bulimija

belenoci

Početnik
Poruka
4
Znam da je tema vec bila, procitala sam sve sto je pisalo ).Ali teme su stare i plasila sam se da ako budem pisala tamo, necu dobiti odgovor.
Bulimija. Vec 10 godina. Isto toliko otprilike kod psihijatra.2 pokusaja samoubistava. Uspela sam da prestanem jednom na nekoliko meseci i opet se sve vratilo. Tada sam pila fluniril(ili tako nekako ) i bromazepam. Danas, posle 10 godina intezitet bulimije je daleko manji, nije to vise ono opsesivno prejedanje po nekoliko puta na dan. I depresija je nesto sa cime umem da se izborim. Ali i jedno i drugo su i dalje prisutni. I sto je najgore, ako povracam depresija udari svom jacinom, ako nisam TO radila 10ak dana, odmah se osecam bolje. Ali ipak, ne prestajem. stalno mi je u glavi misao "jednom narkoman, uvek narkoman".
Znam da su moji problemi psihicke prirode, tolike godine kod razoraznih psihijatara nisu bile bas sasvim uzalud. Uspela sam da bar u svojoj glavi imam sredjen odnos sa roditeljima.Da zavrsim fax, da se udam. Ali i dalje sam bulimicarka :-((.
Sada ne mogu da idem kod psihijatra, nisam u Srbiji i jezik mi je velika barijera.
A i cini mi se cemu psihijatar ponovo, da hoces da prestanes, ti bi to uradila. Ali ne , ti neces da prestanes. Tako ces i umreti.
Skoro sam imala bolove u zeludcu , bila sam sigurna da je zeludac poceo da izlazi na gore iz svog polozaja i uplasila sam se i nisam povracala 2 nedelje. I cim je bol prosla, opet sam pocela.
Da li se neko zaista izlecio od dugogodisnje bulimije i kako?
Hvala na svim odgovorima.
Unapred zahvalna
 
naravno da ima... uvek ima pozitivnih primera.. kao i negativnih.....
necju da navodim sad..... no preporuchila bih ti da nastavish sa terapijom..... ochigledno da ne mozhesh sama da se izborish..... upishi se na neke qrseve jezika i savladaj isti.... to svakako morash uraditi.... a ovo cje ti samo pomocji da nauchish kako da express yourself.... jbg ne mogu opet da se setim.....
elem.... karakter je presudan tu..... mozhesh sve shto hocjesh.... ako zaista hocjesh.... da se vako slikovito izrazim.....
 

Back
Top