Suva usta

belcici

Zainteresovan član
Poruka
129
Imam 20 godina, ne pusim, ne pijem, ne bolujem ni od cega.Vec duze vreme (oko mesec dana) budim se nocu 3-4 puta, znaci na svaka 2-3 sata zbog osecaja suvoce u ustima. I svaki put su mi usta toliko suva da mi se jezik lepi za nepce. Popijem gutljaj-dva vode i nastavim da spavam, ali mi je to stvarno veliki problem. Preko dana nemam suva usta, pijem dosta vode i stvarno mi nije jasno sta se desava. Ranije kad sam zivela u stanu sa centralnim grejanjem mislila sam da je od toga, a i tad nije bilo toliko strasno, budila sam se samo jednom i to ne svake noci. Sada sam u stanu sa plinom, nocna temperatura je 21 stepen i mislim da to nije uzrok mojih tegoba. Da li neko mozda zna sta je u pitanju?Hvala unapred
 
Uradi laboratorijske pretrage, mozda ti je visok secer. A idealno bi bilo da se ne dijagnostikujes po forumu nego da se javis lekaru. Osecaj suvoce usta moze biti uzrokovan mnogim poremecajima, a i ne mora. Ovo svakako nije mesto gde ces to otkriti....
 
belcici:
Imam 20 godina, ne pusim, ne pijem, ne bolujem ni od cega.Vec duze vreme (oko mesec dana) budim se nocu 3-4 puta, znaci na svaka 2-3 sata zbog osecaja suvoce u ustima. I svaki put su mi usta toliko suva da mi se jezik lepi za nepce. Popijem gutljaj-dva vode i nastavim da spavam, ali mi je to stvarno veliki problem. Preko dana nemam suva usta, pijem dosta vode i stvarno mi nije jasno sta se desava. Ranije kad sam zivela u stanu sa centralnim grejanjem mislila sam da je od toga, a i tad nije bilo toliko strasno, budila sam se samo jednom i to ne svake noci. Sada sam u stanu sa plinom, nocna temperatura je 21 stepen i mislim da to nije uzrok mojih tegoba. Da li neko mozda zna sta je u pitanju?Hvala unapred
Definitivno morash da se javish lekaru,ja sam dijabeticar i vec cetiri godine vodim borbu sa shecernom boleshcu,a nebih da te plashim ali moram ti reci da pre nego shto mi je otkrivena shecerna bolest iste simptome sam imao kao i ti.Sudhenje usta(toliko su se sushila da nisam mogao pomerim jezik),pojacano mokrenje,cesta zedj itd.
Nemoj sa tim da se igrash i cekash nego knjizicu u ruke i u dom zdravlja,dalje instrukcije cesh doboti tamo...
PoZzDrAvLjAm te,nadam se da nije doslo do toga i zelim ti SRECNU NOVU GODINU i sve najbolje...
 
belcici:
Imam 20 godina, ne pusim, ne pijem, ne bolujem ni od cega.Vec duze vreme (oko mesec dana) budim se nocu 3-4 puta, znaci na svaka 2-3 sata zbog osecaja suvoce u ustima. I svaki put su mi usta toliko suva da mi se jezik lepi za nepce. Popijem gutljaj-dva vode i nastavim da spavam, ali mi je to stvarno veliki problem. Preko dana nemam suva usta, pijem dosta vode i stvarno mi nije jasno sta se desava. Ranije kad sam zivela u stanu sa centralnim grejanjem mislila sam da je od toga, a i tad nije bilo toliko strasno, budila sam se samo jednom i to ne svake noci. Sada sam u stanu sa plinom, nocna temperatura je 21 stepen i mislim da to nije uzrok mojih tegoba. Da li neko mozda zna sta je u pitanju?Hvala unapred
Ako ti nije povećan šećer u krvi, moguće je da si pod stresom jer i u slučaju stresa se javlja suvoća u ustima .
 
pikax:
Od devijacije nazalnog septuma do dijabetesa...najrazlicitija stanja..
Idi do lekara..
pikax,sta je devijacija nazalnog septuma? :?
ja nemam problem sa tim da se budim nocu,ali mi ujutru budu suva usta...ustvari uvek kada legnem mi se zapusi nos,bez obzira da li sam bolesna ili ne pa uglavnom moram da disem kroz usta...i inace osecam kao da mi je disanje kroz nos nekako otezano,,samo sto u sedecem polozaju to i nije neki problem.kapi za nos mogu privremeno da rese problem,ali bas izbegavam da ih koristim jer ne valja :( ali nekad me boli glava od toga i ne mogu da spavam...bila sam kod doktora,ona tvrdi da je to alergija.samo mi je malo cudno da tokom cele godine imam tu alergiju....pa me zanima kakva je to devijacija?

_ducky__by_gadgetsguru-1.png
 
Banshee:
pikax,sta je devijacija nazalnog septuma? :?
ja nemam problem sa tim da se budim nocu,ali mi ujutru budu suva usta...ustvari uvek kada legnem mi se zapusi nos,bez obzira da li sam bolesna ili ne pa uglavnom moram da disem kroz usta...i inace osecam kao da mi je disanje kroz nos nekako otezano,,samo sto u sedecem polozaju to i nije neki problem.kapi za nos mogu privremeno da rese problem,ali bas izbegavam da ih koristim jer ne valja :( ali nekad me boli glava od toga i ne mogu da spavam...bila sam kod doktora,ona tvrdi da je to alergija.samo mi je malo cudno da tokom cele godine imam tu alergiju....pa me zanima kakva je to devijacija?
Banshee,devijacija nazalnog septuma - kriva nosna pregrada...slobodan prevod. :) To i ne mora uopste da se vidi spolja i skoro da ne postoji covak sa idealnom n. pregradom. Potreban je jedan obican orl pregled.
Ako ti je orl lekar potvrdio alergiju ( alerg. probama ) - onda to i jeste..ali, na sta si alergicna ? Jesu li ti rekli ?
Mada, moze biti razlog tvojih smetnji i kombinacija uzroka...znaci, stanje alergije + diskretna devijacija i eto problema.
Koje kapi konkretno koristis ?
Poz
 
pikax:
Banshee,devijacija nazalnog septuma - kriva nosna pregrada...slobodan prevod. :) To i ne mora uopste da se vidi spolja i skoro da ne postoji covak sa idealnom n. pregradom. Potreban je jedan obican orl pregled.
Ako ti je orl lekar potvrdio alergiju ( alerg. probama ) - onda to i jeste..ali, na sta si alergicna ? Jesu li ti rekli ?
Mada, moze biti razlog tvojih smetnji i kombinacija uzroka...znaci, stanje alergije + diskretna devijacija i eto problema.
Koje kapi konkretno koristis ?
Poz
ne znam.nije mi rekla.samo mi je rekla da sam verovatno alergicna :?
pretpostvaljam da bih za to trebalo da idem kod orl onda.
elem,ja sam ranije kao bas bas mala (oko 4-5) godina bila alergicna na polen valjda,ali na ono jesenje...pa sam tad slinavila,balavila,kijala,i imala cak i neku alergiju po ledjima od toga.ali to je proslo sa ranim detinjstvom i od tada nista,a ovo traje vec nekoliko godina onako cas bolje cas gore....i tacno znam kad mi se zapusi nos od prehlade,a kada je ovo uobicajeno,drugaciji je osecaj...
ovako dok sedim mogu kao da disem kroz nos,ali osecam kao da mi protok vazduha nije potpun...ali cim predjem u vertikalan polozaj postane jos gore...nekad se skroz zapusi,nekad samo delimicno,a cim ustanem bude bolje i nos se opet otpusi :shock: mislim do sad sam se navikla da disam na usta kad spavam,ali mi je neprijatno.i nekad me boli glava,tj iznad nosa,sinusi valjda? :? inace ne znam da li je bitno za celu ovu pricu,ali ceo sistem uho-grlo-nos mi je prilicno slabasan....imala sam bas opaku infekciju spoljasnjeg i srednjeg uha (i to oba ) negde sa 13 godina,imala visoku temperaturu,pila antibiotike,nos skroz zapusen,i grlo oteceno,a nisam pride mogla ni da cujem,bila sam nagluva nedelju dana i od tada sam mnogo cesce bolesna,lako mi se upali grlo,usi su mi bas osetljive na spoljasnju temperaturu,nos da ne spominjem i tako....:?

_ducky__by_gadgetsguru-1.png
 
belcici:
Imam 20 godina, ne pusim, ne pijem, ne bolujem ni od cega.Vec duze vreme (oko mesec dana) budim se nocu 3-4 puta, znaci na svaka 2-3 sata zbog osecaja suvoce u ustima. I svaki put su mi usta toliko suva da mi se jezik lepi za nepce. Popijem gutljaj-dva vode i nastavim da spavam, ali mi je to stvarno veliki problem. Preko dana nemam suva usta, pijem dosta vode i stvarno mi nije jasno sta se desava. Ranije kad sam zivela u stanu sa centralnim grejanjem mislila sam da je od toga, a i tad nije bilo toliko strasno, budila sam se samo jednom i to ne svake noci. Sada sam u stanu sa plinom, nocna temperatura je 21 stepen i mislim da to nije uzrok mojih tegoba. Da li neko mozda zna sta je u pitanju?Hvala unapred
Da li si bila kod doktora,kakvi su nalazi ???
 
Doktorka mi je na bolovanju tako da nema ko da mi pogleda rezultat, ali ja bih rekla da je dobra, jer samo kod #LYM: 3.9 stoji H, sto verovatno znaci da je povecano, jer su granicne vrednosti 1.2-3.2. Ali mislim da to nije neko veliko povecanje, sta znam.Sta je to LYM uopste? A ima i LYM# pre toga i to je 43.9%. Sve ostalo je u granicama.
 

Back
Top