MIKROFON POMOC

sekcija

Početnik
Poruka
7
Da li neko od vas koristi komplet slusalice-mikrofon, ali da je mikrofon malo boljih karakteristika i koji modeli su u opticaju?
Naime, zeleo bih da ostvarim i malo kvalitetnije snimanje zvuka, ali mikrofon koji koristim i nije bog zna sta. Ima dosta suma u snimku i snimak je nerazgovetan.
 
Rekoh da ne otvaram novu temu bezveze..
Dakle, imam laptop i morala sam da kupim posebno mikrofon, jer ga nemam ugrađenog. Kad sam na skype-u, onog s kim pričam - čujem odlično, ali on mene ne. Pokušala sam sve, ali sve. Prvo sam mislila da je do skype-a, onda sam ukapirala da ne funkcioniše ni na drugim sličnim programima. Kad koristim ovaj mikrofon na drugom računaru, extra radi. Je l' se nekome kojim slučajem desilo isto ili zna šta treba da se radi...?
 
Rekoh da ne otvaram novu temu bezveze..
Dakle, imam laptop i morala sam da kupim posebno mikrofon, jer ga nemam ugrađenog. Kad sam na skype-u, onog s kim pričam - čujem odlično, ali on mene ne. Pokušala sam sve, ali sve. Prvo sam mislila da je do skype-a, onda sam ukapirala da ne funkcioniše ni na drugim sličnim programima. Kad koristim ovaj mikrofon na drugom računaru, extra radi. Je l' se nekome kojim slučajem desilo isto ili zna šta treba da se radi...?
Udji u podesavanja u skype`u, vidi tu dal ti je okaceno da ti automatski kontrolise volume mikrofona ili sama da podesis(znas kako testiras, pozoves na skype onog agenta "call testing service", zenski glas i posle beep`a izgovoris par reci do sledeceg beep`a da vidis kako je snimljeno i kako se cujes, tad znas kako tebe cuju). Opet. odi u sam set up zvucne kartice i vidi da li ti je ukljucen mic. Boost, on zna da ili poboljsa, ili pokvari stvari, uglavnom, ako radi ok na drugim racunarima, problem je u setapovanju na tvom laptopu ili u skype`u ili na zvucnoj. Pozz.
 
400 din...što? Misliš da je zbog toga?..Ali na drugom kompu radi extra..

Hmm...deluje kao da je do drajvera...imas li prestavu kako se zove i tacnu marku ili broj kako da kazem tog mikrofona...jesi iste drajvere instalirala i na drugi komp?

Konfiguracija ovog i drugog kompa? (mada ne verujem da to moze nesto da znaci...)
 
Marka je Genius..Pa, pravo da ti kažem pojma nemam. Instalirala sam te drajvere sa cda što sam dobila uz laptop (i drajvere za zvuk)..A dečko mi je rekao da za mikrofon ne trebaju drajveri..Ja ga lepo pitala, on kaže da ne treba..A na drugom računaru ništa ne znam. Koristi ga moj brat i kaže da se dobro čuje (ne verujem da je išta naknadno instalirao). Aj videću onda da skinem te neke drajvere. Mislim, jedino može da bude do toga, ne znam šta bi drugo moglo.
 
Ako se slabo cujes, moras da pronadjes funkciju Microfon Boost, da mu pojacas osetljivost, tako ces dobiti na basu i neces morati da priblizavas usta toliko blizu. Sve je u podesavanju, ako ni tad nece, trazi pomoc nekog iskusnijeg jer si rekla da radi ispravno na drugim masinama.
 

Back
Top