Sa kim ostade Srbija?

filatelista. pa šta?

Veoma poznat
Poruka
13.059
Ovo odbrojavanje u novogodišnjoj noći mi je bilo interesantno, jer naše komšije imaše dvostruko. I Rumuni i Bugari brojaše od 10 i za doček Nove i za ulazak u EU. Mi ostajemo sa evropskim "kremom", uz nas ostaju Albanija, BIH, Moldavija, Belorusija, Ukrajina i Hrvatska. Tursku neću u ovo trpati jer joj mesto tamo i nije.
Možda je ovo konačno pravo merilo i gde smo i koja nam je vrednost u svakom pogledu. Nismo više nebeski, ili ipak jesmo?
Kad sam bio mali, bio je jedan sladoled, rumenko (led i boja), a mi ga zvali "rumunko". Da dočaramo očaj i bedu....
novaeu20070101001fh3.gif
[/URL][/IMG]
 
Ma ulazimo i mi, moramo, jer kad pogledaš kartu, nema šanse da ostave tamo neku Srbiju van svega. Ali pitanje je kad? Možda će sad onim blizancima koji se porodiše noćas biti potaman istovremeni ulazak u 18 rođendan i u EU, ali meni je to malo kasno. Treba i brže i bolje.
Baš kod odbrojavanja se setih rumenka, pa plakalo mi se :cry:
 
Ево,патим што нису нашли довољно мотива да нас натенане пљачкају и приме у Е.У...Ја сам за Чоко-моко,али не овај садашњи,пошто је Фриком хрватска фирма,а код њих је добра једино реклама!:evil:
 
filatelista:
To nisu zemlje sa kojima će se Srbija ikad moći porediti. Posebno ne Švajcarska ili ne daj Bože Norveška. Ja igram svoju ligu, a ove neću računati.

Па не можеш да рачунаш само оне који ти хоћеш. То су исто земље које не улазе у ЕУ.
 
dokle ce ljudi praviti idiotsko poredjenje sa svajcarskom i norveskom kada vrlo dobro znaju da nikad necemo ni po cemu moci da se merimo sa njima. ti ili zive u bajkama ili su ludi.

i sta lupetate vise za taj frikom.i meni je bas zao sto im sladoledi vise nisu minijaturni i vodenasti,jer me podsecaju na detinjsitvo,ali samo covek bez kriterijuma i bez trunke objektivnosti moze da kaze da su im sladoledi sada gori.
 
Ја не знам који је то просечан Србин за улазак у ЕУ да бисмо више личили на Румунију или Летонију. Напротив, сви су за улазак како би што више постали налик Француској или Немачкој (по економији или уређењу). Ја сам за то да останемо ван Еу како би постали више налик једној Швајцарској или Норвешкој.
 
Chávez:
Ја не знам који је то просечан Србин за улазак у ЕУ да бисмо више личили на Румунију или Летонију. Напротив, сви су за улазак како би што више постали налик Француској или Немачкој (по економији или уређењу). Ја сам за то да останемо ван Еу како би постали више налик једној Швајцарској или Норвешкој.
Svi bi mi želeli biti nalik Norveškoj ili Švajcarskoj, ali je to nemoguće. To mogu slobodno da kažem, da je to NEMOGUĆE.
Letonija nije tako loša. Rumunija jeste, ali i takva je za nijansu bolja od nas.
Ta politika da mi budemo sa strane, a da napredujemo, pa da nas mole da uđemo je besmislena
 
mi svajcarskoj mozemo da budemo jedino slicni na taj nacin sto NISMO u evropskoj uniji i ni po cemu drugom.a da ne spominjim da za razliku od svajcaraca,nismo spremni da zivimo sa razlicitim narodima u srbiji.

a ako budemo imali srece kada udjemo u uniju,mozda stignemo neku cesku ili cak irsku koja je ujedno i primer zemlje koja je dozivela preporodjaj sa ulaskom od siromasne zemlje do ovoga sto je sada.svako poredjenje sa najjacim zemljama unije je nebuloza.
 
inace, drago mi je zbog ulaska rumunije i bugarske u uniju. sa bugarima se, recimo, prvi put pojavljuje cirilica kao pismo eu. fino slavlje je bilo sinoc tamo.
za par godina, gledacemo isto slavlje u zagrebu
mi srbi, napametniji, nenadjebivi..:roll:
 
~Petar~:
inace, drago mi je zbog ulaska rumunije i bugarske u uniju. sa bugarima se, recimo, prvi put pojavljuje cirilica kao pismo eu. fino slavlje je bilo sinoc tamo.
za par godina, gledacemo isto slavlje u zagrebu
mi srbi, napametniji, nenadjebivi..:roll:

Drago je i meni, da me se pogrešno ne shvati, ali me ubi realnost sa kim ostasmo u društvu. Ne verujem da se neko usudio tešiti time da su Norveška i Švajcarska van EU. Meni su antipodi tome Moldavija i Albanija.
I onaj nesrećni sladoled "rumunko".
 

Back
Top