Drašković: Kosovo nezavisno ako pobede radikali

anntaylor

Zainteresovan član
Poruka
346
Drašković: Kosovo nezavisno ako pobede radikali

Predsednik Srpskog pokreta obnove Vuk Drašković izjavio je da je optimista kada je u pitanju rešavanja statusa Kosova, ali da „pobeda snaga od pre 2000. godine“ može dovesti do odvajanja te pokrajine.


Drašković je u Boru izrazio mišljenje da nezavisnosti Kosova neće biti, osim ukoliko velike sile koje naginju konceptu nezavisnosti, „ne dobiju neki snažan argument, kao što je mogućnost da se Srbija nakon izbora vrati na vreme pre 2000. godine“.

„Mislim da se takvom izbornom rezultatu niko više ne bi obradovao od ljudi u Prištini“, rekao je on.

Lider Srpskog pokreta obnove je izrazio uverenje da će rešenje statusa Kosova ipak biti kompromisno, da niko ne bude ponižen i poražen, pa i po cenu da niko ne može da proglasi pobedu.

Predsednik G17 plus Mlađan Dinkić izjavio je da ta stranka neće dozvoliti usvajanje predloga DS o preregistraciji vozila, kao ni devalvaciju dinara i bezakonje u fiskalnom sistemu Srbije.

Na predizbornom skupu G17 plus u Čoki, Dinkić je ocenio da bi usvajanjem predloga Demokratske stranke o preregistraciji vozila bili nagrađeni svi koji su kršili propise, saopšteno je iz te stranke.

Drugim recima ako ne nastavimo podilaziti amerikancima uzece nam Kosovo i Metohiju a ako nastavimo onda jos nece, dok mi vladamo.

ili

Lobiracemo za nezavisnost Kosova ako SRS uzme vlast.

Sa trece strane ovakva izjava me raduje, to ipak znaci da su i oni izgleda svesni da bi SRS mogla sama formirati vladu pa sada kao besni kerovi laju na sve oko sebe.
 
pre nekih 6 meseci,u americkoj stampi(nema sanse da se setim, koji je to casopis bio..to bi mi skratilo pisanje)
bilo je pola strana o nama,politickoj sceni,promenama,kosovu....
i njihova ''predvidjanja'' su bila da srbija prvo treba da donese ustav..normalno da sam to preskocio,jer ustav ne pominjemo godinama i mislio sam... :confused:
...kad jednog dana,a u stvari preko noci,mi donesosmo ustav :shock:
jes,bilo zurbe.....pa i slogani ''ustav ili kosovo''..
mislim... sve se moze,kad se hoce :lol: ...ili kad nam se kaze :roll:

posle toga mi je bila mnogo jasnija ''analiza'' americkih ''vidovnjaka'' :wink:
u istom clanku su ''proricali'' da ce izbori biti neposredno posle toga....a vezano za izbore i pitanje kosova :shock:
pa posto nije tek tako lako proglasiti kosovo nezavisno...neotudjivost granica suverene zemlje..oni su napomenili da bi dolaskom srs na vlast,..to bilo mnogo prihvatljivije...
ovi su ekstremni,a 'jadni' albanci bi bili u strahu.........i lakse bi se prodala prica..
i napravio presedan..

tako da,ako slucajno radikali nekako dobiju...

ps. pa nece valjda sve da pogode :shock:
 
Radikali su izjavili da nece Kosovo braniti oruzjem posto je vojska trenutno nesposobna da to uradi. To ni nema smisla sve dok NATO glumi svetske policajce.

Neznam sta bi dobili sa tim da SRS dodje na vlast. Zar misle da bi posle toga opet neko glasao za DOS? Pa ne mozete seljaka zeznuti 3 puta za redom....

DOS gubi bez obzira na kosovsko resenje.

Da je DOS uradio ono sta je obecao tj. da je od Srbije napravio pravu demokratsku drzavu i resio problem kriminala i ja bi glasao za njih ali posto su sebe nazivali demokrate a ponasali se kao SPS za vreme Milosevica samim tim su izgubili kredibilitet u Srbiji za sva vremena.

Pogledajte samo medije, recimo BLIC koji od 24 zadnja izdanja u 20 spominje stranke DOS-a a 2 puta SRS. Zar nije tako i Milosevic radio.
 
anntaylor:
Radikali su izjavili da nece Kosovo braniti oruzjem posto je vojska trenutno nesposobna da to uradi. To ni nema smisla sve dok NATO glumi svetske policajce.

Neznam sta bi dobili sa tim da SRS dodje na vlast. Zar misle da bi posle toga opet neko glasao za DOS? Pa ne mozete seljaka zeznuti 3 puta za redom....

DOS gubi bez obzira na kosovsko resenje.

Da je DOS uradio ono sta je obecao tj. da je od Srbije napravio pravu demokratsku drzavu i resio problem kriminala i ja bi glasao za njih ali posto su sebe nazivali demokrate a ponasali se kao SPS za vreme Milosevica samim tim su izgubili kredibilitet u Srbiji za sva vremena.

Pogledajte samo medije, recimo BLIC koji od 24 zadnja izdanja u 20 spominje stranke DOS-a a 2 puta SRS. Zar nije tako i Milosevic radio.

mislim da bi bilo dobro da se deo foruma konacno opredeli kog pola zeli da bude.
zar ti do sada nisi pisala u zenskom rodu?
 
s.dragan67:
kosovo ce biti nezavisno bilo ko da pobedi je ga nemamo cime braniti a to je sustina svega i narod je u takvom raspolozenju da vam garantujem da na ulicu nece izaci ni 1ooo ljudi kad proglase nezavisnost samo je razlika ako pobedi DS oni ce potpisati a ako pobedi SRS oni ce odbiti kako god okrenes mi smo gubitnici
Није то исто. Ко не потпише предају Космета (не Косова!) улази часно у историју и има прилику да се кад-тад Космет врати Србији, када се међународне околности промене. као у случају Источне Немачке или сутра Кореје, или пре извесног времена Тајван. Боришко, чедика, кораћ, свилени.... морају да одраде Сорошев новац, а народ за то нема разумевање и то их излуђује! Они би да мењају народ, али то не иде лако!
 
Paola sve je to meni isto ja sam isao da ga branim od 90-te pa do 99-te i vise necu veruj mi ako u ovoj drzavi nikom netreba netreba ni meni svi ga kao branimo a ti budalo kad dodje gusto uzmi pusku pa ratuj kad bi ovo bila NORMALNA drzava da svi branimo teritorijalni integritet rado bih opet isao a koliko sad vidim ovo se sad svodi samo na reci
 

Back
Top