DSS sekta

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

serb_pagan

Domaćin
Banovan
Poruka
4.442
MILUTIN PETROVIĆ
Sekta



Od izloženih ostalo je još da obradimo i DSS. U njihovoj reklami kadar Koštunice izgleda tako što on stoji za govornicom i čita sa papira. Čovek čita neke osnovne poruke o životu. To je slika od koje treba da se uzvikne "Živela Srbija". Tako je!!! Ži… čekaj da vidim šta piše... a da ... Živela Srbija!

Ako su radikali žarište bolesti, zagnojeni organ, gangrena ove zemlje, onda je DSS dijagnoza duševnog stanja Srbije. Deesesovci su ogledalo naše duševne bolesti. Neke endemski specificne, depresivne podvojenosti ličnosti. Ako maligni šešeljizam razjeda tkivo naroda, onda je DSS ona crta samodestruktivnog karaktera koja umesto da leči počinje da se samoobmanjuje i utapa u alkoholizam ili neku još strašniju samoubilačku anksioznost.

Deesesovci ulažu ogroman i veoma vidljiv napor da izgledaju kao ljudi potpuno ubedjeni da su pametni i mudri. Poput licnosti sa ozbiljnim psihičkim smetnjama, oni su sigurni da je sa njima sve uredu. Misle da su umni i da je put kojim idu umeren, srednji, realan. Svi ostali su ekstremisti. Mudro je biti uzdržan i spor, pametan si kada tvoji stavovi neodredjeni i uopšteni. Mister Čens, to je njihov svetac. Sumanuti baštovan koji sa daljincem u ruci otkriva stvarni svet, tako izgleda i njihov veliki vodja, njihov dobri i pametni doktor Koštunica. Društvo oko njega je nepogrešivo sastavljeno od likova koje deca u školi jednostavno zovu - bolidi.

Pokušaj zauzimanja takve zen pozicije DSS-a sastoji se u ulaganju truda da obmanjuju zapad i demokratski orjentisan narod kako sa njima dele iste vrednosti, ali da zbog pragmatičnih razloga ("Srbija je eto takva kakva je - ko ne razume Guču itd") moraju da malo igraju kolce sa nacoškim i srbomanijačkim snagama. Sa druge strane oni namiguju svakom primitivcu i ludaku u Srbiji, Rusiji i ostatku Turkedžistanskog sveta, i jasno mu stavlju do znanja da rade za njihovu stvar, ali moraju da se prave da su kaobajagi demokrati i da su za vrednosti te odvratne globalističke zavere. Sa trece strane oni sebi šapucu da je to što rade mudrost, da kamičak u cipeli koji ih žulja ustvari ne postoji. Ne, nema protivurecnosti u tome u cemu ucestvujem, ne ja nisam pokvareno djubre, ja sam jedini pametan, a ne oni ekstremisti kojima se vidi žar u očima, koji zaista misle ono što govore. Ekstremisti ne znaju veliku tajnu depresivaca - Um je ustvari lukavstvo, logika je logaritam licemerja, formula vezivanja gordijevog čvora.

U toj trostrukoj podeljenosti sopstvene ličnosti, ta sekta bolida, višestruko vredja svet oko sebe. Buduci da sebe tretiraju kao budale, oni dozvoljavaju sebi da i sve oko sebe smatraju budalama. Da li je moguce ozdraviti hraneci malo gnoj pa malo leukocite? Da li oni stvarno misle da mogu i žrtve i ubice da prevedu žedne preko vode? Onaj koji stoji "u sredini" svega, čak i u sredini svoje sopstvene neiskrenosti, on formalno stoji i na sredini istine o ubicama i ubijenima, a to suštinski znači biti na strani ubica. Zato je bez obzira na formalnu simetričnost pozicije, njihovo stvarno mesto uz primitivizam i šešeljevsko nazadnaštvo. Učinak takvog "stojanja" je stajanje Srbije, stajanje u blatu, u zbegovima, u rovovima, karantinu tifusa i kuge, u paklenom mamurluku srpskog "narodnjaštva". Upravo takve kvazi elite sa narodjnačkom političkom logikom su nas i uvele u sve prevrate, kraljoubistva, ratove, lažna bratstva i istinite bratoubilačke ratove.

Oni u DSS-u voli da za sebe kažu da su "i srpska i demokratska stranka". E pa nisu, oni nisu ni srpska ni demokratska ni stranka. Oni su kontrademokratska olinjalosrpska sekta, KOS. (Ta tri slova inače pružaju i mnogo jednostavnije objašnjenje svega vezanog za Koštunicu i društvo iz coška. Mnogo jednostavnije a podjednako tačno...)

Svet nije stvoren tako da se može stajati na sredini i beskrajno vagati. Ta njihova ljubljena centralna pozicija je potpuna apstrakcija koja ima realne posledice - dugo i mučno umiranje u bolovima laži i samoobmane.

Ali ne treba da zavara njihova očigledna mlohavost i omlitavelost. Depresija je opasna bolest i zato je Koštunica je opasan protivnik. Masku beskičmenjaka odaju oni tikovi sa rukama. Ogromna je tu anksioznost i nepopustljivost. Taj nece otici bez strašne borbe. Mislim da su on i oni kojima je okružen spremni na sve zamislive podlosti samo da na kraju ne osvane njihova jedina nočna mora. U njihovoj bolesnoj, sektaškoj psihi postoji samo jedana borba. To je borba sa Zoranom Djindjicem. Koštunica ce biti spreman na sve samo da se stvari ne završe tako da je Zoran pobedio. Koštunica uopšte nije loš "mačevalac" i on zna da je njegova pobeda nad Zoranom samo trenutna. Na terenu taktike on je svojom izdajom uspeo da ubije Zorana, ali strateški je time prešao na stranu na kojoj mora izgubiti. On to zna i pakost mu vri u venama. Zoran je ubijen fizički, ali bitka koju je on vodio ce biti sigurno dobijena. Voja ce tu pobedu pokušati da odloži na svaki način. Nece se libiti ni stvaranja državnih kriza, ni ponovnih političkih ubistava, ni nekog novog malog rata na severu Kosova, spaljivanja džamija ili nekih drugih neprijateljskih zgrada po Beogradu, ništa mu nece biti sveto u patološkom pokušaju da izbegne mač sudbine koji je krenuo ka njemu u trenutku kada je izdao peti oktobar.

Oni zaista izgledaju kao sekta sastavljena od smotanih štrebera i bolida, ali anksioznost i neiskrenost koja u tim sumanutim likovima tinja je veoma velika i može ih pretvoriti u opasne zlikovce.

Pošto lažu, a provaljeni su od svih strana, oni nece dobro proci na izborima, ali ih se treba čuvati posle. Razna sranja koja mogu slediti posle 21. januara mogu biti inicirana iz deesesovske gubitničke pozicije.
 
serb_pagan:
MILUTIN PETROVIĆ
Sekta



Od izloženih ostalo je još da obradimo i DSS. U njihovoj reklami kadar Koštunice izgleda tako što on stoji za govornicom i čita sa papira. Čovek čita neke osnovne poruke o životu. To je slika od koje treba da se uzvikne "Živela Srbija". Tako je!!! Ži… čekaj da vidim šta piše... a da ... Živela Srbija!

Ako su radikali žarište bolesti, zagnojeni organ, gangrena ove zemlje, onda je DSS dijagnoza duševnog stanja Srbije. Deesesovci su ogledalo naše duševne bolesti. Neke endemski specificne, depresivne podvojenosti ličnosti. Ako maligni šešeljizam razjeda tkivo naroda, onda je DSS ona crta samodestruktivnog karaktera koja umesto da leči počinje da se samoobmanjuje i utapa u alkoholizam ili neku još strašniju samoubilačku anksioznost.


Govor ljubavi, ebote... Zamislite da se neko ko se ikad ocesao u prolazu o Tomu Nikolica ili Vojislava Kostunicu, slicnim vokabularom izrazi o nekome iz Milutinovog kontigenta. Pa vec iste veceri bi pala NVO-fatva, sa sve direktnim prenosom Brankice Stankovic, NUNS bi stampao wanted dead or alive-poternice, a Ceku bi porucio da mu niko ne dira demokrate u Srbiji... Polusvet, lepo rece gos'n Vladeta.

Milutin? Tuga. Eto vam, deco, primera da treba biti uporan u poslu koji odaberete. Inace vam se desi da, posto ne radite ono sto volite (u ovom slucaju, filmove) zavrsite kao cika-Milutin... sredovecni, zaboravljeni, i interesantni iskljucivo kao mecka u okviru freak show-a jedne neonacisticke organizacije.
 
Ko ne razume Guchu, Ne razume Srbiju :evil: :roll:
guca01.jpg
 
Ne slušaju svi Vagnera. Pa nemojte tako osuđivati ljude zbog pijančenja...
Ko voli Guču, tamo ide, ko voli Exit tamo ide, ko voli nešto treće ide opet tamo.
Zamisli da smo svi isti, pa gde bi nam bio kraj, ili bi radikali ili Čeda imao 99.99% :grin: :grin:
 
To je bila dublja poruka filatelista..........
Nemam ja nishta protiv njih oni imaju protiv otvaranja Srbije......Tachnije Kako je jednom bilo napisano u Blicu:''Evropa ,Ako Bas Mora'':mrgreen:
 
Sunchaser:
Milutin? Tuga. Eto vam, deco, primera da treba biti uporan u poslu koji odaberete. Inace vam se desi da, posto ne radite ono sto volite (u ovom slucaju, filmove) zavrsite kao cika-Milutin... sredovecni, zaboravljeni, i interesantni iskljucivo kao mecka u okviru freak show-a jedne neonacisticke organizacije.
uvek izvuches neke jeftine tracheve,sam text je genijalan,ali ipak,diskreditacija licnosti pisca je ono chime se vi najradije bavite...
 
goxy:
To je bila dublja poruka filatelista..........
Nemam ja nishta protiv njih oni imaju protiv otvaranja Srbije......Tachnije Kako je jednom bilo napisano u Blicu:''Evropa ,Ako Bas Mora'':mrgreen:
Hajde da se kladimo da ima i pristalica "demokratskih" stranka koji idu u Guču, slušaju Cecurinu :-? i tome slično. Srbi nisu nikad baš držali do neke sad nam nametnute kulture. Srbin ima svoj stil i drži do njega. Ne verujem ni da svi Austrijanci idu na "hor bečkih dečaka"
Ja Guču niti volim niti želim da idem, ali ko voli, neka izvoli.
A Evropa, pa to je neizbežno, od nas ne zavisi :lol:
 
serb_pagan:
uvek izvuches neke jeftine tracheve,sam text je genijalan,ali ipak,diskreditacija licnosti pisca je ono chime se vi najradije bavite...


Jeftini tracevi? Nabroj mi njegove filmove, i reci koliko ima godina. I ne pricaj kojesta, ja coveka ne poznajem, i nisam ovde pisao gluposti tipa "Djole tuce zenu", ili "Vlada mnogo pije, videla ga moja tetka kako lezi pijan ispred haustora". Samo izvodim logican zakljucak, na osnovu nekih emisija gde sam ga gledao, i na osnovu gorecitirane bljuvotine; lik ne snima filmove, i onda je postepeno dosao do zakljucka da nije u pitanju njegova produkcijska nesposobnost/lenjost (a jos ranije sam napisao da nije ni nezanimljiv ni netalentovan kao reziser), nego da je, naravno, kriva Srbija. I stvarno me sramota kad slusam njegova trabunjanja "ja sam procitao mnogo knjiga, i narod treba da slusa sta govorim", "u ovoj zemlji niko nista nije mislio, mozak je bio u Moskvi" (gde on zivi, u Estoniji 1971?), i slicno. Ne razumem kako ti nije jasno da ovim smecem koje postujete ti, Masan i ekipa (a sve su vredjanja i bljuvotine, ovo Milutinovo nije ni nivo Lukovica iz najustajalije faze), samo predstavljate svoju opciju kao utociste genocidnih umobolnika.
 
goxy:
Naravno da ima......Pa i Tadic je bio, ali i tad se pokazalo da je sastav ljudi tamo ko na Ravnoj Gori pa su ga izvredjali

Pa neće ga svako voleti, što Toma nije otišao na Exit? Prošao bi još gore.
Kritika je važna da bi svako bio bolji. Ovakve teme kao neka stranka je sekta, narkomanska , soroševska, fašistička... To su gluposti i preterivanja.
 
goxy:
Tomi dlaka s glave ne bi falila......Pre svega ne bi ga ni prepoznali.....Koshtunije je mogao i da otvori exit bez frke .....
Otkud znaš, pa ni Tadiću se ništa nije desilo. Ja nemam taj civilizacijski problem da delim neku sredinu, mesto, prostor i vreme sa nekim neistomišljenikom. To što je neko urlao i psovao majku Tadiću u Guči govori o tome koji je to radio. STOKA. Sad ako je on ispao "baja" međ svojim alkosima u društvu,jadan i primitivan bod za njega, ali ništa više. Guča nije ni on, ni Tadić.
 
serb_pagan:
mi ne mozemo da budemo sekta,jer stavovi nase partije jesu stavovi zapadne civilizacije...za razliku od dss-a,cije stavove samo njihovi sledbenici razumeju...


A znaci stavovi zapadne civilizacije su zabranjivanje i proterivanje politickih protivnika, delenje drzave i naroda, krsenje ustava i sl.
Mozda jednog dela zapadne civilizacije i to pre 50-tak godina :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top