NATAŠA KANDIĆ: LOV NA SRBE NA KOSOVU!!

Buduca_Srbija

Zainteresovan član
Poruka
197
Наташа Кандић о стању људских права на Космету
У јуну 1999. почео лов на Србе
Према подацима Фонда, од јуна 1999. до децембра 2000. убијено више од хиљаду Срба, а исто толико их је нестало


Када се сетимо и вратимо на почетак 1999. године, према подацима којима ми располажемо, збиља почиње лов на Србе који су остали на Космету, а за њихов лош положај подједнаку одговорност сносе међународни фактори и привремене институције, поручила је директор Фонда за хуманитарно право Наташа Кандић у ексклузивном разговору за Глас Америке.

„У периоду од јуна 1999. до децембра 2000. велики број Срба, према нашима подацима, више од 1.000 је нестало под неразјашњеним околностима и исто толико је убијено”.

Оно што је утисак албанске јавности тада био, а што је изазивало забринутост код многих јесте чињеница да је међународна заједница заправо прихватила такав начин уређивања између Срба и Албанаца и то је створило утисак код обичних људи да међународна заједница даје зелено светло таквом обрачуну Албанаца са Србима, рекла је Кандић.

По мишљењу директорке Фонда за хуманитарно право, српско-албански однос мора бити коренито измењен. „Решење је интеграција Срба, али и ту постоје многа ограничења”. Пре свега Србија која има територијални приступ Косову, њу Срби уопште не занимају, она би хтела само преко Срба да задржи неко своје управљање делом Косова. Друго, интеграција није нешто што је у првом плану ни код преговарача Мартија Ахтисарија, ту се говори о децентрализацији, и треће ограничавајући фактор јесте то што албанска заједница и косовске институције не виде да је њихова најважнија карта да стварају механизме и канале за интеграцију Срба.

Упитана верује ли у могућност интеграције Срба у косовско друштво, када тамошњи премијер посећује бившег припадника ОВК и након што га је локални суд прогласио кривим за почињене злочине, Кандић је одговорила: „Наравно да је то штетно пре свега за само косовско друштво, то је нешто што плаши свакога, а посебно Србе. Међутим, ако погледамо како ствари стоје овде у региону у вези са оптуженима за ратне злочине видећемо да свуда постоји мање-више такав однос оних који су на власти према онима који су оптужени за ратне злочине.

„Имали смо ситуацију да је патријарх Павле благосиљао хашке оптуженике пре њиховог одласка у Хаг, примао их је премијер (Војислав) Коштуница, састајали су се са Расимом Љајићем који је био председник Националног савета за сарадњу са Трибуналом, што значи да смо ми болесна поремећена друштва у којима се слави и придаје значај онима који су оптужени за ратне злочине уместо да су потпуно маргинализовани и да се увек на њих показује прстом”, рекла је Кандић. (Фонет)
 
prof.Grof:
Ne znam šta da ti kažem, nisam pametan. Samo znam da će šiptari na jugu da glasaju za Čedu da te obradujem malo....
Dobro veče, Koštun Jugend&co!!
Kosovski Albanci da su želeli da glasaju u Srbiji, mogli su Miloševića da skinu sa vlasti još 199... neke... Kao što ste i čuli, oni od tad, pa i danas, bojkotuju srpske izbore.

Ja se iskreno nadam da će se pojaviti neka stranka u Srbiji koja će zaslužiti i opravdati i njihovo poverenje. Bila bi mi čast da učestvujem (makar i posredno) u tom istorijskom pomirenju Albanaca i Srba.
 
Nisam ja nikakav Koštun Jugend i nisam član ni jedne političke organizacije u Srbiji, samo mnogo bolje znam šiptare od tebe, pa sam hteo samo da ti napišem da šiptari glasaju za Čedu . Ništa loše nisam mislio, što se tvog lidera tiče. Ali znam još jedno.............., čim su se oni tako odjednom zajednički "probudili" i rešili da glasaju upravo za spomenutog političara, onda tu nisu čista posla...

Što bi oni rekli :

"Kam nderuar mendimin.Ata nuk ka kurrsesi lidhje me mua !"
 
Buduca_Srbija:
Dobro veče, Koštun Jugend&co!!
Kosovski Albanci da su želeli da glasaju u Srbiji, mogli su Miloševića da skinu sa vlasti još 199... neke... Kao što ste i čuli, oni od tad, pa i danas, bojkotuju srpske izbore.

Ja se iskreno nadam da će se pojaviti neka stranka u Srbiji koja će zaslužiti i opravdati i njihovo poverenje. Bila bi mi čast da učestvujem (makar i posredno) u tom istorijskom pomirenju Albanaca i Srba.
Па помирење им се већ дуго нуди,а они га одбијају.И за то имају подршку твојих савезника.
 
Nataša Kandić baš ima lice kojoj treba lupiti šamar!
A Čeda i njegova stranka... produžena ruka Šiptara! Malo narkomanče. Nije ni čudo što se smanjio organizovani kriminal, kad je najprofitnija grana (droga) završila u njegovom nosu.
I on ima facu za šamar! More za nogu! Ološ!
 
shoplifter:
Nataša Kandić baš ima lice kojoj treba lupiti šamar!
A Čeda i njegova stranka... produžena ruka Šiptara! Malo narkomanče. Nije ni čudo što se smanjio organizovani kriminal, kad je najprofitnija grana (droga) završila u njegovom nosu.
I on ima facu za šamar! More za nogu! Ološ!

To, produzena ruka je tvoj izum?
Bas si originalan
To je posledica one NACIONALSOCIJALISTICKE "SVAKO IMA PRAVO NA MOJE MISLJENJE"

A mozda bi trebalo da te pitam, u tvom stilu: Imas li ti mozga??????
 
Pa ovo nije prvi put da e Kandicka zalaze za prava Srba na Kosovu samo sto udbaski mediji to ne prenose jer ne zele da remete opstu sliku koja je kreirana u javnosti recimo njen FHP je jedina organizacija koja zastupa Srbe koji su zatvoreni zbog navodnih ratnih zlocina u UNMIKovima zatvorima na Kosovu samo sto nasa vlada od pripovedanja guslarskih pesama nama vremena da se zaista pobrine za zivot naseg naroda dole .
 

Back
Top