Zastava 10

studioton

Početnik
Poruka
8
Od skora sam vlasnik zastava 10, tj.srpskog punta(odvratno zvuci) .. hteo bih da pitam vlasnike ovog auta .. kada dajem kontakt stalno se cuje cini mi se pumpa za gorivo kako puni .. to nije da se ne cuje,cuje se ono zujanje jedno 2-3 sec. i kada se zavrsi onda se skala za gorivo podigne na instrument tabli .Interesuje me da li tako treba ili nesto nije u redu .. verovatno je ok ali rekoh da pitam .. 'fala
 
То је у реду, исто је и код мене на Ксари. Код кључ, прво даш контакт и чекаш да се заврши зујање, па тек онда креснеш ауто.
 
Auto je fiat punto trece generacije ,nije zastava sklapala niti ne daj boze proivodila :) i strava je , ja sam prezadovoljan ..

P.S. Voleo bih da mi neko od vlasnika Z10 potvrdi da je kod njega isto ovako

Hvala
 
vule gs:
То је у реду, исто је и код мене на Ксари. Код кључ, прво даш контакт и чекаш да се заврши зујање, па тек онда креснеш ауто.


U pravu si ...radi se o pumpi koja nabija pritisak.....zuji par sekundi....normalno je....
 
Kako se krece prodaja Z10? Jel uzimaju ljudi ili se odlucuju pre za Daciju. Secam se kad je bila prica prosle godine kako su ljudima sto su unapred platili z10 trazili naknadno da doplate jos jer su im ugradili neku opremu koju ovi nisu ni narucili, tj. tako im italijani uvalili. Da li je to neprofesionalno ponasanje Zastave uticalo na poverenje koje lupci gaje prema ovom brendu?
 
Pa kad zastava nije uvaljivala....pogledaj yugice tamo oko '93-'97....sa ficinim volanima.....mislim da ko kupi jos sledece godine Z10....nije pogresio...jer je kupio Fiata......vec posle.....ne znam,ne bih hteo da budem pesimista,ali se pitam kakav ce da bude kvalitet matrijala koji ce se ugradjivati....lim i sve ostalo......
 
Haha, fićin volan, kako je to legendarno bilo... TEMPO beše... A i bez pepeljare su bili, užas jedan!
Ja sam čuo da prodaja dobro ide, čak ih puno viđam po gradu.
 
Ja koliko znam da se prodaja Z10 solidno kotira ,ja sam kupio i veoma sam zadovoljan .. birao sam opremu , trip kompjuter od grande punto, el.podizaci+centralna brava,branici u boji karoserije,crna metalik,predispozicija za radio i zvucnici ... sve ono sto sam trazio sam tako i dobio,skroz uredno je obavljena kupovina .. Malopre sam bio sa drugom koji je pre 2 godine kupio novu daciu i bas je provozao Z10 i odusevio se :) osim sto je malo manji auto bas mu se vise svideo , sama linija,enterijer i sve ostalo ..
 
Druze, ja vozim isto to, samo u varijanti Fiat Punto, 2003. godiste i presao sam 148.000. Ja sam ekstra zadovoljan, osim potrosnih delova nikakve zahvate nisam radio. Selenia ulje na 7-8000km i vozi. Doduse, moj je dizelas jtd ali osim motora je sve isto.
Neces se pokajati... benzinci su elegantniji jer su ekstra tihi.
 
UltraZvuk:
Druze, ja vozim isto to, samo u varijanti Fiat Punto, 2003. godiste i presao sam 148.000. Ja sam ekstra zadovoljan, osim potrosnih delova nikakve zahvate nisam radio. Selenia ulje na 7-8000km i vozi. Doduse, moj je dizelas jtd ali osim motora je sve isto.
Neces se pokajati... benzinci su elegantniji jer su ekstra tihi.

da , i ja sam za sada prezadovoljan ali je jos rano jer sam tek presao sa njim oko 300km :) .. ali jako je lep,elegantan i dosta po meni bolji i lepsi od dacia koje je u konkurenciji po ceni i kvalitetu .. dakle ko se dvoumi da kupi jedan od ova dva modela preporucujem da pogleda i proba i jedan i drugi kao sto sam ja uradio .. i siguran sam da ce izbor biti punto 3 .. tj. Z10
 
Juce sam imao prvi put priliku da uporedim Z10 i Punta iz 2003.
Izvini druze studioton sto sam te prevario... pa to i nije bas isto. Prilicno su "ocerupali" opremu Z10 u odnosu na Punta. Ono sto sam primetio iz "cuga" je da Z10 nema: tonirana stakla, obrtomer i signalizaciju za masu stvari kao sto ima Fiat, deljivo zadnje sediste, centralna brava, fabricki zvucnike koji najosnovniji Punto S ima, centralna brava... a sve zivo je dodatna oprema. Kada tu opremu koja je "dodatna" na Z10 dodas da bi dobio opremu koji prosecni Punto Dynamic ima cena im se razlikuje za mozda 400-500 eur... a za tu blagu razliku ipak kupis Punta, jer je Fiatova mreza servisa i sira, a i opremljenija i profesionalnija.
Da, u prvoj ugradnji Fiata dobijas Pirelli gume....
 
UltraZvuk:
Juce sam imao prvi put priliku da uporedim Z10 i Punta iz 2003.
Izvini druze studioton sto sam te prevario... pa to i nije bas isto. Prilicno su "ocerupali" opremu Z10 u odnosu na Punta. Ono sto sam primetio iz "cuga" je da Z10 nema: tonirana stakla, obrtomer i signalizaciju za masu stvari kao sto ima Fiat, deljivo zadnje sediste, centralna brava, fabricki zvucnike koji najosnovniji Punto S ima, centralna brava... a sve zivo je dodatna oprema. Kada tu opremu koja je "dodatna" na Z10 dodas da bi dobio opremu koji prosecni Punto Dynamic ima cena im se razlikuje za mozda 400-500 eur... a za tu blagu razliku ipak kupis Punta, jer je Fiatova mreza servisa i sira, a i opremljenija i profesionalnija.
Da, u prvoj ugradnji Fiata dobijas Pirelli gume....


pa druze ja skoro sve to imam .. imam kompletnu signalizaciju, kontrolnu tablu koja je sada kao na fiat grande(trip kompjuter),centralnu,el.podizace,audio instalaciju i zvucnike,antenu .. ono .. jedna normalna oprema .. sve me to kostalo 7910 eur

evo table od mog Z10
30122006(005).jpg


30122006(004).jpg
 
Па и јесте, то је исти ауто са великим словом З које стоји тамо где је раније писало ФИАТ. Колико сам чуо, Застава је за пар месеци продала око 3000 возила, а само у новембру је испоручила 481 возило.
 
obrati paznju na zastavi 10 na zadnje kocnice.10 od ukupno 10 vozila koja je kupila termoelektrana u Obrenovcu,nisu prosle tehnicki pregled zbog njih(radi se naravno o potpuno novim automobilima)
 

Back
Top