijanski kalendar. Sad ako mi neko kaze da Grci nisu Pravoslacvi nasmejacu se. Zatim, Nova godina 1. januara pocinje da se slavi tek 1582. godine i to pod uticajem Gregorijanskog, reformisanog, kalendara. Dakle pravoslavni Srbi su oduvek slavili Bozic, a ne Novu godinu koja nema veze sa pravoslavljem.
Dakle ne vidim sto bi neko samo zato sto je pravoslavan slavio umesto internacionalne Nove godine neku novu godinu, namerno pisem malim slovom, koja se zasniva na internacionalno odbacenom kalendaru? Ponavljam da veroispovest i Nova godina veze nemaju. AKo neko vec hoce da igra tu igru onda neka i sve ostalo racuna po starom kalendaru, a ne samo novu godinu. Trazite da vam pise drugi datum u krstenici, a kad ispunjavate neke dokumente stacvite datum po julijanskom kalendaru.
U krajnjoj liniji, najprecizniji kalendar za koji ja znam i koji je prihvacen na Svepravovoslavnom kongresu u Carigradu 1923. jeste Milankovic kalendar.
Posle svega ovoga mogu li ja tebe da pitam da li si ti, u najmanju meru, bar inteligentan? Naravno ako uopste shvatas kakvu si glupost izrekao?
 
Gwydion:
Upotreba obrazovanja je inteligencija. A ti manifestuj svoju tako sto ces smisleno reci sta je "nepametno" u onome sto ja rekoh?

Nepametno je to što je za tebe inteligencija sinonim za obrazovanje.
Pogledaj malo definicije (psihologija, medicina) inteligencije pa ćeš videti da to nema baš nikakve veze sa poznavanjem crkvene istorije. A i to što si pročitao i prezentovao nam ovde o crkvenoj istoriji nema veze sa praznovanjem 8 dana od rođenja Hrista i dana kada je obrezan i kada je taj dan uzet za "novi početak" tzv.nova godina danas. Taj dan je i u crkvenom kalendaru obeležen crvenim slovom, dakle praznuje se. pogrešan naziv je jedino SRPSKA nova godina.

Ali da ne ispadne da je ja favorizujem ... tek nju što ne slavim ... slavio sam je početkom 90-tih kada je to bio fazon i kada 70% ljudi nije znalo šta se zapravo slavi.
 
Glupidone,ti lepo u subotu noć sedi kuci i svadjaj se sam sa sobom i objašnjavaj sam sebi sta je sta,a ko je raspoložen za provod neka se provodi!Društvenim ljudima potreban je i mali razlog da budu sa ljudima koji su mu dragi i da se provedu, za razliku od vas asocijalnih napacenih likova!Sedi kuci i listaj enciklopedije i trudi se da povecas svoju "intligenciju"!:P:P:P
p.s.Samo pazi da ne ostaneš trudan!!!:D:D:D
 
Ma da, nista pametnije nisam ni ocekivao da cu cuti. Dan obrezanaj je usao u kalendar kao nesto sto se obelezava zimedju 16 i 18 veka i to ne u pravoslavnim vec u katolickim i potom protestantskim zemljama, npr Engleska. Novu godinu/Dan obrezanja, nisu slavili ni apostoli, ni patrijarsi/pape, ni Sveti Sava, ni Nemanjici ... sve dok nije bilo potrebno da se na neki nacin "sakralizuje" novouvedeni obicaj Nove godine. Ja sam samo rekao da mene ni u kom pogleu Nova godina 13. januara ne dotice i da ne znam zasto ikoga dotice. Takodje sam objasnio zasto to sa pravoslavljem nema nikakve veze. I to je i pocetak i kraj price tako da je zapravo ko je ovde deficitan po pitanju inteligencije? a ako bi usli u definiciju interligencije mislim da bi se mnogi ovde malo upleli jer je najstarijai prva definicija "uvidjanje medjusobnih povezanosti", a to je bas nesto o cemu se ovde veoma lupetalo. Odo ja sad kuci da rucam pa cu vas pozdraviti luzeri sa neta :P
 
Gwydion:
Ma da, nista pametnije nisam ni ocekivao da cu cuti. Dan obrezanaj je usao u kalendar kao nesto sto se obelezava zimedju 16 i 18 veka i to ne u pravoslavnim vec u katolickim i potom protestantskim zemljama, npr Engleska. Novu godinu/Dan obrezanja, nisu slavili ni apostoli, ni patrijarsi/pape, ni Sveti Sava, ni Nemanjici ... sve dok nije bilo potrebno da se na neki nacin "sakralizuje" novouvedeni obicaj Nove godine. Ja sam samo rekao da mene ni u kom pogleu Nova godina 13. januara ne dotice i da ne znam zasto ikoga dotice. Takodje sam objasnio zasto to sa pravoslavljem nema nikakve veze. I to je i pocetak i kraj price tako da je zapravo ko je ovde deficitan po pitanju inteligencije? a ako bi usli u definiciju interligencije mislim da bi se mnogi ovde malo upleli jer je najstarijai prva definicija "uvidjanje medjusobnih povezanosti",(:lol: :lol: :lol: ) a to je bas nesto o cemu se ovde veoma lupetalo. Odo ja sad kuci da rucam pa cu vas pozdraviti luzeri sa neta :P

U svoje zamke upadaš.
Nespretni lovče.
:lol:
 
ispalo je jedno pitanje posle zapravo. To nije znak nicega drugoga sem toga da me, buduci da vidim sa kim pricam, zapravo nesto nije briga da proveravam napisano, tj ne trosim vreme na to. Insistiranje na takvim sitnicama znaci samo da nemas za sta drugo da se uhvatis i odraz je nemoci, zar ne?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top