Zanimljivi obicaji zivotinja

Zefirra

Iskusan
Poruka
6.123
Posto vi svi volite zivotinje a verovatno neke i imate u kuci...sigurno ste zapazili neke njihove neodoljivo neobicne oblike ponasanja.
Znam da to ljudi vole da pricaju npr''moja macka pije iz cesme'' pa hajde da ovde navodimo takve stvari.Smesne su zanimljive i lepo je citati o tome. :)
 
Moj hrcak svaki dan izlazi iz svoje jazbine,kad cale pije prvu kafu pre polaska na posao.Onda prvo stane ispred njega pa ga gleda,a ako ga cale ignorise onda mu se penje uz nogavicu.
Tako mu dodje sve do ramena,tako da je cale ''prinudjen'' da mu da nesto da jede.Cim to dobije odmah se sjuri dole i odnese u svoju jazbinu.
Jazbina mu je inace jedna staklena tegla koja je u kavezu koji je stalno otvoren,jer ionako moze kad hoce da prodje kroz resetke.On je nju napunio svim i svacim i najvise voli kad mu iscepkam papirne maramice.
Jednom u dve nedelje mu to cistim,i onda ste strasno naljuti i pocne da gundja.Pa kad mu napunim tanjirce sa semenkama i kavez sa piljevinom i maramicama onda po sat vremena sprema kucu i na kraju se lepo ususka i spava.I nema sanse da ga dozoves.
Naravno morali smo kavez da smestimo gde je on hteo jer se stalno uvlacio na donju policu ostave gde smo drzali prazne tegle.I pravio jazbine u tegli.Tako da smo mu stavili teglu u kavez a kavez u policu i sad je jedno zadovoljno hrce :)
 
Мој мачак воли од милоште да загризе ћебе или џемпер који носимо и да почне да "меси" шапама! Или легне на леђа, закачи се предњим шапама за ивицу кревета и онда се тако вуче помоћу шапа. Ма, има он доста тих бисера у понашању, само морам да се сетим.
Е да .... такође воли да "пере" косу мом супругу! То је невероватно, јер никоме то не ради.
 
heh.. kak je smesan ;)
inace, moje kuce uvek ide na spavanje izmedju 11 i pola 12.. i ako su vrata od "njene" sobe zatvorena, laje dok joj neko ne otvori.. neverovatno, nikad nije promasila svoje vreme za spavanje..
a jedno vreme je, kad udje u dnevnu sobu, prvo obidje krug oko fotelje pa tek onda radi sve ostalo.. ne znam sta joj je to znacilo.. sad vise nema fotelje, pa nema sta da obilazi..
 
Meni je inace veoma zanimljivo da posmatram pse lutalice oko zgrade.
Oni su organizovani u copore i rasporedjeni po teritorijama.Zenke obicno imaju slobodan prolaz dok muzjaci koji pokusaju da prodju kroz tudju teritoriju bivaju napadnuti.Iz istog razloga nekad napadaju pse koje setaju vlasnici.
Ukoliko neko kuce nesto nauci korisno ostali ga kopiraju.Npr gledala sam kako prelaze ulicu.Jedan pas prvo pogleda levo pa kad da znak svi u grupi odu do ostrvceta pa onda on pogleda desno pa kad vidi da nema kola svi odu s njim na drugu stranu. :)
Obozavaju da se prikradu slabijem coporu i oteraju ih privremeno s teritorije.Ako je pas mlad i postavi se dobrocudno nakon podrobnog ispitivanja moguce je da bude primljen u copor ili mu se dozvoli prolaz ili ga najure.
Mislim da im je prilicno veselo,a posto ih stanari zgrada redovno hrane ni to im nije neki problem. :)
 
Moja macka Peki je naucila,tj.ja sam je naucila da kaze(mjaukne) "meso"! A sama je naucila da odvrce slavine po kuci, tako ja kad odem negde strepim od poplave. A druga macka Cini, otvara frizider, zatim udje i sedne na policu!Spava na ledjima pokrivena mojim cebetom ali pod uslovom da stavi glavu u moju ruku,ako joj to ne dozvolim u stanju je da me ujede(mamicu joj)!Cini ima trenutke kada trci po kuci pola sata bez prestanka kao ne normalna onda sedne i isplezi jezik kao pas kad se umori i tako dahce...Inace imam 5 maci kada cuju lift u ulazu svih 5 se naguze na vrata ocekivajuci da neko udje(znam da psi to rade)!!! Saki treca maca pre nego sto ide da obavi veliku nuzdu ide po kuci i dere se na sav glas(odvela sam je kod veterinara misleci da nesto nije u redu, ali izgleda da ona voli da ja trcim za njom i cistim). Ma moje mace su lude trebami mi 5 dana da ispisem njihove bisere...
 
E to je i moj macak radio sa sacekivanjem. Posto nas je sve prebrojao u kuci, kad nisu svi kod kuce onda on osluskuje lift i ako se neko uhvati za kvaku onda dotrcava do vrata. Sad to radi malo redje jer smo u medjuvremenu nabavili psa koji dotrcava do vrata i mlati repom tako da se cesto desavalo da izudara macka. :lol: I onda da bi to izbegao macan lepo saceka da onaj ko ulazi udje u dnevnu sobu pa da se pozdravi k'o covek. :lol:
 
Moja pekinezerka najviše voli da sedi na radijatoru (tu ima namešteno ćebence) i da zvera kroz prozor .... jednom prilikom idem ja sa posla i ugledam je .... liči na pravu saksiju na prozoru ... da umreš od smeha kad je ugledaš .... ko neka voštana figura.
 
Ha ha ha ja imam 5 vostanih figura na prozoru, a prozor mi gleda na prometnu ulicu, jednom neka zena dosla na vrata da pita jesu prave macke i odusevila se posle je dolazila svaki dan im donosila vhiskas njima omiljenu hranu!!! Ali neke od mojih vostanih tacnije njih tri su mislile ili sta god da mogu da lete pa su zavrsile tri sprata nize na ulici i to po vise puta...
 
NatasaNatasa:
Moja pekinezerka najviše voli da sedi na radijatoru (tu ima namešteno ćebence) i da zvera kroz prozor .... jednom prilikom idem ja sa posla i ugledam je .... liči na pravu saksiju na prozoru ... da umreš od smeha kad je ugledaš .... ko neka voštana figura.
e da, i moja pekinezerka obozava da zvera kroz prozor.. neke komsije su bile u fazonu - a zasto je stalno drzite u prozoru, zar je ne izvodite napolje.. :lol: svasta.. voli kuce, sta da mu radis... sedi tako i place kad vidi nekog drugara.. al place onako stvarno, u tisini... :lol:
 

Back
Top