Preporucite mi hard disk od modela koje sam nbrojao ....

Inspector

Aktivan član
Poruka
1.372
E ovako sa mojim parama mogu da kupim hard od maksimum 160 GB i to na ovom novogodisnjem popustu ! Nebi se bunio ni da uzmem hard disk od 80 GB ali da mi treje kolko tolko ! Gledao sam neke testove na internetu ali mene zanimaju vasa misljenja iz iskustva !

E ovako prva tri modela izmedju kojih nemogu da se odlucim koji je bolji (kada bi uzimao hard od 80 GB) :

- Samsung HD080HJ 80GB 7k 8MB SATA300
- Western Digital Caviar WD800JS 80GB 7k 8MB SATA150
- Maxtor Diamond Max 10 6V080E0 80GB 7k 8MB SATA300

Druga dva modela kada bi uzimao hard od 120 GB :

- Western Digital Caviar WD1200JB 120GB 7k 8MB
- Maxtor (neznam tacno koji je model)

I za hardove od 160 GB :

- Western Digital Caviar WD1600JS 160GB 7k 8MB SATA300
- Western Digital Caviar WD1600BB 160GB 7k 2MB ATA100
- Hitachi 0A32728 160GB 7k 8MB SATA300

Aj pomagajte recite u svakoj konkurenciji koji najbolji (znaci u prvoj koji je najbolji od ovih koej sam nabrojao u drugoj.....)
 
Nema greške ako se dvoumiš između WD-a i Maxtora, ali samo pod jednim uslovom - da taj maxtor isto kao WD ima 3 god. garancije. U tom slučaju je stvarno teško preporučiti koji od ta dva, najbolje baci novčić i eto odabira i svakako uzmi od 160GB jer je skuplji jedva 15€ od 80GB.
Postoji i stvar oko koje se ne treba mnogo dvoumiti - Seagate sa 5 god. garancije.

Pozdrav.
 
Imam u svom serveru mnoge modele HDD-ova

Maxotr
Hitachi
Segate
Western Digital

Koji god uzmesh bice ti super, samo bezi od MAxtora kao lud!

Dodushe predlazem ti Western Digital jer sa tim hardovima nikada nisam imao problema.
To je bio moj prvi HD koji sam kupio jos dok sam imao Amigu i sada je moj buraz uzeo jedan WD....sa 16 Mb cache-a .......radi SAVRSHENO!
 
meni je na moje oci dok sam coveku vadio podatke crkao moj wd ...
inace ljudi u zadnje vreme donose kolko maxtora tolko wd-a
wd je toliko fuserski odradjen disk, i tek ce da se pokaze koliko je los...
usteda na delovima je ogromna, kvalitet izrade nikakav. i maxtora su hvalili kad se pojavio...
polako videce se ko je ko i sta je sta.
nema tu mnogo razlike svi imaju svoje boljke
 
Na žalost ovde nema pljuvaonice. MNOGO u stvari previše domaćih firmi se bavi 'šverc uvozom' iz Mađarske i to je za svaku osudu ali.... Inače su svi ti brendovi sasvim OK i kao što sam mnogo puta naglasio - gledajte da je poreklo te robe od pravog uvoznika i da ima 3 godine garancije (seagate 5) i da dobijete pisanu garanciju a ne na reč. Tada ćete nadam se podeliti mišljenje da je skroz nebitan brend diska već da radi kako treba.

Pozdrav.
 

Back
Top