STIŽU NEMCI! (25.000€ za dete)

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959
Pročitah da u Nemačkoj od 01.01.2007. kreću sa akcijom pomoći svim porodiljama a u cilju suzbijanja bele kuge. Danima lekari savetuju nemačke žene da ne odlažu porodjaj. Ali 25.000€ koliko se može dobiti maksimalno je ipak cifra povoljna i za nemačku ženu. Šta li bi tek ovde bilo da se porodiljama nudi toliki novac? Najmanje natalitet ili možda grešim?

Članak je objavljen u listu "24 časa" od 28.12.2006. Htedoh da vidim i na kojoj strani ali mi čitaoc ne dade da vidim iako je to besplatan list.

Prva vest je naravno i politička i medicinska a ovo poslednje samo medicinska (besplatno a ne da).
 
Irone u nemackoj nije problem novca nego problem glave. Nemacke zene jednostavno NECE da radjaju decu. Imam ortaka iz skole koji sada zivi u Hamburgu i tek kad je stigao on je ozenio Nemicu i hteo sa njom da ima decu - ali ona jednostavno nije htela. Zato se razveo od nje i ozenio drugu.
 
Jerry Ropero:
Irone u nemackoj nije problem novca nego problem glave. Nemacke zene jednostavno NECE da radjaju decu. Imam ortaka iz skole koji sada zivi u Hamburgu i tek kad je stigao on je ozenio Nemicu i hteo sa njom da ima decu - ali ona jednostavno nije htela. Zato se razveo od nje i ozenio drugu.


Pa sad, postoje razni razlozi ZAŠTO žena "neće"...
Ne možemo da generalizujemo.
 
haha propast civilizacije...
normalno, bre, ima da sedi pegla, kuva...kad joj kazes nesto, da kaze razumem...kakva bre putovanja, kakve karijere...gde to ima...zna se gde je zeni mesto!

@jerry
to sto je tvoj ortak naso zenu i ona nije htela dete ne znaci nista...jedan slucaj ne odslikava citavu naciju...
 
Arnold_Layne:
@ober

ma naravno, samo gledaju da iskoriste pojedinačne slučajeve kao generalizaciju, i to kad njima odgovara...tupsoni

Molio bih Vas da ne vredjate korisnike jer svi koriste odredjenu situaciju (pojavu ili čak statistiku) u nekoj zemlji da bi generalizovali kod neupućenih ljudi. Koliko se mešetarilo tzv "javnim statistikama" uoči napada na Irak da bi na kraju toliko ljudi bilo pobijeno a Djole Buš rekao jedino pametno za celog svog mandata:"Shit happens"?

Dakle - natalitet a ne ubistva. Ali sa podrškom MATIČNE države.
 
Iron Lord:
Pročitah da u Nemačkoj od 01.01.2007. kreću sa akcijom pomoći svim porodiljama a u cilju suzbijanja bele kuge. Danima lekari savetuju nemačke žene da ne odlažu porodjaj. Ali 25.000€ koliko se može dobiti maksimalno je ipak cifra povoljna i za nemačku ženu. Šta li bi tek ovde bilo da se porodiljama nudi toliki novac? Najmanje natalitet ili možda grešim?

Članak je objavljen u listu "24 časa" od 28.12.2006. Htedoh da vidim i na kojoj strani ali mi čitaoc ne dade da vidim iako je to besplatan list.

Prva vest je naravno i politička i medicinska a ovo poslednje samo medicinska (besplatno a ne da).
Eto. Prepisati stvar i to je to. Cifru jedino korigovati u skladu sa ovom zemljom i to je to.
 
Iron Lord:
Pročitah da u Nemačkoj od 01.01.2007. kreću sa akcijom pomoći svim porodiljama a u cilju suzbijanja bele kuge. Danima lekari savetuju nemačke žene da ne odlažu porodjaj. Ali 25.000€ koliko se može dobiti maksimalno je ipak cifra povoljna i za nemačku ženu. Šta li bi tek ovde bilo da se porodiljama nudi toliki novac? Najmanje natalitet ili možda grešim?

Članak je objavljen u listu "24 časa" od 28.12.2006. Htedoh da vidim i na kojoj strani ali mi čitaoc ne dade da vidim iako je to besplatan list.

Prva vest je naravno i politička i medicinska a ovo poslednje samo medicinska (besplatno a ne da).

Uh, blago Turcima u Njemackoj!
 
meni da daju 25 iljada evra za dete ja bih taj novac stavio u banku
a dete bih ako je musko vec u petoj godini upisao na fudbal o svom trosku
onako neka pika malo na livadici
a kad napuni 12 uzeo bih djuntu iz banke i angazovao nekog ekstra trenera
i mali bi postao vrsni fudbaler sto posto
naravno zena ce mi biti iz brazila
ne moz fudbaler da bude dobar ako nema brazilske krvi
dobro mozda leo mesi i sale ilic mogu da prodju
al takvi se radjaju jednom u 100 godina
e i onda kad postane fudbaler ubica ima da predje u neki vrhunski klub za mnogo para
a ja cu traziti svoj procenat
nece moci da me prevare
 
savin:
Ankete pokazuju da preko 50% Italijanki od 18-24 godine ne zeli da se uda i da imaju decu..
Zele da se posvete karijeri i da putuju..
Propast Civilizacije-ko nije sposoban za reprodukciju izumire..
Не можеш никоме да забраниш да живи како хоће.
Друга ствар, није то узрок пропасти цивилизације. То би, можда, могао бити један од - симптома.

Али, наравно, читава ствар око "пропасти цивилизације" је далеко сложенија.
 
Chuo sam za to al nisam verovao....
Onda ocu i ja da budem Nemac...i beba...
Mamaaaaaaaaaa!!!!!
Je l dobro imitiram?
Hm...shta znam od Nemachkog?...
Zig hajl!
....

Mada mene chudi otkud Nemcima treba pospeshavanje kad milsim da su posle Rusa najmnogoljudniji u Evropi....
 
jomini:
Eto. Prepisati stvar i to je to. Cifru jedino korigovati u skladu sa ovom zemljom i to je to.

Jom, ne znam da li si primetio da sam tekst napisao tako da se lako da zaključiti da je tako nešto - nemoguće kod nas. Ako već nisam mogao nikako da ubedim osobu koja je uzela te besplatne novine da pogledam onda KAKO DA OČEKUJEM DA ĆE IKO DATI PARE???
(Reč je o listu koji se uzima iz nekih sandučića na stanicama gradskog prevoza u BG-u)

UofC i banegad mi ulepšaše dan sa svojim komentarima :)
 
savin:
Nemci su na dnu liste po natalitetu..
https://www.cia.gov/cia/publications/factbook/rankorder/2054rank.html
Moraju da uvode ovakve mere..

Na ovom spisku fali Srbija, koja je , kako se danas na vestima culo, POSLEDNJA drzava, u Evropi po prirodnom prirastu, odnosno , prva po negativnom prirodnom prirastu stanovnika.

Ipak ,nikome ne pada na pamet da daje hiljade evra za prvo ili neko drugo dete, sto je glupost najobicnija........ko zeli decu, imace je i bez 10000 E, a ko je zeli samo da bi dobio 10 000 E, bolje da je nema :evil:
 
Ma dzaba im sve to.Sumnjam da ce Nemice sada ko lude poceti da radjaju decu zbog toga kada i ovako imaju love sasvim dovoljno za odgajanje dece.
Tu ce najvise da profitiraju gomile Turaka i siptarija u Nemackoj koja ce tek sada da se mnozi.
Pa Angela M. nije upoznata sa time da siptarkama trudnoca traje samo 5 meseci i da za jednu godinu mogu 2 puta da se porode.Ili sto bi poljoprivrednici rekli DA IMA DVE ZETVE GODISNJE ;)
 
Нема ништа од тога!Демократске тековине(феминизам,приче о потлачености,легализација хомо бракова и остале уврнуте идеје)су одвратиле жене са запада од рађања.То је рајска прилика за Турке,Арапе,Шиптаре,Индијце и Кинезе да на велика врата уђу у Европу.Време је за нестанак беле расе!:twisted:
 
misoni:
Нема ништа од тога!Демократске тековине(феминизам,приче о потлачености,легализација хомо бракова и остале уврнуте идеје)су одвратиле жене са запада од рађања.То је рајска прилика за Турке,Арапе,Шиптаре,Индијце и Кинезе да на велика врата уђу у Европу.Време је за нестанак беле расе!:twisted:
A ne treba zaboraviti ni Kurde, Siptare i mnoge druge koji ce se posebno radovati najnovijim potezima nemacke vlade. Nemacka je i do sada bila raj za njih, a sad Siptari konacno mogu da budu dobro placeni za jedino sto pred kriminala znaju da rade, pravljenje "malja deca".
 

Back
Top