Sta da radim?

cojka

Zainteresovan član
Poruka
128
Potreban mi je vas savet sta da radim da sacuvam decka a da se jos neko vreme ne udajem. Ovako, u vezi sam 4,5 godine moj decko ima 32 god a ja 24. On zeli sto pre da se uzmemo, a meni se bas ne zuri.Volim ga i planiram da se udam za njega, ali ne za jos bar godinu dve.On stalno prica o tome, a ja neznam kako da ga ubedim da saceka jos neko vreme. Ima li neko ideju sta da uradim?
 
Била сам у таквој ситуацији....и морала сам да прекинем. Не кајем се због тога. Била сам сувише млада (21 годину, забављали смо се 3,5 ), нисам била спремна за брак, била сам тек на трећој години факса и нисам хтела да одустајем, а венчање би значило промену места живљења...
Е сад, ти си мало старија и зрелија....али верујем да имаш осећај као да још доста тога ниси пробала (ја сам имала тај осећај)...и да зато ниси сигурна да желиш да се вежеш заувек.
Можда грешим, причам из свог искуства.
 
Znas sta sve moze da se desi za dve godine? Jos kad se te dve naslazu na onih 4-5? Opstanu samo najjaci. :-)
Sama veza trazi dalje, a ona je mlada da se udaje.
Pocnite da zivite zajedno, to nije losa ideja.
 
Ej ljudi hvala vam na savetima, ja bih volela da se udam za njega ali nisam jos psihicki zrela za tako nesto. Prosto nemogu sebe jos uvek da zamislim kao majku i suprugu.Ja jako volim decu i naravno volela bih da ih imam ali ne sad.Inace imam lose iskustvo svojih roditelja pa se bojim da i meni ne bude tako.
 
cojka:
Potreban mi je vas savet sta da radim da sacuvam decka a da se jos neko vreme ne udajem. Ovako, u vezi sam 4,5 godine moj decko ima 32 god a ja 24. On zeli sto pre da se uzmemo, a meni se bas ne zuri.Volim ga i planiram da se udam za njega, ali ne za jos bar godinu dve.On stalno prica o tome, a ja neznam kako da ga ubedim da saceka jos neko vreme. Ima li neko ideju sta da uradim?


Budi iskrena sa njim i reci mu. Ako te voli razumeće. Ako ne bude mogao da razume - raskinite. Zašto bi zadržavala čoveka koji ne može da izadje u susret tvojim željama????
 
cojka:
Potreban mi je vas savet sta da radim da sacuvam decka a da se jos neko vreme ne udajem. Ovako, u vezi sam 4,5 godine moj decko ima 32 god a ja 24. On zeli sto pre da se uzmemo, a meni se bas ne zuri.Volim ga i planiram da se udam za njega, ali ne za jos bar godinu dve.On stalno prica o tome, a ja neznam kako da ga ubedim da saceka jos neko vreme. Ima li neko ideju sta da uradim?

Da li si stvarno sigurna želiš da se udaješ za njega?
 
BanovanKorisnik:
Naravno, kad mu posle 4.5 godine zabavljanja kaže da joj treba još 2g da se smisli, razumeće sve, pa će da završi sa vezom koja nikuda ne vodi!!!

Pa ne mora, da znaci....zasto bi morala, da se veza zavrsi, ako ona ne zeli trenutno, da se uda...on ima 32 a ona 24...da sacekaju, nece ni on biti mator 34-35 a ni ona premlada 26-27...jer ipak ona oseca, da nije spremna...i moze, sve, da bude ok ako su p ametni i vole se...iako 24 god. nije rano za udaju...mozda bi ona trebala malo, da razmotri njegovu ponudu...jer sasvim moguce je, da seona nece videti u toj ulozi ni za 5 god...
 
alya:
Pa ne mora, da znaci....zasto bi morala, da se veza zavrsi, ako ona ne zeli trenutno, da se uda...on ima 32 a ona 24...da sacekaju, nece ni on biti mator 34-35 a ni ona premlada 26-27...jer ipak ona oseca, da nije spremna...i moze, sve, da bude ok ako su p ametni i vole se...iako 24 god. nije rano za udaju...mozda bi ona trebala malo, da razmotri njegovu ponudu...jer sasvim moguce je, da seona nece videti u toj ulozi ni za 5 god...


Ako je svesna da nije zrela za brak, zašto bi razmatrala ponudu, udavala se, pa se razvodila .... Bolje da je iskrena i da mu objasni, nego da razmišlja na svoju štetu.
 
1. Koja budala hoce da se zeni?

2. Iako je on tardre, zamisli da je ceka jos par godina, i na kraju ona nadje nekog drugog, uda se za njega i gotovo, a ovaj jadnik... izgubi 7 godina...

3. Koja budala hoce da se zeni?

4. Duge veze su smor, pune prevara, lazi i svadjanja, zato je dobro menjati okoncavati veze posle sest meseci najvise. Posle toga treba nekih 6 meseci pauzirati (da se odmoris od zena i njihovih preseravanja) pa opet...

5. Koja budala hoce da se zeni?
 
alya:
Pa ne mora, da znaci....zasto bi morala, da se veza zavrsi, ako ona ne zeli trenutno, da se uda...on ima 32 a ona 24...da sacekaju, nece ni on biti mator 34-35 a ni ona premlada 26-27...jer ipak ona oseca, da nije spremna...i moze, sve, da bude ok ako su p ametni i vole se...iako 24 god. nije rano za udaju...mozda bi ona trebala malo, da razmotri njegovu ponudu...jer sasvim moguce je, da seona nece videti u toj ulozi ni za 5 god...

Ne kažem da mora da se uda(daleko bilo), samo da razmisli o tome šta želi od veze u kojoj je 4.5g.(ako to nije "ono pravo" možda je bolje da prekine pre nego kasnije).
Mislim, njen dečko se o svojim željama izjasnio, a njoj treba 2god. pa će tek onda da počne da razmišlja! Ne čini mi se ni mnogo bitna ta razlika u godinama - pre 4.5g je bila i veća!
 

Back
Top