Problem sa komresijom video zapisa?!?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

?????????

Zainteresovan član
Poruka
119
Imam problema sa kompresovanjem video zapisa. Skoro sam uzeo kameru i nisam bas advanced. Prebacim video zapis sa mdv u avi format preko 1394 kartice, ali taj zapis zauzima oko 13GB (skontao sam da je DV AVI format). Probao sam da ga komresujem sa premiere 6, pro 2 i elements 2, kao i sa sony vegas 6 i virtualdub 1.6. Uspeo sam da ga kompresujem na 1 ili 2 GB, bez velikog gubitka na kvalitetu, ali sa svim programima mi "suzava" sliku sa leve i desne strane, tako da dobijem dve linije od oko 50-60 piksela kao kad gledam widescreen snikam na 4:3 monitoru, pa nastaju ono trake, samo sto su ovde sa strane, a ne gore i dole. Kontam da je snimak renerovan za TV varijantu (jer tv ne prikaziuje punu sliku), ali nikako da iskljucim tu opciju ili sta vec. Cackao sam po svim programima i kodecima, ali jednostavno nisam nista uradio. Jedino sam skonato da stariji virualdub, npr. 1.5. ne suzava sliku, ali on ne cita DV AVI format.

Ako bih neko mogao da mi pomogne(?), bio bih veoma zahvalan!
 
U Premiere moras kada kreiras fajl u pocektu da mu zadas iste dimenzije slike koje ima tvoj snimak. Ako je originalan snimak recimo 640 x 480 PAL ti ces to isto upisati u samom pocetku. Ako je nesto drugo u pitanju, mozes i u custom settings da podesis po volji tako da ono sto si pripremio u programu bude odgovarajuce za tvoj snimak i rad sa njim. To isto treba i u exportu da odradis ( osim kompresije ) da ti se snima ne bi razlikovao od originala po dimenzijama odnosno - da ne bi ostao okracen ili sa trakama koje pominjes.
 
@??????????

Dobio si odgovor za Premiere, a evo odgovora i za Vegas 6.

vegas_1.jpg


vegas_2.jpg
 
Ostavi onda na DV AVI ako je u redu. Sam si rekao da je originalan snimak DV AVI i nije nikakav problem ako ga renderujes tako. Render u DV AVi sluzi da se snimak moze videti i na kameri.
Deinterlace mozes podesiti u Export movie settings - Keyframe & rendering sa tim sto ces cekirati - lower field first koji odgovara DV snimku.
 
Hvala na pomoci King. Bio mi je problem da narezem snimak u DV avi formatu od 12.7 GB. Uspeo sam da ga kompresujem sa divx 6.4 i da ostane "normalan", a zauzima oko 900 MB. Bio je problem sa nekim .dll fajlovima u windowsu, ali sada radi.

HVALA vam jos jednom ljudi.
Pozdrav i srecni vam pranznici!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top