bolji zivot...

bolje je ziveti u:


  • Ukupno glasova
    14
  • Anketa je zatvorena .
У кући, дефинитивно!
Волим двориште, могућност надоградње, што нисам ни са ким "спојена зидовима" .... Јесте веома захтевно, али волим кућу.
 
I jedno i drugo ima svojih prednosti i mana.
Oko kuce ima puno posla....dvoriste , fasada. kada izadjete ne mozete ostaviti balkon ili prozore otvorene ...ovo ono, ali nema komsija kojima mozete smetati, imate dvoriste , kucnog ljubimca tj.dvorisnog ljubimca i ostalo...
A u stanu nema toliko posla , brze se spremi , brze zagrije....mozete ostaviti terasu , prozore otvorene kad izadjete , a opet nemate toliko prostora kao u kuci , nemate dvoriste , imate komsije kojima ne smijete tresti na glavu, lupati, pustati muziku....
Pa sad....odlucite... :cool:
 
Лети у кући, зими у стану!

Лети баштица, цвеће, кафица на вернади....
Зими тоопло и ушушкано у стану....
 
Krtolica:
I jedno i drugo ima svojih prednosti i mana.
Oko kuce ima puno posla....dvoriste , fasada. kada izadjete ne mozete ostaviti balkon ili prozore otvorene ...ovo ono, ali nema komsija kojima mozete smetati, imate dvoriste , kucnog ljubimca tj.dvorisnog ljubimca i ostalo...
A u stanu nema toliko posla , brze se spremi , brze zagrije....mozete ostaviti terasu , prozore otvorene kad izadjete , a opet nemate toliko prostora kao u kuci , nemate dvoriste , imate komsije kojima ne smijete tresti na glavu, lupati, pustati muziku....
Pa sad....odlucite... :cool:
Slazem se potpuno, zivela sam i u kuci i u stanu. Mnoooogo manje posla oko stana, ali dvoriste je dvoriste, rostilj, kotlic, odbojka...
Ma najbolje je ziveti u stanu ali imati vikendicu negde blizu :D
 
U kući uvek...
Imam i kuću i stan, ali kuća je kuća: prostrano dvorište,trava, roštilj...(nadam se i bazenče od sledeće godine, ako nešto ne iskrsne), ogromna dnevna soba.....ma kuća definitivno.
 
Stan, stan, stan, definitivno stan!

Oko kuce ima toliko posla... :roll: kako god okrenes, stan je bolja varianta...odrzavenje kuce nije problem ljudima, gde zena ne radi i ima vremena, da sredjuje...
Gde su oboje zaposleni, rade prekovremeno, imaju decu...je tesko izvodljivo..jedino ako imaju baku i deku, da pomognu..

Plus, da ne racunamo koji su izdatci za odrzavanje kuce...grejanje ( pllin, drva )..itd...
 
Krtolica:
I jedno i drugo ima svojih prednosti i mana.
Oko kuce ima puno posla....dvoriste , fasada. kada izadjete ne mozete ostaviti balkon ili prozore otvorene ...ovo ono, ali nema komsija kojima mozete smetati, imate dvoriste , kucnog ljubimca tj.dvorisnog ljubimca i ostalo...
A u stanu nema toliko posla , brze se spremi , brze zagrije....mozete ostaviti terasu , prozore otvorene kad izadjete , a opet nemate toliko prostora kao u kuci , nemate dvoriste , imate komsije kojima ne smijete tresti na glavu, lupati, pustati muziku....
Pa sad....odlucite... :cool:

Hehe...pa zavisi kakve komsije imas...ja pustam bas glasno muziku, ali ne preterano, da bi nekome smetalo i niko se ne buni...zasto bi nekome tresla na glavu...? Lupamo svi...komsije iznad mene, nemaju tepih i idu obuveni po sobi..kucka i pucka ali meni ne smeta..nije toliko strasno, da bi se nervirala..
I znas ono zivi se cuju.... :)
Volim kad ima ljudi, kad ti neko kaze zdravo, nasmesi se, popricas...Frizerka je iznad mene, komsa koji ima radionicu je par spratova ispod mene, brzo sredimo kola, opet iznad snajderka, koja mi kad zelim uradi ono sto mi treba ( jos i sije odlicno ), pa kuvarica sa kojom izmenim recept ponekad....prodavnica je udaljena par metara, knjizara takodje, park, Ptt mi ispred nosa....

Sve je na dohvat ruke.... :lol: Lokacija ekstra...i jos pogled je jedan A :lol:
 
U stanu. Nisam živeo u stanu, ali kontam otprilike kak je u tim okolnostima. Kontam da je soliter sjajna opcija ako se želiš socijalizovati, čak i ako ti taj posao ne ide valjano. Ja npr. živeći u kući ne poznajem niti prvog komšiju (ok, tu ima malo uticaja i to što nemam o čem s njima da govorim, suviše su primitivni, ne mogu da toliko spustim kriterijum). Stan, dakle, iz tog jednog i presudnog razloga. Sem toga, u većim gradovima je život u kući moguć samo na periferiji. A šta ćeš tamo.
 
Kad bi bilo bolje u stanu bogatasi ne bi kupovali kuce. U velikim gradovima kada zivis u zgradi vrlo cesto ne znas nikoga u zgradi osim mozda komsija sa sprata. Znam vrlo malo ljudi koji se druze sa svojim komsijama i ako se drzuze to se obicno druze sa jednom porodicom...
 
ja sam prodala stan da bih kupila kucu. neuporediva je razlika: ima mnogo vise prostora, znam sve komsije, imam i dvoriste i bastu - sto je super kad imas decu i domace zivotinje. na prolece se rostilja u basti, pa jagode, pa tresnje, pa cvece...imam dve prodavnice na dva minuta hoda, restoran i postu, skolu... sve mi je na navise 200m. buke nema, ne cujem komsije, kroz prozor ne gledam u neciju kuhinju...meni mnogo vise odgovara kuca. mislim da se necu vracati u stanove.
 

Back
Top