Pomoc za englesku vizu

Sev20

Početnik
Poruka
4
Pozdrav svima :) Imam neke nedoumice u vezi engleske vize, a iz ambasade samo upucuju na sajt, itd. .
Htela sam da upisem Fakultet u Londonu, ali je skolarina ogromna :shock: Pa, sam razmisljala o tome da apliciram za vizu u kojoj decko poziva svoju devojku da zivi u Engleskoj onoliko koliko je on tamo ( posto bih ja da idem tamo zbog svog decka, koji inace nije drzavljanin srbije) :roll: Molim vas, ako neko zna vise o ovome, neka me posavetuje ;) Jednom recju, volela bih da znam kako da najlakse dobijem englesku vizu... Hvala vam unapred :) Pozz!!!
 
hmm....ne znam bash..koliko ja znam lako je dobiti turisticku i za koliko god ti treba(recimo 2 nedelje) oni ti daju na godinu dana tako sam ja cuo/nacuo.....uglavnom je stvar da je puno lakse dobiti englesku nego shengen vizu...eto ti malo ohrabrenja...znachi trebace ti verovatno samo garantno pismo tvog decka da bash nameravas kod njega da ides,a onaj ko ide onako turisticki dovoljna je valjda samo hotelska rezervacija na uvid,ali opet ponavljam mozda vise nije tako(zbog teroristickih napada su svuda pojacane kontrole).......itd. da ne smaram

p.s.-ja za 1-1.5 godinu nameravam da pocnem studije upravo u londonu pa bi mogla na pm da mi kazes koji si to fax htela i kolika je skolarina,itd.....da bre pomazemo jedan drugog.. :wink: ...pozzzz
 
E, hvala ti puno na odgovoru :) Ja sam cula od vise ljudi da je dobijenje vize najlakse za Englesku, tako da i ti znas da nije toliki problem dobiti je... samo ti trebaju pare, ako nameravas da nesto studiras :|
Ovako, zvala sam British Consul da pitam na koje fakultete mogu da se upisem, jer nasa ambasada prihvata samo nekoliko ( znaci, ne mozes da se upises na bilo koji)! On mi je dao tu listu, imas na sajtu www.educationuk.org , znaci ukucas za koju vrstu faxa si zainteresovan, npr. Pravo, Ekonomija, itd., koliko dugo zelis, i tako videces! Meni je izaslo od prilike 8 fakulteta, usla sam na sajt svih fakulteta, ali su skolarine uzas :shock:
Za internacionalne studente, posebno za one koje nisu iz EU ( kao mi), za Pravo sam ja gledala, su najjeftinije od 7150 funti, pa navise, ali i za druge fakultete nije neka razlika... Ostali su oko 10000 do 12000 funti!!! To je ako prihvatis full- time program, a imas i part- time program, koji je jeftiniji, negde oko 5000 funti! Full- time studije ti traju 3 godine, vecinom, tako da bi part- time trajao 6 godina... zato sam ja odustala od part- time programa :-(
Inace, treba ti da pokazes racun iz banke na kome pokazujes da imas dovoljno novca za skolarinu, i za troskove zivljenja. Oni kazu, da ti za jednu godinu u Londonu treba od 6000 do 12000 funti... zavisi od prohteva :) Takodje bi trebao da polazes, test u British Consul, ali verujem da ti to nije problem :wink:
Ali, sve u svemu ako apliciras, dobijas vizu sigurno... Meni je ovo pricao covek iz Londona... sanse su velike za dobijanje vize, ali ja sam od studiranja odustala samo zbog para, ipak mi je to mnogo! Tako da gledam neki drugi vid vize, i cuh za ovo kao civil- unmerried partners... pa cu videti :)
Ako, ti treba neka informacija u vezi studiranja tamo, pitaj, bas bih volela ako mogu da ti pomognem :wink: Ko, zna mozda uskoro budemo tamo i komsije, hihihi :) Veliki, Pozz...
 
ma znam ja da su skolarine paprene,bez preterivanja i najskuplje(cak i od USA),nego ako kazes da npr. pare nisu problem da li si sigurna da ce te primiti,mislim da li polazes prijemni(ne test engleskog),tj. ako si bio slabiji djak u srednjoj da li ce biti problema naci odgovarajuci koledz,posto sam u jednoj nasoj agenciji cuo da su od 6 prijava(zeljenih skola) primljeni na bar 3 iako "nisu bili briljantni djaci"......sta ti mislis?
a mozda sam samo paranoican jer umisljam da sve britanske skole imaju veoma jake kriterijume,pa jos kad kazes odakle si............ali mislim da nije bas tako,zar ne?ko ima para izgleda,moze (skoro)gde hoce na studije.....
 
Ma, primaju, samo das pare i cao! Prijemni ti ne treba, ti si internacionalni student... Samo, moras da polazes test engleskog, zavisi naravno nivo, koji traze oni, da bi videli da ti mozes da pohadjas nastavu na engleskom jeziku! Ali, ako to polozis i uplatis, nemas frke... sigurno :) Tako, da ako imas kintu, srecan put :) I, nisu bas svi fakulteti, rigorozni! S tim, sto bi ti morao njih da kontaktiras, u vidu mail-a ili da ih zoves, i pitas za garantni list, koji oni treba da ti posalju... Pozzzzzz :)
 
haha,sve je ok i divno i bajno........ali samo sam reko "recimo da pare nisu problem"da bih video od ostaih problema sta ima........ovako.....banka je tu na cosku,a tebi treba samo pistolj ili nesto sto lici na pishtolj.......;-).....a tih 8 faxeva sto si gledala bili su za celu UK ili samo za london???
 
Aloha!
Imam jedno pitanje u vezi vize za Englesku.Hteo bi da posetim priljatelje i treba mi turisticka viza.Bio bih zahvalan ako bi mi neko dao neki opis sta i kako da radim.
E sad mi dolazi kriticnije pitanje:oni imaju coveka ko bi me zapolio.Sta on da radi?Kome sta da posalje da radim legalno?
 
hm..pa..
ne znam koliko ti je pametnoda trazis turisticku,pa posle da menjas u radnu. zeznutije je kad trazis produzetak ili promenu tipa vize iz engleske.
prvo sto je dosta skuplje( na pr studentska viza u engleskoj kosta od 350-500 funti,dok je viza koju vadis iz maticne zemlje samo 145 funti).
druga stvar je sto traje neuporedivo duze,znam ljude koji cekaju po par meseci na odgrovor za vizu.za to vreme ti je pasos kod njih,saljes ga postom,kao i sve ostale dokumetne i u slucaju da imas hitan slucaj i moras da izadjes iz zemlje,zahtev za visu ti se automatski ponistava i moras da apliciras ponovo.naravno i da ponovo platis nadoknadu za vizu. ako apliciras kod nas,odgovor dobijas za par dana. nedelju dana najvise.
turisticku vizu nije tesko dobiti. u sutini treba da ispunis par uslova koji njima daju garanciju da ces se vratiti u zemlju nakon isteka vize.
treba ti pozivno pismo do nekog ko ima ili stalan boravak u uk ili njihovo drzavljansto. u pismu treba da stoji da te oni pozivaju,kopija njihovog pasosa ili\i kopija stranice sa vizom,adresa na kojoj ces biti,njihove kontakt informacije.
ako je pismu navedeno da ce oni snositi troskove tvog boravka,potrebno da je ti posalju i kopije njihovog bank statmenta za poslednjih par meseci.
potrebno je da prikazes odredjenu novcanu svotu na svom racunu,recimo 1000 eura...
naravno,potvrda sa fakulteta ako si student ili radnja knjizica i pismo sa posla ako si zaposlen. da,treba i listing iz nemajine ako si zaposlen.
prijavu popunjavas preko neta,zakazes sastanak u viznom centru( koji se zakazuje veoma brzo,tj u kratkom vremenskom periodu,moguce je zakazati za 2,3 dana.)
predas to sve tamo i cekas par dna da te pozovu da dodjes po pasos:D
jedan savet za turisticku vizu- nemoj navoditi da zelis da ostanes u zemlji 3 meseca,6 mesci.. ti dobijas vizu na 6 meseci,sa neograniceni brojem ulazaka i izlazaka iz zemlje,bez obrzira da li si u aplikaciji naveo da ostajes 5 ili 25 dana.lakse je prikazati da si sposoban za izdrzavanje 15 dana,nego 6 meseci.

a radna viza..
e pa to je mnogo komplikovanije.i mnogo skuplje..
tvoj sponzor-firma koji ti nudi posao, treba da se prijavi u agenciju za legalne sponzore. pre svega,treba da dokazu zasto si im bas ti potreban,a ne neko ko vec zivi tamo.
treba da ti izvade radnu dozvolu,koja je prosle godine kostala oko 900 funti i koju oni placaju pre tvog podnosenja aplikacije za vizu. znaci oni to placaju,a ti da li ces dobiti vizu,pitanje je..
radna viza se dobija po prinicpu bodovanja.
treba ti radna dozvola,ugovor od strane sponzora i pismo za ponudu za posao.
potreban ti je i neki od prizantih sertifikata za engleski jezik.
takodje novcana sredstva.
radna viza kosta oko 20 000 dinara.

e pa srecno:D ako te jos nesto zanima,slobodno pitaj...
 
a radna viza..
e pa to je mnogo komplikovanije.i mnogo skuplje..
tvoj sponzor-firma koji ti nudi posao, treba da se prijavi u agenciju za legalne sponzore. pre svega,treba da dokazu zasto si im bas ti potreban,a ne neko ko vec zivi tamo.
treba da ti izvade radnu dozvolu,koja je prosle godine kostala oko 900 funti i koju oni placaju pre tvog podnosenja aplikacije za vizu. znaci oni to placaju,a ti da li ces dobiti vizu,pitanje je..
radna viza se dobija po prinicpu bodovanja.
treba ti radna dozvola,ugovor od strane sponzora i pismo za ponudu za posao.
potreban ti je i neki od prizantih sertifikata za engleski jezik.
takodje novcana sredstva.
radna viza kosta oko 20 000 dinara
Slična je situacija i za SAD-e jelda :confused:
 
Molim vas ljudi treba mi vasa pomoc.Isla bih turisticki u London,na desetak dana.Znam sta sve treba od dokumenata,dali su mi sve to u konzulatu,ali ja ne znam na koji nacin da zakazem razgovor za vizu,otisla sam na taj sajt koji je naveden ali meni nista nije jasno.Da li neko zna nesto o tome,mnogo bi mi znacilo.Unapred hvala
 
Moras prvo da popunis prijavu na sajtu-online,pa tek onda da zakazes razgovor. taj razgovor ti je ustvari predavanje dokumenata koji idu uz prijavu koju si popunila.
ako ti nije jasno,najbolje da nadjes nekog ko zna engleski,pa da ti pomogne
.sajt je jako dobar,detaljan,prezican... ne znam kako ne mozes da se snadjes,jedino ako ti je jezik prepreka.
 
Ako ti nesto nije jasno, ili ti treba pomoc u vezi dobijanja Engleske vize, slobodno mi se javi na pp.
Procedura ti je simple as cake. Popunish sve neke (bes)potrebne podatke na sajtu... zakazesh predaju dokumenata (to je u airport sitiju na novom beogradu... znaci nije u Ambasadi)... donesesh dokumenta (ja kad sam predavao imao sam preporuku Britanskog Saveta, tako da mi nista nije trebalo), a tebi ce verovatno trebati rezervacija leta i hotela, pozivno pismo, i izvod iz bankovnog racuna da mozes da pokrijes troskove dok si tamo. Sve to kosta 8000, a imash opciju kad ti stigne koverat sa odgovorom da te zovnu telefonom i obaveste kad da preuzmes, da ti posalju sms (sto je 100 dindzi), ili da ti koverat dostavi kurir na adresu, sto trosku za vizu dodaje jos 1000 dinara.
U kovertu pishe da il' si dobio... il' si odbijen. Ja sam bukvalno skakao od srece kad sam video zalepljenu vizu u pasoshu :D :D
Inace, viza se izdaje (ova obicna) na rok do 6 meseci, i multi je.. tako da mozesh da ulazish i izlazish iz UK koliko hocesh puta. :)
 
Poslednja izmena:
Ja imam 17 godina i nisam punoljetan ....Iz Bosne sam ali je sigurno slicna procedura kao i u Srbiji.
Ovaj izvod iz bankovnog racuna ; jel treba da bude moj ili rođakov kojem idem ?
Ja ga inace nemam. (taj izvod).
I kada popunim on-line aplikaciju i dođem tamo. - de mi napisi konkretno sta sve trebam ponijeti u ambasatu na taj dan ...od slike i pasosa pa nadalje :)
Yours sincerely Armin xD
 
Jel mogu da te pitam da mi pomognes,imala sam turisticku vizu na 6 mes za london,i iako sam u aplikaciji navela da cu ostati 7 dana bila sam prvi put 14 a drugi put 40 dana.Viza mi je istekla sad 30.10.da li je problem da apliciram ponovo sada?unapred zahvalna
Gligoric Snezana
 
Ja imam 17 godina i nisam punoljetan ....Iz Bosne sam ali je sigurno slicna procedura kao i u Srbiji.
Ovaj izvod iz bankovnog racuna ; jel treba da bude moj ili rođakov kojem idem ?
Ja ga inace nemam. (taj izvod).
I kada popunim on-line aplikaciju i dođem tamo. - de mi napisi konkretno sta sve trebam ponijeti u ambasatu na taj dan ...od slike i pasosa pa nadalje :)
Yours sincerely Armin xD


Izvod sa racuna bi trebalo da je tvoj... znaci da prikazes da imas novca da se finansiras dok si tamo, da ne padnes na teret vladi. Posto ides kod rodjaka, potrebna je njegova izjava da ce te izdrzavati dok si kod njega, i nemas problema.
Pa kad sve to popunis, moras da odstampas, zaheftujes, i nosis u ambasadu. Nosis i pasos, i sve ostalo sto mislis da moze da ti pomogne da ih ubedis da ces da se vratis: znaci obavezno potvrda da si redovan/vanredan ucenik, rezervacija povratnog leta (u tur. agenciji ti daju ovaj papir), rezervacija smestaja (ili u ovom slucaju adresa na kojoj ces ziveti kod rodjaka), njegova izjava... i to bi trebalo da je to.

Ako ti jos nesto nije jasno, dacu ti moj fcb profil, nema frke :)


Jel mogu da te pitam da mi pomognes,imala sam turisticku vizu na 6 mes za london,i iako sam u aplikaciji navela da cu ostati 7 dana bila sam prvi put 14 a drugi put 40 dana.Viza mi je istekla sad 30.10.da li je problem da apliciram ponovo sada?unapred zahvalna
Gligoric Snezana
Nije :)
Problem bi bio da si ostala 6+ meseci u cugu.

ljudi ja sam predao zahtev za vizu 21 decembra i jos uvek nisam dobio odgovor.ne znam da li nije nekakav problem u pitanju i bojim se da me ne odbiju.sta da radim,da li da zovem nekoga ili sta?
Sanse da se kod njih desi greska (da se zagubi tvoja prijava i sl.) su ravne nuli..
Znaci, ako si predao, odgovor ces sigurno dobiti, bilo pozitivan bilo negativan, samo daj ljudima vremena.
I sam znas da su bili praznici, slave, nova godina, bozic... pa se to vervoatno malo oduzilo.
 
Izvod sa racuna bi trebalo da je tvoj... znaci da prikazes da imas novca da se finansiras dok si tamo, da ne padnes na teret vladi. Posto ides kod rodjaka, potrebna je njegova izjava da ce te izdrzavati dok si kod njega, i nemas problema.
Pa kad sve to popunis, moras da odstampas, zaheftujes, i nosis u ambasadu. Nosis i pasos, i sve ostalo sto mislis da moze da ti pomogne da ih ubedis da ces da se vratis: znaci obavezno potvrda da si redovan/vanredan ucenik, rezervacija povratnog leta (u tur. agenciji ti daju ovaj papir), rezervacija smestaja (ili u ovom slucaju adresa na kojoj ces ziveti kod rodjaka), njegova izjava... i to bi trebalo da je to.

Ја сам тек из твог поста схватио шта њима треба у вези са рачуном и парама на њему... ал` да проверимо, дакле, пошто ја идем туристички, тј. у посету пријатељима ОНИ су ти који требају да ми доставе папире који доказују да имају кеша на рачуну и шта ти ја знам, да би ме, док сам тамо "издржавали"?
Дакле, мој извод текућег рачуна њима уствари ништа не значи?!
 
Ја сам тек из твог поста схватио шта њима треба у вези са рачуном и парама на њему... ал` да проверимо, дакле, пошто ја идем туристички, тј. у посету пријатељима ОНИ су ти који требају да ми доставе папире који доказују да имају кеша на рачуну и шта ти ја знам, да би ме, док сам тамо "издржавали"?
Дакле, мој извод текућег рачуна њима уствари ништа не значи?!

Ako ti na tvom tekucem racunu imas dosta novca da pokrijes troskove boravka tamo, onda ti naravno vredi.
Treba da pokazes da imas novca da pokrijes troskove, posto vecina ljudi iz Srbije nema takav novac, zato se traze izvodi racuna od rodbine, prijatelja, ... iz inostranstva + papir u kojem oni garantuju da ce pokriti tvoje troskove.
 
Pozdrav drugari,
prvi put sam na ovom forumu.Hteo bih da vas prvo sve pozdravim.:worth:
Potrebna mi je i naravno pomoć. treba da apliciram za UK vizu ali imam par nedoumica.Dobijam garantno pismo od prijatelja gde on garantuje za mene i da će obezbediti smeštaj i sve ostalo.Šalje mi i bankovne izvode. Pitanja
Da li je potrebno više od pesto eura na mom bankovnom računu za prijavu na 12 dana i da li ako ja prijavim 12 dana mogu ostati u UK pet meseci u komadu a da prilikom sledeće aplikacije nemam problema.:think:
Pomozite da rešim tu dilemu:dash:
 

Back
Top