Nebojša Jovanović - O zvocanju i ljubavi

Milena_9

Primećen član
Poruka
501
Nebojsa Jovanovic napisao, izdavac " Beoknjiga".
Mislim da nije nekorektno postaviti ovakvu temu, s obzirom da se svi na neki nacin druzimo sa Cika Nesom Zmajem ovde na Knjizevnosti.

Zvocanje sam procitala dok jos Jovanovic nije, u liku i delu Nese Zmaja dosao k nama. Nasmejala me je, raznezila, pojednostavila neke dileme.
Pa kaze : " Potrebno je napraviti KODEKS zvocanja, sta se sme, a sta se ne sme, jer su pravila igre osnov svake igre."
Let us play !
 
Milena_9:
Nebojsa Jovanovic napisao, izdavac " Beoknjiga".
Mislim da nije nekorektno postaviti ovakvu temu, s obzirom da se svi na neki nacin druzimo sa Cika Nesom Zmajem ovde na Knjizevnosti.

Zvocanje sam procitala dok jos Jovanovic nije, u liku i delu Nese Zmaja dosao k nama. Nasmejala me je, raznezila, pojednostavila neke dileme.
Pa kaze : " Potrebno je napraviti KODEKS zvocanja, sta se sme, a sta se ne sme, jer su pravila igre osnov svake igre."
Let us play !

Mene vise interesuje zvocanje nego ljubav....lepo je zvocati...onaj koji zvoca znaci da ima inteligenciju...nije lako bre zvocati....zvoc...o ovom...zvoc o onom....very nice...!!!!!!!!!! :twisted:
 
Milena_9:
A... da li je neko procitao knjigu?

Ej, ja sam je procitala, i bila radosna, i zabavila se. Ne toliko pricom o zvocanju, jer ne zvocam, mada mi je prica bila smesna. Meni se vise dopao drugi deo, o ljubavi, jer nisam jos procitala da je neko opisao ljubav na taj nacin: Ljubav je debela, ondulirana, penje se uz carobni pasulj...sasavo, a duboko i istinito. Knjiga je, naizgled, igrarija, zezanje...a, ustvari je duboko filozofska. Nesto kao dozivljaj crnogorca u avionu: sedis, a letis. Zaintrigiralo me je, pa sam procitala i ostale njegove knjige. Roman Biti Jedno, o tome je tesko cak i pricati. Retke su knjige koje sam procitala vise od dva puta, a tu knjigu...sest puta. Nije bas za plazu...i razbibrigu, i podebela je, ali...Dobro, to nije tema.
 
Joy&fun:
Milena_9:
A... da li je neko procitao knjigu?

Ej, ja sam je procitala, i bila radosna, i zabavila se. Ne toliko pricom o zvocanju, jer ne zvocam, mada mi je prica bila smesna. Meni se vise dopao drugi deo, o ljubavi, jer nisam jos procitala da je neko opisao ljubav na taj nacin: Ljubav je debela, ondulirana, penje se uz carobni pasulj...sasavo, a duboko i istinito. Knjiga je, naizgled, igrarija, zezanje...a, ustvari je duboko filozofska. Nesto kao dozivljaj crnogorca u avionu: sedis, a letis. Zaintrigiralo me je, pa sam procitala i ostale njegove knjige. Roman Biti Jedno, o tome je tesko cak i pricati. Retke su knjige koje sam procitala vise od dva puta, a tu knjigu...sest puta. Nije bas za plazu...i razbibrigu, i podebela je, ali...Dobro, to nije tema.

Crnogorac se piše velikim početnim slovom, grdna :!: I ne parafraziraj crnogorsku lenjost: Crnogorac bi volio da je zmija: iđeš, a ležiš! :wink:
 
®:
Joy&fun:
Milena_9:
A... da li je neko procitao knjigu?

Ej, ja sam je procitala, i bila radosna, i zabavila se. Ne toliko pricom o zvocanju, jer ne zvocam, mada mi je prica bila smesna. Meni se vise dopao drugi deo, o ljubavi, jer nisam jos procitala da je neko opisao ljubav na taj nacin: Ljubav je debela, ondulirana, penje se uz carobni pasulj...sasavo, a duboko i istinito. Knjiga je, naizgled, igrarija, zezanje...a, ustvari je duboko filozofska. Nesto kao dozivljaj crnogorca u avionu: sedis, a letis. Zaintrigiralo me je, pa sam procitala i ostale njegove knjige. Roman Biti Jedno, o tome je tesko cak i pricati. Retke su knjige koje sam procitala vise od dva puta, a tu knjigu...sest puta. Nije bas za plazu...i razbibrigu, i podebela je, ali...Dobro, to nije tema.

Crnogorac se piše velikim početnim slovom, grdna :!: I ne parafraziraj crnogorsku lenjost: Crnogorac bi volio da je zmija: iđeš, a ležiš! :wink:

A, gde si bas to primetio, kao da je glavna tema, Grdan. Cuj, Crnogorac se pise velikim pocetnim slovom. Dobro, evo ti C.C.C.C.C.C.rrnogorac. Da li odgovara i ovo francusko rrr, onako premijerski izgovoreno? :wink: Crrnogorac, a zvoca zbog jednog slova! Ej, djeticu, hvala na pravopisnim poukama. :D
 
Joy&fun:
®:
Joy&fun:
Milena_9:
A... da li je neko procitao knjigu?

Ej, ja sam je procitala, i bila radosna, i zabavila se. Ne toliko pricom o zvocanju, jer ne zvocam, mada mi je prica bila smesna. Meni se vise dopao drugi deo, o ljubavi, jer nisam jos procitala da je neko opisao ljubav na taj nacin: Ljubav je debela, ondulirana, penje se uz carobni pasulj...sasavo, a duboko i istinito. Knjiga je, naizgled, igrarija, zezanje...a, ustvari je duboko filozofska. Nesto kao dozivljaj crnogorca u avionu: sedis, a letis. Zaintrigiralo me je, pa sam procitala i ostale njegove knjige. Roman Biti Jedno, o tome je tesko cak i pricati. Retke su knjige koje sam procitala vise od dva puta, a tu knjigu...sest puta. Nije bas za plazu...i razbibrigu, i podebela je, ali...Dobro, to nije tema.

Crnogorac se piše velikim početnim slovom, grdna :!: I ne parafraziraj crnogorsku lenjost: Crnogorac bi volio da je zmija: iđeš, a ležiš! :wink:

A, gde si bas to primetio, kao da je glavna tema, Grdan. Cuj, Crnogorac se pise velikim pocetnim slovom. Dobro, evo ti C.C.C.C.C.C.rrnogorac. Da li odgovara i ovo francusko rrr, onako premijerski izgovoreno? :wink: Crrnogorac, a zvoca zbog jednog slova! Ej, djeticu, hvala na pravopisnim poukama. :D

OOOOOOOOOOO..VIDJU..VIDJU crnogorca.... :lol: :lol: :lol: :lol: A dje si, sto cinis...
 
:)
Mozda je coek mislio da sparinguje sa nama , kad nuto cuda! Naisao na majstore.

Kada se bude vratio, mozda ce ustanoviti novu vestinu koju Nesa nije stigao da obradi- odzvocavanje. Sto da ne? Nece bas biti da mi devojcice zvocamo, a oni, decaci, cute. Uvek je njihova bila poslednja, pa makar rekli : " Da, draga, kako ti kazes."
 
Glas razuma:
mr_pleasure:
ne svrbi te zato sto si srbin, nego zato sto se nisi plaknuo.

Joj, voajercicu mali, pa ti me spijuniras. Pa ne radim ja isto sto i ti. Zene se plakcu, i to sto si ti se plakce. Mi, muski, se malo drugacije peremo. Ali, odakle bi ti to znao. Nego, sto si se ti zalepio za mene? Sta muci tvoju dusu napacenu? Ma, bolje odgovori sam sebi...

zasto sam se zalepio za tebe? zato sto mnogo volim kmezave, pateticne, kvazi mudrijase. narocito takve muzevne i don kihotovski nastrojene. a inace ti si prvi poceo. ajde samar i pussa. pljus
 
Milena_9:
Slobodno udji, Glasu razuma. Zatvori vrata sa sobom, bolje nego da se sama zalupe za tobom. Izgubi razum? Ajoj, bolje da si izgubio /dobar/ glas? Na ovim prostorima su jos uvek privlacni oni " na losem glasu". To mu dodje kao metafora za hrabrost.

Evo, udjoh, videh, ostadoh. To sa losim glasom mi ne ide, makar i ne bio privlacan. A da li je hrabrost, ili ludost, videcu. Sta ce da mi radi ovaj vas zenski lobi? Ne znam ni da zvocam, tu sam totalna dileja...O ljubavi...tu sam malo bolji, ali jos ucim...Dobro, evo sedim, cekam, prestravljen...na milost i nemilost prepusten...(jel ovo bolja taktika od Crnogorca?)
 
Milena_9:
Ti prestravljen, a ja zbunjena. Jedina sam nocobdija iz zenske ekipe nocas ovde.
/ Neso, kako se prakticno primenjuje zvocanje u ovakvim situacijama?/

Posto igramo simultanku na dve table, pobrkale su mi se teme pa sad upravo umirem od smeha ovde umesto tamo! :D

Pa zar i ti sine Brute!? Pa nisam ja Nesa. On mi je otac, i odavno hrce mirnim snom pravednika. O zvocanju ti ja ne znam nista. On je strucnjak za to. Ja samo umem da budem nevina zrtva. Mislim, zvocanja.
 
anakin:
toliko o muskom zvocanju.... :lol:

Pa da, ima stvari u kojima smo mi muski nejaki, trapavi, tupavi, netalentovani...A zvocanje je jedna od njih. Pa, zar nisi ti sa onom Joy&fun, tamo na zenskoj knjizevnosti...ili gde vec, nesto tako i zakljucila.
Jaooooooo, kolko je sati! Ujutru trening u devet. E sad cu da zvocam! Sto me ,bre, ovde zanosite, pa sam se zaboravio, zavodnice jedne zenske!? Jel dobro? Jel, se to tako radi? Pa naucite me malo, sto ste sebicne? Ako me naucite, evo, i ja cu vas vaterpolo. Jel posteno?
 

Back
Top