Da li je potreban zubar?

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Izvin'te za novu temu, suviše sam nervozna da bih sad tražila...
Navukla sam neku prehladu, štagod, počelo je sa upaljenim grlom, kašljem, ali to je prošlo...
Međutim danas, tj. juče počne da mi šeta neki otok, koji je krenuo od sinusa, jbem li ga šta su sinusi ali kontam da je to ono u korenu nosa, tako da me sada boli cela leva strana lica, od glave, preko oka do vilice :?
Bol je prillično sličan zubobolji i mnogo je dosadan, a leva strana lica je blago otekla.
Otišla sam kod doktorke i dala mi je Palitreks, kada sam joj rekla za taj otok pomislila je da nije do nekog zuba... Međutim kako je krenuo taj bol, ja sam stvarno stekla utisak da je do ove prehlade, ili je promaja, ili tako nešto...
Ali sve šestice, tj. preostale tri su mi urnisane, nije nemoguće...
Mene zanima vaše mišljenje, da li bih trebala da odem kod zubara (za moju "sortu ljudi" to je iscimavanje, inače bih odmah otišla), ili je ipak u pitanju ova prehlada?
Naime, ne smeta mi hladan vazduh, nijedan zub me specijalno ne boli, bole me desni i leva strana glave...
Ako ništa, šta da popijem da smanjim bol?
Uzdravlje...
 
Ako su ti urnisani najbitniji zubi u vilici citaj sestice, onda svakako treba da odes kod zubara. Vec imas super razlog. Sto se konkretno otoka tice, ja znam sta je to koren nosa, ali s obzirom da ti nisi ni lekar ni stomatolog nisam siguran sta ti mislis pod korenom nosa :) Da li mislis na ono sto jeste koren nosa ili na nesto drugo. Sve u svemu ako je otok od zuba javlja se bol na zagrizaj (pritisak) , perkusiju (kuckanje) zuba, moze i ne mora da budi nocu.
 
Svakako otidji do zubara, posebno obzirom na to da idu praznici i da ne treba da pustis da u t9om medjuprostoru (ko radi-ko ne radi) dobijes neki pulpitis ili d ati se razbukti nekakav proces ako je u pitanju zub. Ako je samo prehlada - antibiotici i posteda, lezanje i cajevi, i to je to.
 
Reci, Aco, el moguće da te boli glava ako rastu osmice? Jedina osmica koju imam je izašla tamo gde sam izvadila šesticu :?, dobro ne na istom mestu ali kapiraš šta hoću da kažem...
Ovo je neki šetajući bol i već tri dana ne prestaje, nego samo šeta po licu, isključivo sa leve strane...
Antibiotici utiču na prehladu, ali ne na ovaj bol, e da - ne smeta mi promena temperature, naglo pomeranje, ništa, konstantan je i dosadan. A koren nosa, pa nemam pojma, malo levo i desno od mesta gde se, na lobanji, nalaze one rupe za nos :shock: tu sam oduvek zamišljala da su sinusi, mada iskreno nemam pojma ni šta je to...
Ako mi sada izađu osmice smrviće mi zube, ionako nema mesta :? ima svi da se iskrive, joj, ala smara ovaj bol moram malo da qkam :P
 
Sinusi su supljine na lobanji, kao vazdusne komore, i nisu tu gde ti mislis da jesu kao sto ni koren nosa nije tu gde ti mislis da jeste. Ne mogu da verujem da trpis bolove vec danima i da ces nastaviti da ih trpis tokom celih praznika samo zato sto ti je 'smor' da odes kod zubara da ti to neko ljudski pogleda?! :shock:
Svasta.
 
Nije smor. Nego idem kod pedijatra jer studiram, a kod pedijatra se punoletnima naplaćuje što me navodi na samo jednu pomisao - privatnik, a privatnicima još manje verujem, uzgred zadnji put me je neka što je radila u dečijoj ambulanti propisno iskasapila bez potrebe, jednom sam o tome pisala pa ne bih da se ponavljam. Moje iskustvo sa zubarima je kratko ali ubitačno.

Ostaje mi ona stud. poliklinika, kao kontam da tamo ljudi imaju neku stručnost :roll: ali ne znam ni da li, kao NEdomac imam pravo tamo da idem, niti da li imam karton, uostalom praznici su već počeli :roll: nije smor, otišla bih - samo ne znam gde, a da se to održi. Naime, zadnji put mi je jedna popravljala zub, pa otišla negde sutradan, pa je druga odlučiila da ga izvadi, ne volim zubare... Ništa lično, Aco :P
 
Pa ne znam, ondaK vi objasnite gospodi da mi premeste karton. Doduše nisam sigurna da li idem kod dečijeg zubara, ali na tom istom dečijem stoji "obaveštenje za punoletne", whatever. Da li sam i šta prerasla njih ne zanima...
To su čijnenice (mislim, da sam još međ' decom kao izdržavano lice), a da sam neozbiljna za ovog zubara, jesam.
Rizikujem da zvučim kao prolupali komunista, ali - nekada je sve to bilo mnogo bolje organizovano... :?
 
a sto ne bi imala pravo kao nedomac da ides u polikliniku? pa, ja sam bila nedomac...
recimo kad sam ja zavrsila faks, na polikliklinici uzmes svoj karton (tj. potvrdu da nemas otvoren karton) i onda odes sa tim u dom zdravlja u kome zelis da otvoris novi...valjda stvari na tom principu funkcionisu i na drugim mestima...
a secam se i da sam kao 16ogodisnjakinja isla kod ginekologa u svom domu zdravlja i da mi niko nije postavljao pitanje kartona...
 
imas pravo na polikliniku ako si student.
ja se lecim u domu zdravlja na nbg jer sam tu od osnovne skole,ali kad mi je nesto hitno sidjem do poliklinike jer mi je blize i autobus mi staje ispred.

inace lekso,ako nisi vadila umnjake (a ja sam tako shvatila ) vrlo je moguce da ti to pravi problem...ja sam poslednji izvadila u septembru.prva tri sam izvadila kad su tek krenuli da se stvaraju jer sam nosila fiksnu protezu i fizicki moja vilica nije mogla da istrpi tolie zube na jednom mestu a poslednji sam izvadila na svoju inicijativu, jer sam pocela da imam glavobolje sto se meni retko desava,i neki otupeli stalni bol,cak sam dobila i neku temperaturu....inace, ja pametnica ne bih ni shvatila da su to osmice da ona odgore nije krenula da mi gura i pomera sedmicu a ova zbog toga pocela da mi pravi ranu na obrazu...tad sam pipkala malo tu obalst i shvatila da zub samo sto mi nije izasao.imam prilicno kvalitetne zube pa mi je i ovaj bio u jednom komadu i zdrav,a sama operacija je za razliku od prethodne dve trajala celih 5 minuta,i ja sam stvarno prezadovoljna kako je to zavrseno.

elem,ako sumnjas na osmice obavezno sto pre idi kod zubara jer mogu da naprave probleme.moja drugarica je pre mesec dana vadila osmicu bez operacije (kao vadjenje obicnog zuba sa anestezijom) i napatila se ko niko.prvo joj se sve bilo zagnojilo,a zub je izvadjen iz nekoliko delova,a posle je morala da pije antibiotike jer se ispostavilo da ima jos gnoja unutra i jer je imala uzasne bolove i visoku temperaturu.

dakle to moze da se ukomplikuje,nemoj da odlazes,sto pre odes do zubara da vidis sta ti je bice ti bolje,a posebno ako je osmica u pitanju.

inace mene su sad operisali u domu zdravlja u zemunu u silerovoj i stvarno sam zadovoljna.zubarka koja radi na oralnoj hirurgiji je jako pazljiva i nezna i stvarno je sper odradila ovo.prethodne dve operacije su mi radili muskarci,i imam utisak da su zenski zubari bolji za te stvari jer se one vise polazu na tehniku, a ova dvojica su isli na snagu :?

nadam se da sam bila od pomoci. a ako uopste nije osmica u pitanju,izvinjavam se za detaljno spamovanje teme :)
 
Hehhe, joj ali ja ne znam šta je u pitanju. Naime, prvih nekoliko dana me je bolelo lice sa leve strane, ali kao što rekoh, šetajući, podseća na neku upalu, Istovremeno sam imala neku baš gadnu prehladu :) pa sam mislila da je do nje...
Ali sada me konkretno boli jedan zub i postoji mogućnost da je to zato što ga "drobi" osmica, ne nikada nisam vadila umnjake :shock:
Jedan je izašao bez problema, jer je pogurao sedmicu, pa izgleda kao da mi uopšte, sa te strane, ne fali zub, a izvadila sam šesticu sa 12-ak godina :( Ipak, to mi je iskrivilo inače prave zube, a jako su zbijeni što objašnjava...
U svakom slučaju, čim primetim da nešto počne da radi otići ću tamo, definitivno je vreme da sredim te šestice, izgledaju kao da su plombirani a nisu, možete misliti na šta liče :?
I dalje me boli, ali mislim da je najzad prošla upala.
Hvala svima na odgovorima.
 
Lexa:
Izvin'te za novu temu, suviše sam nervozna da bih sad tražila...
Navukla sam neku prehladu, štagod, počelo je sa upaljenim grlom, kašljem, ali to je prošlo...
Međutim danas, tj. juče počne da mi šeta neki otok, koji je krenuo od sinusa, jbem li ga šta su sinusi ali kontam da je to ono u korenu nosa, tako da me sada boli cela leva strana lica, od glave, preko oka do vilice :?
Bol je prillično sličan zubobolji i mnogo je dosadan, a leva strana lica je blago otekla.
Otišla sam kod doktorke i dala mi je Palitreks, kada sam joj rekla za taj otok pomislila je da nije do nekog zuba... Međutim kako je krenuo taj bol, ja sam stvarno stekla utisak da je do ove prehlade, ili je promaja, ili tako nešto...
Ali sve šestice, tj. preostale tri su mi urnisane, nije nemoguće...
Mene zanima vaše mišljenje, da li bih trebala da odem kod zubara (za moju "sortu ljudi" to je iscimavanje, inače bih odmah otišla), ili je ipak u pitanju ova prehlada?
Naime, ne smeta mi hladan vazduh, nijedan zub me specijalno ne boli, bole me desni i leva strana glave...
Ako ništa, šta da popijem da smanjim bol?
Uzdravlje...
meni to mirise na Akutni sinuzitis...Ali ne verujem da jos trpis!!!
P.S.Koja je to sorta ljudi???
 
Lexa:
Nije smor. Nego idem kod pedijatra jer studiram, a kod pedijatra se punoletnima naplaćuje što me navodi na samo jednu pomisao - privatnik, a privatnicima još manje verujem, uzgred zadnji put me je neka što je radila u dečijoj ambulanti propisno iskasapila bez potrebe, jednom sam o tome pisala pa ne bih da se ponavljam. Moje iskustvo sa zubarima je kratko ali ubitačno.

Ostaje mi ona stud. poliklinika, kao kontam da tamo ljudi imaju neku stručnost :roll: ali ne znam ni da li, kao NEdomac imam pravo tamo da idem, niti da li imam karton, uostalom praznici su već počeli :roll: nije smor, otišla bih - samo ne znam gde, a da se to održi. Naime, zadnji put mi je jedna popravljala zub, pa otišla negde sutradan, pa je druga odlučiila da ga izvadi, ne volim zubare... Ništa lično, Aco :P
Dodji na stomatoloski fakultet kod mene svakog dana popodne od 13-18h,osim sredom kada sam prepodne od8h do 13h
 

Back
Top