Lazne predizborne analize novinara NIN-a

anntaylor

Zainteresovan član
Poruka
346
Pre svega zelim da svi zapamtite ovaj post i da se nakon izbora uverite koliko ove demokradske novine lazu!

Evo teksta:

Radikali u padu Najveći udeo u popularnosti zauzela je Demokratska stranka, na drugom mestu je koalicija DSS-NS, a tek na trećem mestu su radikali sa 16,6 odsto. Takođe, iznenađujuće dobro stoji i G17 plus sa 13,5 odsto. Šanse da prođu izborni cenzus imaju još samo koalicije Čede Jovanovića i Vuka Draškovića

Ovu ali i druge lazne prognoze demokradskih novina ce biti dobro dokumentovane i konacno stavljene javnosti na uvid nakon izbora.

Sve ih imam i samo ostaje da sakupim ostatak do izbora a onda da nakon konacnih rezultata napravimo tabele u procentima koliko su agencije omanule narod!

Evo neka ova poruka svedoci o novinarima i urednicima NIN-a.
 
Nezaboravite da je SRS u medijima toliko prokužena da gradjani razmišljaju ako kažem da ću glasati za SRS ispašću glup, ona druga Srbija itd tako da nemora da znači da je anketa radjena po nečijoj narudžbini ja za to krivim glasače SRS zašto se stideti za koga glasaju kada bi se svi u anketama pošteno izjasnili drugačiji bi odnos medija bio prema SRS ipak je to oko 35% biračkog tela nemogu svi biti ružni i zli
 
Mislim da ovakve "prognoze" niko ne uzima ozbiljno u obzir - SRS na 3. mestu hahaha! Pa mislim da ni najnaivnije i najglupavije demokrate nece u to poverovatimislim sAli treba pokupiti sto vise rezultata tih agencija i naci aritmeticku sredinu koliko oni cene SRS u proseku, aritmeticka sredina tih takozvanih "istrazivanja" je cenim negde oko 25-30% a na to treba dodati jos 15% i tako cete dobiti pravi rejting SRS,
Uostalom kao i na svim predhodnim izborima do sada, uvek ista prica, koliko te prognoze "predvidjaju" Radikalima na to treba dodati jos 10-15% i to je to onda - tako je bilo uvek do sada, i tako ce biti i ovaj put
 
Pa u Srbiji je vraški teško vršiti analize kad vam se na anonimnu anketu javljaju ljudi koji odgovaraju:"šta vas boli *****?" ili "***** vam majku izdajničku!" ili "neću da vam kažem." ili "neću glasati" a glasa i td.
Postoji strah od odgovora, teorija zavera i ljudske gluposti. Pa hajde vi sad da nađete pravu procenu. Onda ovi što ih sramota da odgovore, to je verovatno još tih 10-15% kako vole da dodaju i tako dalje. Uostalom, šta se radikali brinu kad imaju 50% a treba im koliko shvatam još samo jedan glas.
 
misoni:
А како ти знаш кад зову да те анкетирају,да ли је анкетар или ти типују стан?:confused:
Pa kad se predstavi i pita da li želi da kaže za koga će glasati, a ti njemu daješ lažne odgovore ili onako prostački. Reci da ne želiš i gotovo, ali obično bude u ovakvom scenariju.
Moje majke tetka je u uzorku jedne od agencija, pošto nije razumela, ali joj je najbliže zvuči stratedžik. Redovno ima daje lažne odgovore. Na moje pitanje zašto, ona, tako mi se može. Eto, ko zna koliko ima još 65-godišnjakinja koje tako lupetaju.
 
Nezaboravite da je SRS u medijima toliko prokužena da gradjani razmišljaju ako kažem da ću glasati za SRS ispašću glup, ona druga Srbija itd
Rekao bih da glasači LDP-a tako razmišljaju a ovi iz SRS drčni kakvi jesu i ne pomišljaju da se kriju. Svejedno je prognoza debilna. Ako smisljeno lažu treba da budu malo uverljiviji. Izgleda da je prevladao onaj koštuničin arogantni stav - mogu da pričam šta hoću narod je glup a i ne mogu mi ništa.
 
filatelista:
Pa kad se predstavi i pita da li želi da kaže za koga će glasati, a ti njemu daješ lažne odgovore ili onako prostački. Reci da ne želiš i gotovo, ali obično bude u ovakvom scenariju.
Moje majke tetka je u uzorku jedne od agencija, pošto nije razumela, ali joj je najbliže zvuči stratedžik. Redovno ima daje lažne odgovore. Na moje pitanje zašto, ona, tako mi se može. Eto, ko zna koliko ima još 65-godišnjakinja koje tako lupetaju.
А ти би, као и Млађа, да закопаш све преко 65 година? А млади штрајкују и не праве децу, а вас, лезилебовиће хране баш ти ваши, јадни, 66. годишњи родитељи!
 
paola:
А ти би, као и Млађа, да закопаш све преко 65 година? А млади штрајкују и не праве децу, а вас, лезилебовиће хране баш ти ваши, јадни, 66. годишњи родитељи!
Već mi ideš debelo na jetru.
Gde sam ja rekao da bih zakopao, pobio, ili zabranio nešto starijima od 65 godina?? Hajde tetka Paola, sa otadžbinske, da nađeš taj post! Pažljivije čitaj moje postove, verujem da su razumljivi i petogodišnjem detetu.
 

Back
Top