crknuti HDD

pa koliko ja znam HDD se popravlja uz pomoć određenih softvera, jer ukoliko se on otvori i magnetne ploče dođu u dodir sa spoljašnim svijetom je "ne upotrebljiv", jedino ako se to radi u posebno pripremljenim prostorijama. sad zavisi ako je u kvaru elekrtonika onda ti se isplati nositi u servis jer to mogu zamijeniti, a ako su u pitanju bad sektori onda bih ga i ti mogao popraviti...
 
Ne znam da li je ispaltiva popravka HDD, ukoliko nisu ekstremne velicine, dakle preko 200GB..

Sto se tice softverskog rjesenja i eventualne popravke, to bar nije problem..

Imas www.google.com i napises u pretragu

HDD repair software.. Vjerujem da ces naci dosta programa namjijenjeih za to.. U krajnjem slucaju, moja je preporuka sto se tice softverskog rjesenja, najbolje je naci alat od samog proizvodjaca tvog HDD-a kojeg bi trebalo da ima na stranici proizvodjaca..

Toliko..
 
U ala si pametan decko...

U ovom slucaju se ne radi o izgubljenim podacima, vec o ostecenosti, neispravnosti samog HDD-a..

I ja sam nekad pricao svasta dok nisam naucio, ali na nacin kao ti i nisam..

Poklopi se i cuti, i molim te nemoj ovakve savjete vise da dajes...
 
hehehe :)

Pa decace, ovde je tebi crkla elektronika... I to znas gde mozes da popravis? Ako je Maxtor u pitanju nama je najbliza fabrika u Spaniji :D

A ni ostale marke nisu blizu ;)

U svakom slucaju ne otvaraj HDD! I tesko da ce ti neko popraviti mehaniku harda, mada bi to bilo jako dobra vest ;)
 
ako je hdd fizicki ostecen, nikakav sofvet mu nece pomoci...tacka
ako je ostecena elektronika, to je lako popraviti - nadjes istovetnu i zamenis
ako je ostecena mehanika...e to je malo zajebano....
 
Nikola, posao kojim se bavis je OK, ali nemoj se praviti da si najpametniji vec radi to sto radis onako kako radis.
To sto krpis hardove ne znaci da si pokupio svo znanje sveta i da si superioran u odnosu na clanove koji se time ne bave.
I nemoj mlatiti reklame po forumu, jer ti niko od njih nece platiti onoliko koliko trazis. Ozbiljne firme sigurno ne bi postavljale ovakve teme, vec bi bacile HDD i uzele novi ili trazili kako da oporave podatke.
 
Mene samo interesuje sta tako i toliko vazno moze biti na disku da covjek bude spreman da zrtvuje dosta novca,truda i zivaca da bi to povratio...
Ja smece bacim i kupim drugi (naravno sve vazno i bitno je odavno bekapovano)...
 
@bazuka
Pretpostavljam da imaš bar dve kopije istog backupa i da ih redovno proveravaš.

Ako bilo šta radina računaru postoji mogućnost da zbog otkaza diska budu nedostpni neki bitni podaci. Da li su toliko bitni da je potrebno učiniti sve moguće kako bi se pročitali sa pokvarenog HDD-a, zavisi od podataka i njihovog značaja. Ima situacija gde jeste, jer ih nema ni na jednom backup-u iako se isti radi redovno.
 
Cak sta vise imam diskove u RAID polju 0 , sto znaci da su mi sanse da crknu diskovi duplo vece.
Ali kad bi i crko neki ne bi ga isao popravljat,jer redovno slazem bitne stvari u arhive,sve sto mi moze nestati trajno je operativni sistem i mozda koji save od igrice...
Pozdrav...
 
Saka1:
Sve je to lepo. Samo što nema ni jedna ozbiljna firma kod nas koja radi profesionalno ovaj posao. Mi kao idemo u Evropu, a i oni kao dolaze kod nas.
Vidim da nisi pratio temu. Neko od moderatora je malo brisao pa nisi ni mogao da vidiš odgovore. Inače ima više takvih firmi i pojedinaca koji kvalitetno mogu SVE da poprave ili čak naprave. Na primer u gradiću pejton postoji mala firma (nazvao bi je comp studio) kod koje možeš naručiti PCI ili ISA karticu posebne namene, ili deo za neku robot mašinu itd. Helpdisc inače može da reši ovaj problem.

Pozdrav. I srećna nova godina..
 
Dvostruki:
Imaš više firmi sa dobrim servisom za te stvari, mada sami serviseri to gledaju kao poslić sa strane. Izloži problem pa da ti dam kontakt.

Pozdrav.

P.S.
Sve što ljudi naprave može i da se popravi, mada oni kosooki.....

U ovom odgovoru si ovo odgovorio. Što samo potvrdjuje moj odgovor da kod nas firme nisu visoko profesionalne za taj posao. Već im je to poslić sa strane. Kako si sam rekao.

Dvostruki:
Vidim da nisi pratio temu. Neko od moderatora je malo brisao pa nisi ni mogao da vidiš odgovore. Inače ima više takvih firmi i pojedinaca koji kvalitetno mogu SVE da poprave ili čak naprave. Na primer u gradiću pejton postoji mala firma (nazvao bi je comp studio) kod koje možeš naručiti PCI ili ISA karticu posebne namene, ili deo za neku robot mašinu itd. Helpdisc inače može da reši ovaj problem.

Pozdrav. I srećna nova godina..

Ne razumem kakve sad ima veze ta mala firma u gradiću pejton sa hard-diskovima, koja može da naruči PCI ili ISA karticu posebne namene. Ako misliš da mogu da poprave hard-disk tako što će da naruče da im stigne nova elektronika grdno se varaš. Uostalom ako i nadješ polovnu elektroniku to nije nikakav problem da to sam rešiš. Što bi te recimo u Helpdisc-u koštalo oko 100e da ovo isto urade i skinu podatke. Ljudi nov hard-disk 300GB košta oko 90e gde je tu profesionalnost i logika. Ako grešim tu ste da me ispravite.

Nemoj samo da donosiš zaključke na svoju ruku. Ja imam svoje iskustvo, ti imaš svoje. To što si VIDEO da ja nisam pratio temu si se malo zaj..o. Pratim ja ovakve teme odavno. Ali si izgleda ti taj koji ne prati. Evo ti pa i ti malo isprati prethodne teme:

http://forum.krstarica.com/threads/100668

Pozdrav i sve najbolje
 
Kada se govori o profesionalnosti to pordrazumeva 101% šanse za uspeh za sve klijente i bilo koji kvar. Bez onoga čekamo da stigne, nemožemo da nadjemo..i na kraju ništa. Ili je cifra za
popravku (skidanje podataka) prevelika i li veća od novog takvog hard-diska. Ili ne može da se uradi ništa.

Ne bih želeo da govorim o nekim ličnim iskustvima koja su mnogo, mnogo loša, po pitanju profesionalnosti firmi koje se bave ovim poslom.

Nemoj pogrešno da me shvatiš ne želim da spustim rejting bilo kome, već da kritikujem vaš rad, što bi trebalo da iskoristite da povećate profesionalnost.

Pozdrav
 
Tako je sve si rekao i meni i drugima. Hard-disk nov Maxtor 300GB koštao je u to vreme 90e. A ti si meni tražio da izadješ to veče na teren 250e. E, a kada sam ti ja rekao da nov hard od 300GB košta 90e, i da na pokvarenom nemam dijamante, nego podatke i da ću pre da kupim drugi hard, rekao si mi:

,,Pa onda kupi drugi,,.

Samo da ti kažem da sam isto veče kupio DVA hard diska IZ INATA Maxor-a od 300GB, idalje ih koristim.

Vrlo jednostavno. Mislim da ja nisam ta ovca koju ćeš tako lako da ošišaš.

I još nešto. Povlačim se iz ove priče. Šta sam imao da kažem rekao sam. Ovo je još jedan dokaz vaše neprofesionalnosti da se prepucavate na nekom od foruma na netu sa ljudima koji ne misle kao Vi.

Samo Vi radite svoj posao ovako profesionalno i ŠIŠAJ sve što ti padne pod ruku.

Pozdrav profesionalci
 
Ne mogu da ne odgovorim na ove gluposti. Ponašaš se ko neki klinac u petnaest godina. Svaki ciganin svoga konja hvali. Pa i ti sam sebe. Registruj se pod nekim drugim nikom za početak pa se malo hvali. Ja nisam video da je neko napisao da je imao dobro iskustvo sa tvojom firmom ili tvojih konkurenata.

Prvo nije bilo u pola noći. Već u 18.30h.
Drugo: Sutradan je bilo da je skidanje podataka 100e, i to ako budeš našao drugi hard-disk da prebaciš elektroniku (zar to toliko košta?)
Treće: Nemam nameru da nikog diskreditujem i ne služim se bilo čim osim suve istine.

Rekao bih ti još samo da me više ne stavljaš u usta i da mi se skineš s ku..a.

Popravljaj hard-diskove i šišaj ovčice, a mene zaboravi da postojim.
 

Back
Top