Sigurna kuca

Наравно да пројекат није ОК, то са насиљем над женама је глупост. Насиље над било ким је већ забрањено законом.
А то што жене готиве да их неко леши, а само периодично се предомисле и побегну у Сигурносну кућу, само да би се вратиле прекосутра на још једну добровољну сесију гажења, је нешто друго.
 
To je fantastična akcija. Ne znam zašto je na temi politika? To je za porodicu ili tako nešto.
Žene su ekonomski slabije i podređenije i naravo da je ovako nešto potrebno da se sklone od divljaka. Potpuno podržavam akciju.
 
Sigurne kuce su svuda u civilizovanim drustvima odavno uhodan sistem zastite od nasilja u porodici, pri cemu se ne radi samo o zastiti zena , nego i dece..........

Naravno da je potrebno takvih kuca, narocito u primitivnim , feudalno - orijentalnim , satro - macho sredinama kao sto je Srbija.....ali, objasni ti , sad nekom Milojku ili Stanojku, da kada se vrne mrtav pijan iz kafanu, nema pravo da se odma uvati za kolac i da olesi zenu i decu......

To sto bilo ko, ko smatra da je pri zdravoj pameti moze da porice potrebu postojanja takvih akcija, samo govori o postojanju tog shabanskog koda u ovoj naciji ........koji podrazumeva sutiranje zene i dece kao deo nacionalnog folklora.........kad ovi "obrazovani" sto se sluze compom, tako razmisljaju, sta li tek misli Milisav iz Przogrnaca malih, kada se oduzme od "daskovace"???
 
Према српском закону, Милојко управо *нема* право да избија жену.

У оквиру принципа слободног друштва који владају у Србији, жене имају право да добровољно улазе у садо-мазо везе,
тако што ће да одлуче да живе са особом која их убија корбачем. Као што видимо на телевизору, и на Оберштурмфиреровом линку, у нашој земљи има доста љубитељки овог узбудљивог фетиша.
 
Jaguar b. p.:
Наравно да пројекат није ОК, то са насиљем над женама је глупост. Насиље над било ким је већ забрањено законом.
А то што жене готиве да их неко леши, а само периодично се предомисле и побегну у Сигурносну кућу, само да би се вратиле прекосутра на још једну добровољну сесију гажења, је нешто друго.

jel si ti bata ili seka?
 
Ima dosta dosta izstine i u Jaguarovim recima.
Recimo licno znam par takvih primera.Jedna bivsa koleginica koja se razvela od ok coveka (koga takodje dobro znam) i udala za tipa kome je inace nadimak bio balvan.Balvan je redovno maklja ali sta ce zena kad ga voli.Ne znam kako moze da ga voli ali izgleda da je tako.
A sto Jaguar napisa...,niko joj nije kriv.Sama je birala.
 
nije sama birala i nije fetis.
zbog tvog torente stava i stava jaugara se ovakve akciju u svetu i pokrecu. zakon nije svemocan, i ovo su specificne stvari, a ovo je zaostala sredina. zena iz neke seljane ne moze tek tako da se razvede od muza - 'sta bi reklo selo?'...selo bi reklo da je ***** i izopstilo je iz zivota totalno....
 
Govorim kad je Beograd u pitanju gde zene ipak imaju izbor i mislim da nisu u situaciji kao one juznije od BG. Mislim da su juznije od BG te kuce mnogo potrebnije nego u BG-u i Vojvodini gde ipak smatram da je nivo zaostalosti daleko manji.
 
Ljudi, pa svi se menjaju. Udala se žena za finog gospodina,dotični ima svoj stan, posao, automobil. Izrodi mi decu i održavaj mi kuću, reče on. Posle 10-15 godina, čova se propije, izgubi posao, počne da maklja ženu. Šta ona? Ni dana radnog staža, nema nekretnine (sve je njegovo) roditelji kažu,"ti si sad svoj čovek i imaš svoj život...." Kud ona da ide? Da moli Boga da se jače napije i da odmah dođe kući da spava. Ja znam priču sa kraja 90-tih kako je jedan policijski podoficir makljao svoju ženu godinama, zvala je policiju, nisu hteli da dođu, rekli da se više potrudi oko njega, dobar je kao 'lebac... Jednog jutra mu je sekirom razbila glavu...
Nisu sve žene ekonomski podređene, ali te koje nisu, nisu ni žrtve nasilja. Najlakše se iživljavati na nemoćnim i zavisnim suprugama.
 
Pa to pricam.U BG i severnije su ipak u velikoj vecini slucajeva zene te koje su same odgovorne za to kako prolaze u braku.A dole juznije je dosta drugacija situacija.U nekim krajevima jos su na snazi ugovoreni brakovi i sl.
 
Malo ste zaboravili , da sigurna kuca pruza utociste, ne samo ovim , kako vi volite da ih kvalifikujete, zenama koje vole da ih leshi pijani muz, vec i deci koja su maltretirana i zlostavljana od ludaka.....

Mozda i ta deca vole da ih bije pijani cale, kada dodje kuci, ili mozda su ona imala mogucnost izbora, da li ce da se rode u porodici alkoholisane budale???................
 
Torrente-BG:
Pa to pricam.U BG i severnije su ipak u velikoj vecini slucajeva zene te koje su same odgovorne za to kako prolaze u braku.A dole juznije je dosta drugacija situacija.U nekim krajevima jos su na snazi ugovoreni brakovi i sl.
Nije ni Beograd kao što je bio pre 20-30 godina. Došli ljudi sa svih strana, doneli svoje "lepe" običaje. Pa pogledaj samo kako Romkinje stradaju... Pa to je tragedija. Nama u svakom gradu, ne treba sigurna kuća, već sigurni soliter.
 
Акција, сама по себи, је ОК, и те ствари, генерално, треба подржати, ма колико да их (и код нас, а још више у свету) разни професионални заштитари и слични покварени малоумници који паразитирају на туђој несрећи и користе то као начин да се дође до брзе кинте и неприкосновеног друштвеног статуса (да, мислим на разне амнести интернешнл и сличне). Рекох, ствар је добра као идеја, али знајући Б92... искористиће то они за неку огавну свињарију са поентом да "срБску стоку треба опет бомбардовати" или слично из њиховог вокабулара.

Него, објасните ми једну ствар: зли, прљави, радикалски Нови Сад, на челу са Мајом Гојковић, већ има Сигурну женску кућу, без Верана, без Б92... Како то, Зли Радикали, од свих људи на овом свету? Питам без ироније.
 
Него, објасните ми једну ствар: зли, прљави, радикалски Нови Сад, на челу са Мајом Гојковић, већ има Сигурну женску кућу, без Верана, без Б92... Како то, Зли Радикали, од свих људи на овом свету? Питам без ироније.

Vidis, siguran sam da svest Novosadjana, njihovo kulturno nasledje, nemaju nista sa prvom sigurnom kucom u Srbiji..........

Upravo je Maja radikalka, ta bez koje ne bi ni postojala sigurna kuca u Novom Sadu.......
Ma, kada pobede radikali, svi cemo u sigurne kuce.......:)

BTW.......ta sigurna kuca, nije za zene, ugrozene nasiljem u porodici, nego samo za decu........
 
inagadadavida:
Vidis, siguran sam da svest Novosadjana, njihovo kulturno nasledje, nemaju nista sa prvom sigurnom kucom u Srbiji..........

Upravo je Maja radikalka, ta bez koje ne bi ni postojala sigurna kuca u Novom Sadu.......
Ma, kada pobede radikali, svi cemo u sigurne kuce..
.....:)

BTW.......ta sigurna kuca, nije za zene, ugrozene nasiljem u porodici, nego samo za decu........


Не бој се, прелази Чеда цензус ;) , па ћеш у новој влади имати и њега и Ивицу Д :lol: . Сви против Злих Радикала, знаш како иде :lol: . Него, нисам знао да је само за децу, али ОК, и то је за похвалу (говорим невезано за странке, мислим да би свака општина у Србији то требало да гура, без обзира ко је на власти). Него, једино се не слажем с тобом око "свести Новосађана"... Глупо је генерализовати, сложићеш се... Сад, као, Новодсађани су фини и културни, где би они... К*рац! Багре која туче жене и децу имаш свуда, у свим социјалним слојевима и културним миљеима. Радиле су то и европске аристократе, иначе зналци класичних језика и редовни посетиоци опере. Шта мислиш, да у Њујорку, рецимо, на Парк авенији или негде, нема оних ликова из старих породица са холандским презименима (они што дрмају тамо већ више од 300 година), који дођу кући налокани, нашмркани, какви већ, и бију жене? А са друге стране, има и људи из неких непривилиегованих слојева који то не би никад урадили.
 
Sunchaser:
Не бој се, прелази Чеда цензус ;) , па ћеш у новој влади имати и њега и Ивицу Д :lol: . Сви против Злих Радикала, знаш како иде :lol: . Него, нисам знао да је само за децу, али ОК, и то је за похвалу (говорим невезано за странке, мислим да би свака општина у Србији то требало да гура, без обзира ко је на власти). Него, једино се не слажем с тобом око "свести Новосађана"... Глупо је генерализовати, сложићеш се... Сад, као, Новодсађани су фини и културни, где би они... К*рац! Багре која туче жене и децу имаш свуда, у свим социјалним слојевима и културним миљеима. Радиле су то и европске аристократе, иначе зналци класичних језика и редовни посетиоци опере. Шта мислиш, да у Њујорку, рецимо, на Парк авенији или негде, нема оних ликова из старих породица са холандским презименима (они што дрмају тамо већ више од 300 година), који дођу кући налокани, нашмркани, какви већ, и бију жене? А са друге стране, има и људи из неких непривилиегованих слојева који то не би никад урадили.

Slozicemo se i dve stvari.......da idiota, koji maltretiraju porodicu ima svuda i u svim slojevima drustva.........i , naravno, da svi treba da se udruze protiv posasti i propasti Srbije , u liku SRS........kao svojevremeno Francuzi protiv onog fasiste Le Pena, inace, najblizeg saradnika radikala..............

Ovo oko "finih " Novosadjana sam ja , ili lose srocio , ili ti lose protumacio......samo sam istakao cinjenicu, da zbog evidentnih istorijskih i kulturnih razlika, cesto , neke nove i napredne stvari upravo krenu iz vojvodine ili Novog Sada..........
 
Obersturmfuehrer:
mnogi tvrde da je b92 ustasko sorsesvska, nato eu, i ostale fraze koje ja ne mogu da popamtim....
a da li je ovaj projekat ok ili ne? i koja kuca je napravil nesto slicno?

http://www.b92.net/sigurnakuca/

Пројекат је одличан.
мени је само жао што се на окружном нивоу не изгради бер по једна сигурна кућа, али и програм материјалног збрињавања жена, јер им треба посао да би издржавале децу.

Б92 је издајничка телевизија, али је пројекат одличан и ја га подржавам.

1. Још треба увести заштиту чланова породице која треба да буде од стране полиције која пак мора да има задатак да спречава насиље у породици, и аутоматски из куће удаљи насилника(цу)
2. Након удаљавања насилника аутоматски треба да следи бракоразводна парница
3. након тога насилник мора да буде дужан да бар годину дана плаћа издражавање своје породице укључујући и супругу а за то време да им се нађе посао.
 
inagadadavida:
Slozicemo se i dve stvari.......da idiota, koji maltretiraju porodicu ima svuda i u svim slojevima drustva.........i , naravno, da svi treba da se udruze protiv posasti i propasti Srbije , u liku SRS........kao svojevremeno Francuzi protiv onog fasiste Le Pena, inace, najblizeg saradnika radikala..............

Ovo oko "finih " Novosadjana sam ja , ili lose srocio , ili ti lose protumacio......samo sam istakao cinjenicu, da zbog evidentnih istorijskih i kulturnih razlika, cesto , neke nove i napredne stvari upravo krenu iz vojvodine ili Novog Sada..........

Око пропасти и најближих сарадника, могао бих и ја пар комбинација да набројим, али ајде да не кваримо човеку тему.

Око Војводине и НС, слажем се апсолутно. Ево, прва идеја о државном уједињењу Срба после пада средњевековне државе (гроф Бранковић) :wink: , прва српска гимназија, џебана за Ђорђија и устанике :lol: , Матица Српска, Српско Војводство, први модеран национални театар, Милетић (прва модерна идеја уједињења), либерал-националисти... Све до мајора Бугарског и (касније војводе) Јевђевића, који победоносно улазе у Српску Атину '18... Нећу даље, оде тема...
 
inagadadavida:
Slozicemo se i dve stvari.......da idiota, koji maltretiraju porodicu ima svuda i u svim slojevima drustva.........i , naravno, da svi treba da se udruze protiv posasti i propasti Srbije , u liku SRS........kao svojevremeno Francuzi protiv onog fasiste Le Pena, inace, najblizeg saradnika radikala..............

Ovo oko "finih " Novosadjana sam ja , ili lose srocio , ili ti lose protumacio......samo sam istakao cinjenicu, da zbog evidentnih istorijskih i kulturnih razlika, cesto , neke nove i napredne stvari upravo krenu iz vojvodine ili Novog Sada..........

za tebe je raso...opet si prso a jos ni bozić i srpska nisu prosli :) kakve veze imaju le pen i radikali sa mlaćenjem žena i dece. ili oš da stvoriš inhibiciju na prazan stomak da uz lepo odelo idu i fini maniri a uz sirotinjsko loši...
 

Back
Top