Jyotish astrolozi u Beogradu/Srbiji

maliMihailo:
Postovanje, bavi li se neko (duze vreme) Djotishom (vedskom astrologijom) u BG ili Srbiji?

Znate li za nekog?

Hvala, Mihailo.


Najbolji, a rekla bih i jedini pravi đotiš majstori su Indijci. Dolaze u Beograd, u okviru TM centra. Zakazuje se.
Takođe, đotiš majstor sa dozvolom, tj. blagoslovom je i Predrag Kezele iz Osjeka, koji je napisao prvi, pravi udžbenik đotoša.
Zoran Radosavljević iz Novog Sada, takođe. Jednom godišnje dolazi njegov učitelj, Indijac Sanđi i zainteresovanima radi đotiš kartu.
Za detaljnije informacije o e-meil adresama i telefonima, pp
Đotiđ ne treba shvatiti samo kao puko astrološko predviđanje budućnosti, jer to po svojoj suštini i nije.
Za Indijce, đotiš je jedan od puteva u duhovnost, odnosno put ka prosvetljenju.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Jedina osoba koja komptentno radi jyotish je Zoran Radosavljevic iz Novog Sada. On je ranije poducavao neke ljude, ali su oni prilicni amateri. Sada jedino radi uokvoru svog centra SIVE. Sto se tice Sanje Colje, ona nikada nije ucila jyotish. Cak po mojim informacijama joj nije bilo dozvoljeno da uci jyotish kod datih ljudi..
S postovanjem
Joseph K
 
Jedina osoba koja komptentno radi jyotish je Zoran Radosavljevic iz Novog Sada. On je ranije poducavao neke ljude, ali su oni prilicni amateri. Sada jedino radi uokvoru svog centra SIVE. Sto se tice Sanje Colje, ona nikada nije ucila jyotish. Cak po mojim informacijama joj nije bilo dozvoljeno da uci jyotish kod datih ljudi..
S postovanjem
Joseph K


Da, to da njoj nije dozvoljeno da uci jyotish sam i ja cula od vrlo informisane osobe koja je bliska tome ali ili nije dovoljno jaka ili nema dozvolu, blagoslov da radi to za klijente.
 
Pozdrav,
Mislim da ste prilicno neifnormisani. Vecina ljudi je apsolutno nezadovoljna konsultacijama koje su dati Indijci radili iz TM pokreta. Sto se tice Predraga Kezelea, on se apsolutno sam ovlastio, i nema ni ucitelja od kojega je ucio. Takodje vam savetujem da se raspitate o njegovom radu... sve ce vam biti jasno..
Joseph
 
Pozdrav,
Mislim da ste prilicno neifnormisani. Vecina ljudi je apsolutno nezadovoljna konsultacijama koje su dati Indijci radili iz TM pokreta. Sto se tice Predraga Kezelea, on se apsolutno sam ovlastio, i nema ni ucitelja od kojega je ucio. Takodje vam savetujem da se raspitate o njegovom radu... sve ce vam biti jasno..
Joseph

.. da, potrebno je imati paramparu, ili učiteljsko-učeničku liniju ...

Mada, treba imati u vidu da je ovo doba Kali juge i da imamo dostupan veoma mali stepen znanja o Đjotišu, pa stoga treba ohrabriti svako interesovanje osobe da se bavi tako vrednom naukom. Da ne spominjem da je Kali juga doba gde većina gurua pada, ili se ne ponašaju u skladu sa svojim naslovom (npr. jedu meso, piju, puše, ne rade na sebi), tako da je jako teško pronaći zaista čistu liniju.
Mišljenja sam da je najbolje otići direktno u Indiju.
Kažu da riši (đjotiši) Rao još uvek prima posetioce sa zapada.
 
Jedina osoba koja komptentno radi jyotish je Zoran Radosavljevic iz Novog Sada. On je ranije poducavao neke ljude, ali su oni prilicni amateri. Sada jedino radi uokvoru svog centra SIVE. Sto se tice Sanje Colje, ona nikada nije ucila jyotish. Cak po mojim informacijama joj nije bilo dozvoljeno da uci jyotish kod datih ljudi..
S postovanjem
Joseph K

Nije to baš tačno. Zoran Radosavljević jeste najbolji u Srbiji. Nema spora i nema dvoumljenja. Da sad ne idem u detalje, ali takodje i Visti Larsen, koji je isto učenik Sandjaja, po onome što sam čuo redovno dolazi u Srbiju i ima nekoliko učenika koji rade odlično. Visti Larsen je inače autor knjige Jyotisa Fundamentals: My Masters Words. Na googlu možete naći njegov sajt gde uima puno tekstova o djotišu i više o toj njegovoj knjizi.

Ja sticajem okolnosti znam neke ljude koji njih znaju i bili su fascinirani tumačenjem i remedijama koje su dobil od njih. Čak je jedan od njih, Bojan Vidaković iz Novog Sada, isto djotiš Guru u Šri Djaganat tradiciji. Bojan objavljuje tekstove u Astologosu. Znači ti šro tade i predaju djotiš u Novom Sadu su takodje na Djaimini kursu, tako da je malo nekorektno reći da su "prilično amateri". Dakle za djotiš u Srbiji postoje i sajtovi kao što su adipurusha (com), jatavedas (com) što je sajt Bojana Vidakovića ili pak acjuta (com) Mladena Lubure. Dobar sajt, na srpskom je i sajt Branke Larsen brankaastro (com). Branka je odličan astrolog i supruga Visti Larsena koji je jedan od najboljih vedskih astrologa u Evropi. Neki članci su joj na sajtu na srpskom, neki na egnleskom. Recimo, tekst o kletvama i remedijalnim merama koji je dala na srpskom, je po meni jedan od retkih dobrih tekstova o identifikovanju kletvi u natalnoj karti, te korektivnim merama koje se mogu propisati kako bi se kletva uklonila uopšte. Dakle računajući i ono što je napisano i objavljeno na engleskom. Konkretno tekst se nalazi na adresi:

http://brankaastro.com/attachments/059_kletve i remedijalne mere.pdf

Toliko od mene i nadam se da je ovo nekome pomoglo.
 
Pozdrav,
Mislim da ste prilicno neifnormisani. Vecina ljudi je apsolutno nezadovoljna konsultacijama koje su dati Indijci radili iz TM pokreta. Sto se tice Predraga Kezelea, on se apsolutno sam ovlastio, i nema ni ucitelja od kojega je ucio. Takodje vam savetujem da se raspitate o njegovom radu... sve ce vam biti jasno..
Joseph

Mislim da je Kezeleova knjiga u osnovi recikliran TM program djotiša. Kezele i jeste izašao iz TM-a, što bi onda značilo da je učio preko njih, a kako je to kod njih regulisano i kako i da li ide i djotioš parampara sem one Šankačariji parampare stvarno ne znam niti sam ikada mislio da je pristojno da guram nos u to.
 

Back
Top