Pazi!!! Izgorit će....

twix

Obećava
Poruka
86
kolike su vjerovatnoće da će matična ploča izgorit, ako se kablovi za HDD LED, RESET, POWER itd. ne uključe kako treba. znaci riječ je o onim kablovima koji pale one lampice na prednjoj strani kućišta.
 
nervira me kad me na poslu pitaju jesam li dobro spojio kablove. ja im kažem jesam, pa šta i da nisam. "PA HOĆEŠ DA RIKNE PLOČA!!!!" to još sline ko psi dok mi to govor. kad sam sebe sklapao kompjuter te kablove sam izmikso da se srušis....uključivao sam ih tamo na jumpere :D pa nije ništa riknulo, samo je užasno tulio kad ga palim dok nisam to napravio kako treba. sad da li je ta moja ploča ne uništiva ili su to jednostavno napravili da se ne može oštetiti zbog takvih grešaka. htio sam pitati i za tastaturu kad se isključuje i uključuje dok računar radi ali i to je nemoguče jer dok popravim neki računar tastaturu premjestim bar 10 puta i nikad nije nešto zakazalo sem sto su jednom oni pinovi sa kabla ostali zaglavljeni u portu u računaru :D
 
šta da me izbjegavaš :D ne brini daleko sam...u banja luci a i to su bili moji početci, proslo je vec 4,5 godina od mog prvog racunara. tastaturu i danas prebacujem ali to kad popravljam svoje racunare. jednostavno me interesuje jer mi malo glupo da cjela ploca ode zbog male greske zato pitam. treba mi neko sa iskustvom da mi to odgovori. meni se jos nije desilo da sam nesto zapalio, koji put mi se desilo da ne ukljucim sve iz prve, ali je poslije radilo sve kako treba.
 
I onda se bune kad neko trazi sertifikat za servisera.
Ma treba to kao za A+, svake dve godine na proveru, da vide znas li da radis.
A ne da postavljas banalna pitanja, a odgovor ti nacrtan na samoj ploci i uvecano nacrtan u knjizi za plocu. Samo treba procitati.
Nista licno twix, ali morao sam da prokomentarisem.
 
Obersturmfuehrer:
...znam za slucajeve gde je zbog loseg montiranja ljudima riknula ploca....vatromet na sve strane.....
sve izgleda ok, ali kad malo jace gurnes usb, ode sve dodjavola....
znaci moze se unistiti ploca ako se pogresno ukljuce gore navedeni kablovi.
Кулиража:
I onda se bune kad neko trazi sertifikat za servisera.
Ma treba to kao za A+, svake dve godine na proveru, da vide znas li da radis.
ja bih volio da sam prosao neki ispit prije nego sto sam se zaposlio i uvijek sam bio za to da se u škole uvede vise prakse.završio sam elektrotehničku školu i nisam ništa naučio šta mi treba...znao sam odgovoriti ljudima ne pitanja: zašto jeste to sto jeste? šta znači biti? šta je biće?, a kad me pita kako u pacalu da napravim ovo ili kako napraviti grecov spoj bih mu rekao cajca la nana...srećom pa sam ja htio to znat pa sam i nešto naučio čitajući neke knjige koje nisu ni spominjali u školi.
ne moraš brinuti...prvo sam sve to isprobao na svom računaru i naučio, tako da mi se nije desio da se uštopam kad trebam sklopit neki računar. naravno postoji knjiga u kojoj je nacrtana šema, a i na kablovima piše šta koji pali tako da se samo nađe isto na ploči i teško da se pogreši. intersovalo ne je samo da li je moguće da ploča rikne ako se ti kablovi ne uključe tamo gdje trebaju
 
twix:
znaci moze se unistiti ploca ako se pogresno ukljuce gore navedeni kablovi.

moj slucaj nije bio sa pogresno povezanim kablovima, vec sa njihovom 'implementacijom' :) dakle, sam prednji usb port, koji je bio menjan, bio je lose namesten (slomljen, ostavljen da visi), tako da se u jednom trenutku napravio kratak spoj....

inace, moguce je da moze....
 
twix:
kolike su vjerovatnoće da će matična ploča izgorit, ako se kablovi za HDD LED, RESET, POWER itd. ne uključe kako treba. znaci riječ je o onim kablovima koji pale one lampice na prednjoj strani kućišta.
Ne moze ti nista izgoreti na ploci....mozda LED diode zbog obrnutog polariteta ali nista vishe....opusti se....
 

Back
Top