Dijeta

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

nada.r

Obećava
Poruka
90
I... znam, znam... reci ce te mi: najbolje ti je da ne jedes tijesto, masno, slatkise i ne posle sest... ili pak: smanji obroke, jedi vise puta dnevno, ali ne posle sest...
... pa znas kako, najbolje ti je da ti doktor prepise dijetu... bla, bla, bla...


znam ja sve to, ali... ili jedem ili ne jedem, sredine nema :) znam da nije zdravo, ali samo drzanjem prave dijete mogu postići zeljene rezultate, a kako ce se odraziti na zdravlje... vidjecemo ;)


Jel ima neko od vas neku efikasnu, isprobanu (sigurnu- da utvrdim hehe) dijetu?
 
nada.r:
I... znam, znam... reci ce te mi: najbolje ti je da ne jedes tijesto, masno, slatkise i ne posle sest... ili pak: smanji obroke, jedi vise puta dnevno, ali ne posle sest...
... pa znas kako, najbolje ti je da ti doktor prepise dijetu... bla, bla, bla...


znam ja sve to, ali... ili jedem ili ne jedem, sredine nema :) znam da nije zdravo, ali samo drzanjem prave dijete mogu postići zeljene rezultate, a kako ce se odraziti na zdravlje... vidjecemo ;)


Jel ima neko od vas neku efikasnu, isprobanu (sigurnu- da utvrdim hehe) dijetu?


Iskreno smrsala sam 10 kila onda kad sam najmanje ocekivala. Pre toga mi naravno nijedna dijeta nije pomogla. Smrsala sam od nerviranja oko ispita. Moj predlog ti je ...da jedes musli ujutru umesto dorucka sa jogurtom...i do rucka nista...Ne izbacuj nista iz ishrane, samo smanji obroke.

E kad bi mogla da mi bacis koje kilo, ja hocu da se ugojim... :lol:
 
nada.r:
i ja se nerviram oko ispita hehhe :) al' sto se vise nerviram, sve vise jedem... :D

I ja sam tako reagovala dok se pre 2 godine nisam suocila sa mehanikom...koja mi je odnela 10 kila za malo vise od mesec dana... :)

Ali dobro je ..jednio sto sam zadrzala tezinu...sad cak trebam da nabacim par kila... :)
 
Pa čuj, prepusti se svom milom telu. Ja ne mogu da jedem posle menst. dve nedelje ništa, posle toga bih pojela kravu. Ide pražnjenje, pa punjenje :shock:
Samo nemoj da jedeš jer ti je dosadno :?
 
Nado, ako izgledaš i sada kao u profilu (a izgledaš zaista prelepo), po mom skromnom mišljenju, nije ti potrebna dijeta nego vežbanje. Dakle, svako veče, od recimo 19 h vežbaš aerobne vežbe oko 45 min i desetak min istezanja, nemoj da te mrzi, ubrzo ćeš primetiti kako se mnogo bolje osećaš, smanjuje se i želja za hranom, samo nemoj da preforsiraš, drži puls u granicama od (220-broj tvojih godina)x 0,6 do
(220-broj tvojih godina)x 0,8. U tom opsegu se postiže efekat mršavljenja. Meni odgovara da vežbam oko 19 h, jer poslednji put jedem u 17, posle vežbanja mi ne pada na pamet da jedem, a da ne vežbam, jela bih k'o prasence. Dakle, izbegnem večeru koja mi je inače veliki problem, ali zato doručak ne propuštam! Pozz, i ne sekiraj se, MOŽEŠ vrlo efikasno da se izboriš sa tim!
 
Pa, ti najvise 5 kg treba da smrsas. A i 2-3 su dovoljna.
Na pocetku, kao, treba da odgovoris sebi na dva pitanja: Zasto SADA jedem? (Gladna, ljuta, nervozna, dosadno mi?) drugo je: Zasto zelim da smrsam? (Kazu da je pogresno ono "zelim da budem vitkija i lepsa", nego treba, otprilike, ovako - "zelim da volim sebe, da budem zadovoljna sobom")
Sledece je:
1) nadji dijetu sa ogranicenim brojem kalorija, negde oko 1300-1500. dobro izbalansiranu, (sto znaci da su zastupljene sve vrste namirnica) Ja imam takvu, bez nekih "divljanja" kao losos sa suvim sljivama isl, nego normalna, za prosecnu, normalnu zenu,
2) Obavezno jedi 5 obroka, u isto vreme (dorucak npr u 9, uzina u 12, rucak u 14, uzina u 16, vecera u 18, ili 19sati. Nista posle toga! )Pomislices da u stvari ceo dan zvaces...Ali, u tome je stvar! U pocetku je malo tesko, ali naviknes stomacic da se ne buni ,nikad nisi zaista GLADNA, a zeludac se smanjuje, ne moras da ga natrpavas. Obaveznao zapisuj sta si popapala. (napravi tabelu, pa pisi, ne preskaci obroke)
3) Setaj pola sata, sat dnevno, ujutru se malo gimnasticiraj..
4) Prve dve nedelje nemoj da stajes na vagu, ni slucajno! Tek posle dve nedelje salce zaista pocinje da se topi. Budi strpljiva, idealno je da se gubi od 250 do 500 gr nedeljno. A za te dve nedelje organizam se vec spustio na nizi broj obrtaja (videses kako ti je malo potrebno da budes sita). I sad nastavi do zeljene tezine.
5) Ovo je SMRTNO vazno! :) Da ne bi bilo jo-jo efekta! Posto je dijeta zavrsena, tj. "zadovoljna si sobom i volis sebe" pocinjes da jedes samo 200-300 kalorija vise dnevno. Najveca je greska sto u organizam kome je sada potrebna manja kolicina kalorija utrpavas klopu jer to odlazi u rezervu zvanu SALO. Ako uglavnom sedis, dovoljno ti je 1800 kalorija. Ne umires od gladi, nisi ugrozena avitaminozom, nisi onemocala, sve funkcionise u najboljem redu. I, to ne znaci da nikad vise neces pojesti komadesku torte. Pojesces, samo tog dana ces vecerati jogurt. I bice ti sasvim dovoljno.
Ja sam ti ziv primer toga, jedino sto mi je trebala samodisciplina da od teoreticarke postanem (konacno!) uspesna prakticarka.
Em sam vitka i lepa, sto mi nije vazno, nego sam i zadovoljna sobom, a o tome koliko sam u plusu u lovi koju ne trosim na sirenje zeludca, da ti i ne pisem...

pliziram gazdaricu da ne zatvara ovu temu, "ona dijeta" ujedinjenih nacija je za trijes kila, a i moras da posedis dan-dva u iscitavanju dok nadjes sta te zanima (recimo, samo 3 kile dole).
 
nada.r:
67kg :) 173m Jedem sve pred sobom... pa :) ne bas sve, sve :)
hm,mozda imas teske kosti jer nas slici stvarno izgledas da si prilicno mrsava...makar ti ruke i lice tako izgledaju,tako da mi je cudno da imas toliko kila na tu visinu...tako da mi se cini ili da imas teske kosti ili da se gojis u dupetu i nogama,sto se nikako ne moze videti na slici.
ako je ovaj drugi slucaj,onda u svakom slucaju,uz korigovanje ishrane trebalo bi obavezno da se bavis vezbama za oblikovanje tog dela tela,to se raspitaj negde sta da radis...sama dijeta ce ti mozda skinuti koje kilo,ali pravi dugotrajniji rezultati ce doci tek uz vezbe,pogotovo ako si sklona gojuenju na odredjenim mestima...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top