pitanje za dijasporce

bellarada

Početnik
Poruka
3
Nalazim se u vrlo delikatnoj situaciji, po molim sve koji znaju bilo sta o ovome da mi odgovore. Zivim u Americi, muz mi je njihov drzavljanin, stigla sam ovde prosle godine i dobila (uslovnu) zelenu kartu koja vazi 2god i pre isteka druge godine mora biti produzena.To ce biti tek u jesen sledece god. a razlog za dobijanje ove karte ja da nismo bili u braku 2god u vreme kad sam podnela zahtev za vizu.
U medjuvremenu zajednicki zivot je postao nepodnosljiv, maltretiranje je svakodnevica jer zna da nemam kud nazad.
Da li bih izgubila pravo da ostanem u zemlji ako bih se sada razvela?
Molim sve koji znaju bilo kakvu informaciju da mi jave
Pozz
 
nisam baš kompetentna da pričam,
ali u evropi je tako, zna se koliko moraš biti u braku i to su pravila.
jer ti si tu zbog njega, jel, a ne zbog papira?
možda da odeš u socijalno i da se posavetuješ,
bar tamo ima takvih službi...
mada, znaju se pravila!
nećeš brak? idi kući:(
ali izdrži još malo.jeste užasno, ali probaj da izdržiš.
jel radiš? imate li dece?
ako imate dece možda ti i dozvole da ostaneš u usa, bez braka?
 
bellarada:
Nalazim se u vrlo delikatnoj situaciji, po molim sve koji znaju bilo sta o ovome da mi odgovore. Zivim u Americi, muz mi je njihov drzavljanin, stigla sam ovde prosle godine i dobila (uslovnu) zelenu kartu koja vazi 2god i pre isteka druge godine mora biti produzena.To ce biti tek u jesen sledece god. a razlog za dobijanje ove karte ja da nismo bili u braku 2god u vreme kad sam podnela zahtev za vizu.
U medjuvremenu zajednicki zivot je postao nepodnosljiv, maltretiranje je svakodnevica jer zna da nemam kud nazad.
Da li bih izgubila pravo da ostanem u zemlji ako bih se sada razvela?
Molim sve koji znaju bilo kakvu informaciju da mi jave
Pozz
oui............
 
qq.... nemam pojma.... mislim da imash neshto vishe o tome na forumu severna amerika....
tamo ima gomila ljudi koji su ovde i koji su sebi sredili ili sredjuju papire....
mis'.... bzvz da sad mi tu neshto nagadjamo.....
mislim da morash biti u braq dok ne dobijesh zvanichnu zelenu kartu.... ti sad imash papir kao ptvrdu valjda... i ne smesh da napustish zemlju 2 god?
koliko je meni poznato morash da chekash na samu kartu.. a i ona ti bez braka vazhi 10 godina ili tako neshto....
posle si opet u problemu.... ne znam kako se tretira zvanichno rastavljenje... jer to ipak nije razvod... a sve to zavisi i od toga u kojoj si drzhavi.... najbolje da ti lepo nazovesh nekog advokata i da pitash..... postoji gomila njih koji se samo time bave....
 
Nemamo decu jer on smatra da je to preskupa investicija, naravno zeleo ih je pre nego sto smo se uzeli.
Posao koji imam nije bas nesto placen, nemam ni zdravstveno! On je bio povredjen u udesu, pa zbog toga pije vrlo jake tablete za bolove, cak me je malo i strah da to mozda ne bi ostavilo posledice na eventualnu trudnocu! Postao je vrlo nervozan i frustriran i sve to iskaljuje na meni.
Udes je imao zbog alkohola, ali ga se nije odrekao posle toga(konzumira ga sa tabletama)!
 
ne znam shta da ti kazhem..... po nasem zakonu, na njega se bash i ne gleda milo... znam da ako ti muzh zavrshi u zatvoru recimo, nikad necjesh dobiti zk....
tj tako sam neshto chula da se desilo nekoj curi.. ona se udala zbog papira....
elem.... muzh ti je s oproshtenjem idiot... mis.. ko josh u americi dozvoljava sebi da ga uhavte za volanom sa flashom?
suludo.....
ja bih ti predlozhila da krenesh u shkolu... to cje ti obezbediti visu i studenti imaju strashne povlastice.. za sve....
a zelena karta... ne znam shta da ti kazhem za to.... najbolje da se konsultujesh s nekim advokatom..... kako znash jezik?
 
Znam jezik dobro ali nemogu naci nikakav bolji posao jer nemam njihovu skolu a ni nekog iskustva jer sam ovde kratko.Ne znam kao da platim skolu jer sva moja plata ide za housepayment i ostale racune jer on ne radi.Nije uhvacen za volanom ovde vec je udes imao kod nas, sada prima vrlo malu pomoc od drzave, dovoljno samo za hranu. Najgore sto je u zadnje vrijeme poceo da ima psihickih problema, a ne zeli strucnu pomoc.Poceo mi kriti dokumente, uplatio zivotno osiguranje na moje ime, potpisao papire umesto mene kad sam ja bila odsutna... Sta god da kazem reakcija je idi nazad u svoju siromasnu zemlju!!!!!
 
bellarada:
Znam jezik dobro ali nemogu naci nikakav bolji posao jer nemam njihovu skolu a ni nekog iskustva jer sam ovde kratko.Ne znam kao da platim skolu jer sva moja plata ide za housepayment i ostale racune jer on ne radi.Nije uhvacen za volanom ovde vec je udes imao kod nas, sada prima vrlo malu pomoc od drzave, dovoljno samo za hranu. Najgore sto je u zadnje vrijeme poceo da ima psihickih problema, a ne zeli strucnu pomoc.Poceo mi kriti dokumente, uplatio zivotno osiguranje na moje ime, potpisao papire umesto mene kad sam ja bila odsutna... Sta god da kazem reakcija je idi nazad u svoju siromasnu zemlju!!!!!
vidi... kao student... ti mozhesh kiriju da platish i $700.... odesh u banq i otvorish rachun kao student - automatski imash manju kamatu.. dobijash povlastice svuda... za sve shto qpish mislim da ako pokazhesh student id imacjesh popust.....
opet ne znam..... ja ne troshim svoje pare i jako sam opushtena s istim.. ne vodim rachuna..... stidim se sad.... al znam da studenti imaju ogromne povlastice ovde.... bitno je da znash jezik.... za shkolu ti je na nekom lokalnom college dovoljno $10000 za godinu.... posebno ako mozhesh da zadrzhish zelenu kartu... onda se tretirash kao drzhavljanin... a u ovoj zemlji mozhesh biti glup ko zhir ali ako nisi lenj nema shanse da ne uspesh.... i mislim da mozhesh da placjash po semestru.. shto znachi mesechno tipa $300 il vecj....
dalje shkola mozhe da ti nadje posao.... ostala s njim ili ne ja ti zaista preporuchujem da krenesh sa shkolom.... u kom si gradu? drzhavi?
 

Back
Top